tóth gabi
A részleteket később hozzák nyilvánosságra.
A vállalkozókat érintő rezsicsökkentésről döntött a kormány. Orbán Viktor a Magyar Vállalkozók Napján elmondott beszédében jelentette be, hogy 10 eurós csökkentést hajtanak végre a vállalati energiaáraknál. A részleteket később hozzák nyilvánosságra, de elemzői várakozások szerint az ipari villamosenergia egységára csökkenhet majd ennyivel, vagyis nagyjából 3800 forinttal. A miniszterelnök arról is beszélt: a magyar vállalkozók magánsikerei az ország közsikereinek előfeltételei.
Egy gazdasági fétis, nevezetesen, hogy „EU-s tagállam EU-s pénz nélkül nem tud boldogulni”, omlott össze azzal, hogy Magyarország megmutatta idén:
– mondta a miniszterelnök a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) rendezvényén, a MüPában.
A kormányfő azonban világossá tette: minden Magyarországnak járó eurócenteket be fogják vasalni Brüsszelen.
Orbán Viktor arra is felhívta a figyelmet, hogy a liberális gazdaságpolitika szerint nem lehet egyszerre növelni a gazdaság teljesítményét és közben csökkenteni az államadósságot. Magyarországnak ez mégis sikerült – derült ki a kormányfő beszédéből. A gazdaság „három csapdája” a hitelezésé, az energiaáraké és a fogyasztásé – fűzte hozzá Orbán Viktor.
Jelezte: minden kérdést igyekeztek megoldani, például
ezért lépett most a kormány.
„A kormányülésen döntöttünk a 10 eurós árcsökkentésről. Az intézkedéseket hamarosan látni fogják. A következő évben további energiaár-csökkenéseket szeretnénk a vállalkozók számára” – fejtette ki Orbán Viktor.
A magyar gazdaság számára kiemelkedő lehetőségekkel kecsegtető iparágakról szólva a miniszterelnök
A VOSZ tagjait ezzel együtt további befektetésre biztatta a kormányfő.
Kiemelte: a vállalkozók sikeréből az ország felemelkedése, tehát a közhaszon növekedése áll elő. A politikai vezetők felelőssége és munkája, hogy „ezt úgy igazgassa össze, hogy az önök magánsikerei mégis az egész ország sikerévé váljanak”.
Orbán Viktor úgy fogalmazott: „Olyan kormányunk van, amely hisz abban, hogy
majd hozzátette: míg a vállalkozók magánhasznot remélnek egy üzleti tranzakciótól, addig a politika azt reméli, hogy mindez a nemzet javára válik.
A miniszterelnök erre kiváló példának tartja a budapesti repülőtér visszavételét.
A kormány korábban a Magyar Vállalkozók Napján köszönetét és elismerését fejezi ki a magyar vállalkozások teljesítménye előtt, hiszen a vállalkozások adják a magyar gazdaság gerincét és tartópillérét – fogalmazott közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
Ők biztosítják több millió család egzisztenciáját, nem csak békeidőben, hanem a háború és a szankciók sújtotta nehéz időkben is megbízható partnerként segítették Magyarországot.
Az elmúlt évtizedben látott példa nélküli fejlődés – az 1 millió új munkahely létrehozása, a regisztrált álláskeresők számának történelmi mélypontra szorítása, az uniós fejlettséghez való dinamikus felzárkózás – egyáltalán nem valósulhatott volna meg nélkülük.
A kormány köszönetét fejezi ki a vállalkozások számára amiatt is, hogy az elmúlt években soha nem látott mértékben emelkedtek a bérek: egy minimálbért vagy bérminimumot kereső dolgozó a Gyurcsány-korszakhoz képest már több mint 3,5-szer akkora fizetést vihet haza, miközben a keresetek is a háromszorosára emelkedtek.
Az Országgyűlés a vállalkozók és vállalkozások ezen közösségépítő és nemzetgazdaságot erősítő tevékenységének elismeréseként nyilvánította minden év december első péntekét a Magyar Vállalkozók Napjává. A kormány továbbra is azt kívánja a közel 1 millió magyar vállalkozás számára, hogy őrizzék meg innovatív szemléletüket, versenyképességüket.
A legutóbbi mért havi adatok alapján már nőttek a reálbérek Magyarországon, az emelkedést segítette, hogy a kormány az ígért év vége helyett már októberre egyszámjegyűre szorította le az inflációt – mondta György László kormánybiztos az M1-en pénteken.
A kormánybiztos felidézte: a reálbérek az elmúlt egy évben csökkentek, ami azért volt szokatlan, mert az ezt megelőző 12 évben folyamatosan azt tapasztalhatták a munkavállalók, hogy egyre többet tudnak vásárolni a fizetésükből.
György László kifejtette, hogy
Az emelkedő minimálbérrel kapcsolatban felhívta a figyelmet: fontos eredmény, hogy ilyen gyorsan sikerült megállapodni, és a munkaadók beleegyeztek abba, hogy már december 1-jétől járjon a magasabb minimálbér és a garantált bérminimum.
György László a Kossuth Rádió Jó reggel Magyarország! című műsorában kifejtette: sikerült előbb elérni az egyszámjegyű inflációt, a nemzetközi környezet nem annyira zavaros, mint tavaly ilyenkor, így van ambiciózusabb kamatcsökkenésre lehetőség, és ebben az esetben előbb tudna beindulni Magyarországon a gazdasági növekedés és a piaci alapú hitelezés.
A kormánybiztos felidézte:
Mintegy 3000 milliárd forint került a gazdaságba a kormányzati gazdaságfejlesztési és gazdaságvédelmi intézkedések eredményeképpen.
Most már az a cél, hogy a piaci alapú hitelezés álljon helyre; szeretnék elérni, hogy a gazdaság növekedéséhez és a piaci alapú hitelezés beindulásához szükséges feltételek rendelkezésre álljanak – fogalmazott György László.