tóth gabi
Ezt üzeni a nemzeti konzultáció.
A nemzeti konzultáció egyértelműen megmutatta, hogy a magyarok békepártiak, és nem támogatják Brüsszel és a dollárbaloldal háborúpárti álláspontját – mondta Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője csütörtöki videóüzenetében.
A politikus azt mondta, Brüsszel és a dollárbaloldal az első pillanattól kezdve háborúpárti álláspontot képvisel. A dollárbaloldal közös miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter pedig egészen odáig ment, hogy alig pár héttel a háború kitörése után már egyenesen magyar katonákat is küldött volna a frontra, Brüsszel pedig már lassan két éve irgalmatlan pénzekkel és rengeteg fegyverrel táplálja a háború kiterjedését és elhúzódását – tette hozzá.
Deutsch Tamás kiemelte, a magyarok egyedüliként Európában a nemzeti konzultációban szabadon elmondhatták véleményüket arról, támogatják-e, hogy Brüsszel tovább pénzelje a szomszédban dúló háborút.
Nem támogatják, hogy Ukrajna további 50 milliárd eurót kapjon úgy, hogy annak pénzügyi fedezete nem is áll rendelkezésre – fogalmazott. „A nemzeti konzultáció egyértelműen megmutatta, hogy a magyarok békepártiak és elutasítják Brüsszel és a dollárbaloldal háborúpárti álláspontját” – jelentette ki.
A politikus kitért arra, hogy a magyarok az ukrán európai uniós csatlakozás ügyében is határozottan állást foglaltak: az a véleményük, hogy jelenleg nem adottak a feltételek Ukrajna EU-tagságához, hiszen egy háborúban álló országról beszélünk, aminek sem a népessége sem a határai nem ismertek. Ráadásul – tette hozzá – Ukrajna felzárkóztatása teljesen „térdre kényszerítené” az európai nemzetgazdaságokat.
éppen ezért továbbra is határozottan elutasítják Brüsszel és a dollárbaloldal háborús agitációját és a béke pártján állnak – emelte ki a Fidesz európai parlamenti képviselője.
A nemzeti konzultáción a magyar emberek egyértelmű üzenetet küldtek Brüsszelnek: el a kezekkel a rezsitámogatástól – mondta a KDNP frakcióvezető-helyettese szerdán az MTI-hez eljuttatott videójában.
Nacsa Lőrinc azt mondta, Brüsszel elhibázott szankciós politikájának egyenes következménye volt az energiaárak elszabadulása, amely amellett, hogy 2023-ban egész Európa inflációját az egekbe lökte, a családokra is óriási terhet rakott.
Hozzátette, Magyarországon a rezsitámogatás átlagosan havi 181 ezer forint értékben segíti a családokat, így ma Európában itt a legolcsóbb a rezsi.
„A dollárbaloldal hozzáállását ismerjük, hiszen ők be sem vezették volna a rezsicsökkentést sőt, ha ők lennének hatalmon, ki is vezették volna azt” – fogalmazott a politikus.
Hangsúlyozta, Brüsszel is nyílt hadjáratba kezdett a rezsitámogatás ellen, hiszen hivatalos állásfoglalásukban azt mondták, hogy az energiatámogatási intézkedéseket fokozatosan meg kell szüntetni.
Nacsa Lőrinc úgy folytatta, hogy a nemzeti konzultációban a magyar emberek elmondták a véleményüket minderről: „egyértelmű üzenetet küldtünk Brüsszelnek, hogy el a kezekkel a rezsitámogatástól. A Fidesz-KDNP éppen ezért továbbra is ki fog állni a rezsicsökkentés mellett és nem hagyjuk, hogy Brüsszel újabb terheket rakjon a magyar emberek vállára” – emelte ki a KDNP frakcióvezető-helyettese.
A nemzeti konzultáció eredményei megmutatták, hogy óriási elutasítás övezi a külföldi befolyásszerzést – mondta a Fidesz országgyűlési frakcióvezető-helyettese kedden az MTI-hez eljuttatott videónyilatkozatában.
Zsigó Róbert azt mondta: a modern magyar politikatörténetben nem volt még példa arra, hogy pártokat vásároljanak meg külföldi erők. Márki-Zay Péter, a baloldal közös miniszterelnök-jelöltje azonban kikotyogta, hogy az összefogás közös kampányát négymilliárd forintnyi dollárral egészítették ki, ami nyílt befolyásolási kísérlet – tette hozzá.
A külföldi pénzek elfogadásával a dollárbaloldal egy több mint harmincéves konszenzust rúgott fel, ráadásul az is kiderült, hogy Karácsony Gergely egyesületébe is kötegelve vándoroltak az eurómilliók” – fogalmazott a politikus.
Az eddigi vizsgálatok rámutattak arra, hogy a teljes dollárbaloldalt behálózták a külföldi pénzek – mondta Zsigó Róbert.
Szerinte a magyarok joggal várják el, hogy az állam garantálni tudja a saját maga függetlenségét, és hogy el tudjon hárítani minden külföldi befolyásolási kísérletet.
„A nemzeti konzultációban erről is elmondhatták a véleményüket a magyar emberek: nem meglepő, hogy óriási elutasítás övezi a külföldi befolyásolási kísérleteket, és a magyarok kiállnak a törvényi szigorítás mellett” – mondta.
Éppen ezért a Fidesz és a KDNP a szuverenitásvédelmi törvényen keresztül zárja el azokat a kiskapukat, amiket a „dollárbaloldal” kihasznált az előző választás alkalmával – jelezte.
„Nekünk továbbra is első a nemzeti szuverenitásunk megvédése és minden külföldi befolyásolási kísérlet elhárítása. Nekünk továbbra is Magyarország az első!” – hangsúlyozta Zsigó Róbert.
Az önrendelkezés és a függetlenség mellett tettek hitet, és a kormányt felhatalmazták érdekeik képviseletére a további brüsszeli tárgyalásokon azok, akik részt vettek a nemzeti konzultáción – mondta a kormányszóvivő a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Szentkirályi Alexandra a kormány nevében köszönetet mondott annak a több mint másfél millió embernek, aki a konzultáción ismét elmondta véleményét a legfontosabb aktuális kérdésekről.
Kijelentette: a választ adók elsöprő többsége hitet tett Magyarország szuverenitása, függetlensége mellett, egyben az emberek jelezték, hogy „ők akarnak dönteni a saját sorsukról”, nem akarják, hogy egy szűk brüsszeli elit határozza meg az életüket. Nyilvánvalóvá tették azt is, hogy „nem akarnak háborút, fegyvert küldeni és nem akarnak nyitott határokat” – sorolta a kormányszóvivő.
Hangsúlyozta,
Különösen fontosnak nevezte, hogy míg néhol Európában „nem hallják meg az emberek hangját”, ezért a választók kénytelenek olykor „traktorokon elvinni” a véleményüket, addig Magyarországon azt a kormány kérdésére mondhatják el az emberek, „nem kell az ajtókon dörömbölni”.
Úgy vélekedett: a jelek szerint Brüsszelben azért félnek kikérni az emberek véleményét, mert „esetleg nem az lesz az eredmény, mint amit a brüsszeli elit próbál egyre hangosabban harsogni”. A magyar kormány viszont azon lesz, hogy egészen Brüsszelig vigye el az emberek szavát és hangját – közölte.
Szentkirályi Alexandra szerint
Viszont – folytatta – vannak olyan kérdések, amelyekben egyszerűen nem engednek, „ami nem pénzkérdés”; most pedig egy szűk brüsszeli politikavezérelt elit véleménye áll másfél millió magyar szavával szemben.
A kormányszóvivő reményét fejezte ki, hogy a nemzeti konzultáció eredménye révén a politikai játszmák helyett Brüsszel visszatalál a saját szerepéhez, ami „a tagállamok által meghatározott prioritások végrehajtása” lenne.
– mutatott rá.
Ha Brüsszel komolyan veszi a demokráciát, s azt, hogy az európai polgárok érdekéért dolgozik, akkor nem söpörheti le az asztalról a nemzeti konzultáció eredményét, a magyarok akaratát, amelyet a kormány képvisel majd – jelentette ki Szentkirályi Alexandra.