"Egy jelenség vagyok, bármelyik nőt megkaphatom" - itt a legújabb hangfelvétel Magyar Péterről! Soros György unokájára is ráhajtana

INSIDER
Létrehozva: 2023.06.19.

Gulyás Gergely reagált David Pressman beszédére

Mi így látjuk.

Magyarország szabad ország, mindenki azt mond, amit akar, az amerikai nagykövet is

− így reagált Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón a Magyar Nemzet kérdésére. Arról érdeklődtünk, hogy mi a véleménye David Pressman amerikai nagykövet Budapest Pride-on mondott beszédére.

Mint arról több lap is beszámolt, az amerikai nagykövet Budapest Pride fesztiválon elmondott nyitóbeszédében többször is a kormányt támadta. Mint fogalmazott: „Nem számít, hány, a magyar kormány által gyártott, brüsszeli bombákról szóló plakát díszeleg a városban egy adott pillanatban, a valóság az, hogy Magyarországot nem támadják külső erők, nem fenyegeti a nyugati dekadencia vírusa, nem csúszik hason Soros György előtt, és nincs kiszolgáltatva teljhatalmú összeesküvő hatalmaknak.” 

Majd hozzátette: „Már most tudom, mit fognak írni a szalagcímek, amelyeket Rogán miniszter úr csapata diktál majd a holnapi újságoknak. Kétségtelenül provokációval vádolnak majd, illetve, hogy nyugati bölcsességet importálok, és obszcén értékeket erőltetek, miközben beavatkozom Magyarország belügyeibe. Ez legalább annyira kiszámítható, mint amennyire unalmas.” Ezek után zavaros fejtegetésbe kezdett, hogy szerinte ma Magyarországon a kommunista időket idézve jelentgetni kell a meleg szomszédokról, és hogy szerinte Magyarországon és Oroszországban tilos a homoszexualitásról beszélni.

Lapunk korábban megkereste a Kormányzati Tájékoztatási Központot is, amely a beszédre úgy reagált: 

A nagykövet úr háborúpárti. A háborúpárti politikusok azért támadják Magyarországot, mert békepártiak vagyunk. Az ő érdekük az, hogy a háború elhúzódjon és minket is bele akarnak sodorni a háborúba.

Arra a kérdésünkre, hogy a Soros-birodalom élén történt vezetőváltás következtében Magyarországon nőni fog-e a nyomás, a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt válaszolta: nem tudjuk, hogy nem pont az átadás-átvétel része-e a migránskvóta erőltetése.

A péntek este kezdődő Budapest Pride fesztivál megnyitóján David Pressman amerikai nagykövet tartotta meg a nyitóbeszédet, amelyet az Egyesült Államok nagykövetsége Facebook-oldalán is élőben közvetített. A nyíltan homoszexuális diplomata azzal kezdte, hogy elárulta, társával, Daniellel éppen a napokban ünnepelték 22. házassági évfordulójukat. 

– Szabadság ÉS szerelem. Ez az egy apró pluszszó fontos. Senkit sem szabad arra kényszeríteni, hogy választania kelljen a kettő között. Nem bináris világban élünk: Szabadság vagy szerelem. Szerelem vagy szabadság. Mindkettőt megérdemeljük, mindkettőhöz alapvető jogunk van – vezette fel gondolatait, melynek visszatérő motívuma volt a szabadság és szerelem kapcsolata.

Figyelmeztetett ugyanakkor arra, hogy az LMBTQI-embereket (a leszbikus, meleg, biszexuális, trasznemű, queer és interszex szavak kezdőbetűiből képzett betűszó, a szexuális és nemi kisebbségek átfogó megnevezése – a szerk.) a világon, így Magyarországon is támadások érik. 

Mindez talán tudatlanságból fakad. Vagy talán gyűlöletből. Vagy félelemből. Talán cinizmus és célszerűség vezérli.

– latolgatta.

Nem a Nyugat exportja

Beszédében az amerikai nagykövet a magyarországi helyzetről is szót ejtett. – Magyarország egy gyönyörűen sokszínű ország, tele olyan emberekkel, akik mindig is a történelmükkel, a saját szívükkel, saját lelkükkel és a saját istenükkel beszélgetve határozták meg és fogják meghatározni önmagukat. Ennélfogva ez az ország otthona azoknak a magyar embereknek, akik melegek, azoknak a magyar embereknek, aki leszbikusok, azoknak a magyar embereknek, akik biszexuálisok, azoknak a magyar embereknek, akik transzneműek és interszexuálisok – magyarázta. 

Szerinte ez nem a kulturális imperializmus terméke, és nem is a dekadens Nyugat exportja.

Majd arról panaszkodott, hogy a törvények, politikai vezetőik nyilatkozatai és a média megafonjai miatt vannak olyan emberek, akik úgy érzik, takargatnivalójuk van, hogy nincs jövőjük Magyarországon.

Célkeresztben a kormány

Nem számít, hány, a magyar kormány által gyártott, »brüsszeli« bombákról szóló plakát díszeleg a városban egy adott pillanatban, a valóság az, hogy Magyarországot nem »támadják« külső erők, nem fenyegeti a »nyugati dekadencia« vírusa, nem csúszik hason Soros György előtt, és nincs kiszolgáltatva teljhatalmú összeesküvő hatalmaknak

– szúrt oda egyértelműen ismét a magyar kormánynak. 

Majd figyelmeztetett: „Magyarország történetét, beleértve az egyenlőségi mozgalom sorsát is, nem külföldiek, hanem magyar emberek írják.”

– Már most tudom, mit fognak írni a szalagcímek, amelyeket Rogán miniszter úr csapata diktál majd a holnapi újságoknak. Kétségtelenül provokációval vádolnak majd, illetve hogy nyugati bölcsességet importálok, és obszcén értékeket erőltetek, miközben beavatkozom Magyarország belügyeibe. Ez legalább annyira kiszámítható, mint amennyire unalmas – folytatta a támadását a kormány ellen. Majd előre nehezményezte, hogy a kormányközeli média majd nem idézi teljes terjedelmében beszédét. 

Nem hagyta szó nélkül David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete Orbán Viktor miniszterelnök reakcióját arra, hogy Soros György nyugdíjba vonul, és fia, Alexander Soros veszi át a helyét. A kormányfő a Keresztapa című film ikonikus jelenetével reagált hírre, amire válaszul az amerikai diplomata Twitter-bejegyzésében azt írta:

Az ilyen kutyafitty összeesküvés-elméletek pont olyanok, mint A keresztapa III. Kiszámíthatóak és aggasztóak.

A keresztapa című filmből vett jelenet és a Soros 2.0 kifejezések láttán az európai baloldal sem fogta vissza magát, hevesen reagáltak a magyar miniszterelnök bejegyzésére. Michael Roth, a német Bundestag külügyi bizottságának elnöke, a Szociáldemokrata Párt (SPD) tagja azt írta Twitter-oldalára, „Egyszerűen undorító. Orbán úr Európa szégyene”. A hazánkat már többször bíráló Daniel Freund, német zöldpárti Európai Parlamenti képviselőnek sem tetszett a magyar miniszterelnök reakciója: „Nézd meg ezt a tweetet és aztán mondd meg, ki a maffiózó” – írta Twitter-oldalára.

A Politico brüsszeli hírportál pedig egyenesen „antiszemita narratíva terjesztésével” vádolja a magyar vezetést. A Sorost érintő bírálatok és az antiszemitizmus összemosásáról épp a napokban jelentetett meg egy cikket Josh Hammer, a CPAC Hungaryn is felszólaló amerikai véleményvezér a Newsweeken. „Soros bírálata azonnal az antiszemitizmus stigmáját és a zsidógyalázás vádját vonja maga után” – fogalmazott véleménycikkében. Hozzátette ugyanakkor, hogy Soros kritikusai csak „meg kívánják osztani véleményüket a világ egyik legbefolyásosabb politikai adományozójáról és társadalmi aktivistájáról. Valakiről, aki számolatlanul osztogatja a pénzeket, hogy aláássa és kívánt képére formáljon át egész országokat különböző kontinenseken”.

Természetesen nem maradhatott ki a háború tematikája sem az eszmefuttatásból. David Pressman arra a sosem vitatott tényre mutatott rá, hogy „Magyarország a Nyugatot választotta”. – Magyarország identitásának és helyének határozott, egyértelmű és büszke kinyilvánítása – Európában, a NATO-ban, a Nyugaton belül. Egy olyan döntés, amely az elnyomás és az önkényuralom korszakából a szabadság és – merem mondani – a szeretet korszaka felé mozdul el – mondta. 

Majd zavaros fejtegetésbe kezdett, hogy szerinte a kommunista időket idézve jelentgetni kell a meleg szomszédokról, és hogy szerinte Magyarországon és Oroszországban tilos a homoszexualitásról beszélni.

– Tanulnunk kellene a történelemből, és hallgatnunk kellene Orbán Viktor miniszterelnök erőteljes szavaira, amikor egy évtizeddel ezelőtt a holokauszt nemzetközi emléknapján azt mondta: „Megvédjük az ország minden polgárát, ebben a tekintetben nem ismerünk kompromisszumot. Nem tűrjük és határozottan elítéljük a kisebbségek megbélyegzésének minden formáját.” Egyetértek a miniszterelnök úr szavaival. Mindannyiunknak eszerint kellene élnünk – utalt a magyar miniszterelnökre.

Milyen meleg nagykövetnek lenni?

– Egyik nap egy vidéki középiskolában egy diák felemelte a kezét, és megkérdezte: „Milyen érzés Magyarországon meleg nagykövetnek lenni?”

A válaszom közepénél megálltam. Nem a szavak hiánya miatt. Hanem azért, mert miközben beszéltem, hallottam egy másik hangot a fejemben. És ez a hang azt próbálta kitalálni, hogy a középiskolás diák kérdésére adott válaszommal vajon nem sértem-e meg a magyar törvényeket is

– magyarázta.

Majd beszéde végén leszögezte, hogy „valami jobbért, valami jóért, valami méltóért, valami igazságosért harcolnak”, amiben számíthatnak az Egyesült Államok segítségére.

A beszéd teljes leirata az amerikai nagykövetség honlapján teljes terjedelmében magyarul is olvasható

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek