kulcsár edina
Át akarják erőltetni, bármi áron.
Tágra nyitná Európai kapuit az illegális migráció előtt az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi bizottsága (LIBE) szerdai ülésén támogatott uniós menekültügyi és migrációs csomag – jelentette ki Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője Brüsszelben magyar újságíróknak nyilatkozva szerdán.
A politikus hangsúlyozta, az EP szakbizottsága a szabályozás jóváhagyásával a Soros-terv elfogadásáról hozott döntést.
– fejtette ki.
A fideszes EP-képviselő emlékeztetett: az új szabályok beengednék az illegális migrációt az unió területére, ugyanis továbbra sem engedné azt, hogy a bevándorlási és menekültügyi kérelmekről Európa határain kívül szülessen döntés. Ez kezelhetetlen helyzetet teremt, az illegális bevándorlókat ugyanis nem lehet megtalálni és elküldeni Európából – hívta fel a figyelmet.
„Elfogadhatatlan az, hogy a döntéssel gyakorlatilag migránsgettókat hoznának létre az unió tagállamaiban” – fogalmazott.
Hidvéghi kijelentette: az egyetlen jól működő rendszer az illegális migráció megfékezésére a magyar rendszer. Magyarország a fizikai és jogi határzárról évekkel ezelőtt hozott döntését fenntartja. Ezzel védi saját és egyben az unió területét is az illegális migrációs beáramlással szemben – húzta alá.
Végezetül hangsúlyozta: az uniós menekültügyi és migrációs csomag és annak elfogadása a jól működő magyar rendszer elleni támadást jelent.
– tette hozzá Hidvéghi Balázs.
Ahogy az várható volt, szerda délelőtt elfogadta a migrációs paktum végleges szövegét az Európai Parlament LIBE bizottsága. Így már csak két szavazás választja el a Magyarország által a kezdetektől ellenzett jogszabályt attól, hogy még az idén életbe lépjen. Pedig Európa-szerte egyre erősebb az ellenállás Brüsszel migráció-párti terveivel szemben. Sokak szerint ugyanis a kötelező kvóták tovább ösztönöznék az illegális bevándorlókat, hogy elinduljanak Európába - írta a hirado.hu.
Néhány napja Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei otthonában ütöttek rajta a rendőrök annak a legalább 8 tagú embercsempész bandának a vezetőjén, amely a gyanú szerint évekig a szerb–magyar határtól Ausztriáig szállított migránsokat bérelt kisteherautókkal.
Az egész országra kiterjedő embercsempész hálózat szervezettségét mutatja, hogy annak főnöke csak a középszintű vezetőkkel tartotta a kapcsolatot, a sofőrökkel és az autók bérlőivel nem.
A gyanú szerint az embercsempészek legalább 11 alkalommal szállítottak illegális bevándorlókat. A migránsokat jellemzően olyan kisteherautókkal vitték el, amelyeken nem volt ablak, és gyakran húsz embert is összezsúfoltak a levegőtlen járművekben. Egy-egy migráns akár több ezer eurót is fizethetett egy ilyen szállításért.
Az illegális bevándorlókra a fegyveres embercsempész bandák mellett a folyók is életveszélyt jelentenek. Bosznia-Hercegovinában a Drina partján már migránstemetők is vannak.
A többi, Európába tartó migrációs útvonal is aktív, a Kanári-szigeteknél nemrég csaknem 60 migránst mentett ki a spanyol parti őrség. Az Afrikából érkező, Spanyolországra nehezedő migrációs nyomás januárban jelentősen – 300 százalékkal – emelkedett. A migránsok a Brüsszeli bevándorláspolitika gyengesége miatt, illetve a könnyebb élet reményében indulnak útnak.
A nyugati, migrációpárti országokban szinte mindennapossá váltak a konfliktusok. Arra is volt példa, hogy az illegális bevándorlók fellázadtak, gyújtogattak, rendőrökre támadtak, vagy üzleteket és távolsági buszokat fosztottak ki.
Brüsszel viszont továbbra is a támogatja a bevándorlást, és tavaly év végén Magyarország és Lengyelország tiltakozása ellenére elfogadták a migrációs paktumot, amely mindennel ellentétes, amit hazánk képviselt – erről még decemberben beszélt Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára.
„Gyakorlatilag felső létszámkorlát nélküli befogadást jelenthet a tagállamok számára. S hogy mikor van válsághelyzet, azt ők mondanék meg. Az új csomag felülírná a jelenlegi magyar menekültügyi eljárásokat is. Az egésznek az lenne a következménye a gyakorlatban, hogy Magyarországon is migránsgettók jönnének létre” – fogalmazott Dömötör Csaba.
A migrációs paktum végleges szövegét ennek ellenére az Európai Parlament LIBE-bizottsága szerdán elfogadta. Ezután pedig már csak két szavazás választja el attól, hogy még az idén életbe lépjen.
Reálisan szembe kell nézni az Európai Unió migrációs politikájának eddigi kudarcaival – jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 műsorában.
Bakondi György úgy fogalmazott: szakítani kell azzal a Soros-tervvel, amely évi egymillió illegális bevándorló beáramlását tartja szükségesnek.
Olyan változás kell, amely a lakosság biztonságát helyezi a középpontba – hangsúlyozta. Hozzátette: fel kell adni azokat a „homályos elképzeléseket”, amelyek a migránsok integrációjára vonatkoznak.
A belbiztonsági főtanácsadó kitért arra, hogy az elmúlt héten három súlyos terrorcselekmény történt Európában, mindegyiknek az elkövetője illegális bevándorló volt.
Az intenzív migráció okai között említette a különböző válsághelyzeteket és azt, hogy az embercsempészet komoly bevételt jelent a bűnözői köröknek. Hozzátette, hogy az Európai Unió politikája is „vonzerőt jelent” az útrakelést tervezőknek.
A migrációt befolyásoló körülmények akkor változhatnak meg, ha változás történik az Európai Unió vezető testületeiben, változik az Európai Parlament összetétele – közölte, jelezve, hogy erre a közelgő uniós választások adnak lehetőséget.
Bakondi György felidézte, hogy az Európai Unió elfogadta a migrációs paktumot, amely a többi között tartalmazza az illegális bevándorlók kvóták szerinti elosztását az uniós tagállamokban.
Megjegyezte, hogy az európai és a magyar baloldali pártok korábban azt mondták, nincs ilyen elképzelés. „Most már le is van írva, hogy van kvóták szerinti elosztás” – emelte ki.
– mondta.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy Magyarország különbséget tesz a háború és az üldöztetés elől menekülők, valamint a szervezett bűnözői csoportok által a „határhoz szállított, jogszabályokat semmibe vevő, ismeretlen személyazonosságú” migránsok „beáramlása” között.
Magyarország a Hungary Helps Program keretében a lehetőségeihez mérten segítséget nyújt a válsághelyzetben lévőknek – jegyezte meg Bakondi György, megerősítve: a kormány álláspontja az, hogy segítséget nyújt, ahol baj van, hogy „ne a bajt hozzuk be Európába”.