tóth gabi
Úgy érezte, ez a legfontosabb...
Amerika magyarországi nagykövete, David Pressman ismét nem bírta ki, hogy ne álljon bele az őt fogadó ország kormányába.
Ahogy korábban a Mandiner is beszámolt róla, Orbán Viktor miniszterelnök egy, a Keresztapából vett giffel reagált a hírre, hogy Soros György nyugdíjba vonul, és fia, Alexander Soros veszi át a helyét.
Pressman nem tudta szó nélkül hagyni, és Twitter-bejegyzésben állt bele egyszerre Orbánba, és a Keresztapa filmek rendezőjébe, amikor azt írta:
„Az ilyen kutyafitty összeesküvés-elméletek pont olyanok, mint A keresztapa III. Kiszámíthatóak és aggasztóak.”
A keresztapa című filmből vett jelenet és a Soros 2.0 kifejezések láttán az európai baloldal sem fogta vissza magát, hevesen reagáltak a magyar miniszterelnök bejegyzésére. Michael Roth, a német Bundestag külügyi bizottságának elnöke, a Szociáldemokrata Párt (SPD) tagja azt írta Twitter-oldalára, „Egyszerűen undorító. Orbán úr Európa szégyene”. A hazánkat már többször bíráló Daniel Freund, német zöldpárti Európai Parlamenti képviselőnek sem tetszett a magyar miniszterelnök reakciója: „Nézd meg ezt a tweetet és aztán mondd meg, ki a maffiózó” – írta Twitter-oldalára.
A Politico brüsszeli hírportál pedig egyenesen „antiszemita narratíva terjesztésével” vádolja a magyar vezetést. A Sorost érintő bírálatok és az antiszemitizmus összemosásáról épp a napokban jelentetett meg egy cikket Josh Hammer, a CPAC Hungaryn is felszólaló amerikai véleményvezér a Newsweeken. „Soros bírálata azonnal az antiszemitizmus stigmáját és a zsidógyalázás vádját vonja maga után” – fogalmazott véleménycikkében. Hozzátette ugyanakkor, hogy Soros kritikusai csak „meg kívánják osztani véleményüket a világ egyik legbefolyásosabb politikai adományozójáról és társadalmi aktivistájáról. Valakiről, aki számolatlanul osztogatja a pénzeket, hogy aláássa és kívánt képére formáljon át egész országokat különböző kontinenseken”.
Soros György és antiszemitizmus vonatkozásában jelentetett meg cikket Josh Hammer, a CPAC Hungary-n is felszólaló amerikai véleményvezér a Newsweeken − hívta fel a figyelmet az Alapjogokért Központ. A konzervatív amerikai hírportálon megjelent cikk kiemeli:
Hazafias, Amerika-, Izrael-, szuverenitás- és jogállamiság-párti zsidók világszerte irtóznak Soros Györgytől, akinek az etnikai és vallási háttere nem akadályozhat meg abban, hogy nevén nevezzük: gonosz.
Hammar hozzáteszi: Soros György bírálata és az ellene vívott harc nem antiszemitizmus.
A szerző, mint fogalmaz, Soros bírálata azonnal az antiszemitizmus stigmáját és a zsidógyalázás vádját vonja maga után. Holott Soros kritikusai csak „meg kívánják osztani véleményüket a világ egyik legbefolyásosabb politikai adományozójáról és társadalmi aktivistájáról. Valakiről, aki számolatlanul osztogatja a pénzeket, hogy aláássa és kívánt képére formáljon át egész országokat különböző kontinenseken” – fogalmaz az éles kritika.
Hammer tisztában van azzal, hogy zsidó szerkesztőként, amikor megosztja olykor provokatív véleményét, sértheti bizonyos olvasók érzékenységét, ezzel gyűlöletet kiváltva, ám hozzáteszi:
Ez azonban nem antiszemitizmus, ez nem zsidógyűlölet, hanem a véleményem.
A szerző felhívja a figyelmet arra is, hogy bármikor is kritizálják konzervatív gondolkodók Soros Györgyöt, a liberális szervezetei azonnal antiszemitizmust kiáltanak.
A szerző szerint Soros baloldali ügyészek támogatásával több amerikai nagyvárost is tönkretett már – utalt a megnövekedett bűnözésre. „Soros a világon bárki másnál nagyobb mértékben felelős azért, hogy Amerika néhány legikonikusabb városa anarchikus pokollá süllyedt” – vélekedett.
„Soros mély gyűlölettel viseltetik Izrael iránt, és szélsőséges terrorcselekményekkel összefüggésbe hozható palesztin szervezeteket támogat” – fogalmaz.
Josh Hammer szerint itt az idő, hogy azok, akik zsidóként kritikusak Soros tevékenységével és véleményüket fel is merik vállalni, egységbe szerveződjenek:
Itt az ideje, hogy ezt a széles körben elterjedt érzést hivatalossá és működőképessé tegyük. A múlt héten Will Scharf konzervatív aktivista, volt szövetségi ügyész és jelenlegi Missouri állam főügyészjelöltje és én közösen alapítottuk meg a Zsidók Soros ellen nevű új csoportot
Majd idéz új kezdeményezésük alapvetéséből: „Zsidók vagyunk, akiknek elegük van Soros Györgyből és az amerikai politikára gyakorolt rosszindulatú, baloldali befolyásából. Zsidók vagyunk, akiknek elegük van abból is, hogy a baloldal antiszemitizmussal vádol mindenkit, aki Sorost kritizálja. […] A baloldaliság nem a zsidóság, és baloldalellenesnek lenni nem ugyanaz, mint antiszemitának lenni”.
A 92 éves Soros György hétvégén hivatalosan is átadta a több milliárd dolláros birodalmának vezetését a 37 éves fiának, Alexnek. A Wall Street Journalnak a trónörökös elmondta, hogy folytatni kívánja a baloldali politikusok és ügyek támogatását világszerte, Amerikában pedig azért fog küzdeni, hogy Donald Trumpot ne válasszák újra. Fenyegetően és cinikusan külön kiemelte, hogy őt "jobban érdekli a politika, mint az édesapját". Emellett büszkén beszélt arról is, hogy rendszeresen találkozik a Biden-kormány tisztviselőivel, és a Nyílt Társadalom Alapítványokon keresztül évente már több mint 1,5 milliárd dollárral támogatnak LMBTQ- és bevándorlás-párti szervezeteket.
A Wall Street Journal szerint a Soroshoz közel állók éveken keresztül azt gondolták, hogy egyértelműen Alex féltestvére, az 52 éves, pénzügyi hátterű jogász, Jonathan Soros lesz a birodalom új vezetője. A magas, sportos alkatú Jonathan egy darabig maga is a Nyílt Társadalom Alapítványok dolgozott, mostanra azonban nyilvánvalóvá vált, hogy Soros György már minimálisan sem ad a látszatra: a birodalom élére nem pénzügyi szakember kell, hanem csak a politika befolyásolása iránt érdeklődő Alex.
A 37 éves Alexander korántsem ismeretlen Magyarországon, már 2018-ban is aktívan támogatta a hazai baloldalt, sőt, egy alkalommal tüntetni is eljött Budapestre. Korabeli sajtóbeszámolók szerint Alex már ekkor átvette a magyar ügyek irányítását, és minden alkalommal, amikor a magyar fővárosba látogatott, mellette volt az afroamerikai élettársa, Maxwell Osborne.
Alex Soros évek óta elválaszthatatlan a divattervező és politikai aktivista Maxwell Osborne-tól. Kapcsolatukat celebeket felülmúló módon fotók tömegével dokumentálják nyilvánosan. Noha a New York-i felső tízezer köreiben már régóta köztudomású, hogy ők ketten egy párt alkotnak, a Soros-fiú politikai szerepére tekintettel mégis okoztak némi meglepetést, amikor 2018 szilveszterének éjjelén egy látványos videóval, sőt egy közös ágyfotóval hivatalosan coming-outoltak, egyenesen Dominikából, a közös szállodai szobából.
Maxwell és az ifjú Soros azóta is nyíltan vállalják kapcsolatukat. Nem készülhet róluk olyan közös fotó, ahol ne fognák szorosan egymás kezét, ne ölelkeznének, ne kapaszkodnának már-már görcsösen egymásba. Egyéb túlfűtött jelenetekről nem is beszélve.
Ahogy arról a Ripost korábban beszámolt, Alex rendszeresen járja párjával New York híres és hírhedt mulatóit, ahol egy-egy este akár 1-2 millió forintnyi dollárt is eltapsolnak.
- fogalmazott az ifjú Soros egy közeli ismerőse, aki szerint Alex nagyon szeret mulatni, ahogy a „csövön kifér”, pénz nem számít. Különösen kedveli, ha van egy kis balhé, mondjuk egy szokásos tortahajigálás. Ilyenkor előkapja a mobiltelefonját, hogy minél többen értesülhessenek a legújabb akcióról.
Magánélete mellett Soros Alex politikai szerepvállalásáról is érdemes szót ejteni. Az ifjú soros minden alkalommal dokumentálja a találkozóit vezető amerikai baloldali politikusokkal. Amióta Joe Biden az amerikai elnök, rendszeresen vendég a Fehér Házban, ahol 2021 óta legalább 14 alkalommal fordult meg.
Alexandernek bejárása van a demokrata elnök legszűkebb környezetéhez. Saját közösségi oldalán is gyakran elbüszkélkedik vele, ha vezető politikusokkal találkozik. Hillary Clinton és Barack Obama mellett pózolt már például Nancy Pelosi korábbi demokrata házelnökkel is. Június elején pedig Kamala Harris amerikai alelnökkel találkozott remek hangulatban, ami azért volt különösen érdekes, mert miközben Alex Soros a Twitteren számolt be a találkozóról, az nem szerepelt Harris hivatalos programjában - vagyis valamiért az alelnök el akarta titkolni. Még az alelnök szóvivője sem válaszolt a találkozóról szóló kérdésekre. Még az alelnök szóvivője sem válaszolt a találkozóról szóló kérdésekre.