tóth gabi
De közben Soros pénze van benne...
A baloldal a 2010-es évek sorozatos választási vereségei után, a tanulságokat levonva az évtized végére létrehozta saját médiabirodalmát. Ezek egyrészt olyan, pártokhoz kötődő médiumok voltak, amelyek kizárólag az adott politikai formáció üzeneteit és témáit visszhangozták. A Jobbik esetében például ilyen a Zsúrpubi.hu vagy az Alfahír.
De létrejöttek összellenzéki propagandaoldalak is, mint például az Ezalényeg.hu.
Az országos elérésű médiumok mellett a helyi ellenzéki portálok is megjelentek. Ez utóbbira példa a kecskeméti Kecsup.hu „független” hírportál. Az oldal létrejöttéhez még romantikus mesét is kitaláltak a Kecsup.hu szerkesztői, amely szerint 2019 márciusában Gunity Gábor felmondta szerkesztői állását a Kecskeméti Televízióban, és esküvői, valamint céges fotósként dolgozott.
Őt találta meg a feladat, hogy útjára indítson egy független és kritikus portált
– fogalmaztak a Kecsup.hu-n. Hozzátették: a híroldal finanszírozását egy magáncég, az AB Holding Kft. intézi, amelynek tulajdonosa Alter Róbert és felesége. „Alter régi álma volt egy független és helyi hírportál létrehozása, amihez a legfontosabb hozzávaló, saját bevallása szerint »egy óriási adag bátorság« volt. Maga a portál fillérekből működik. Havi fenntartása néhány százezer forint: kell költeni a tárhelyre, és ki kell fizetni az újságírót” – olvasható a portálon.
Ehhez képest a 2020 és 2021-es évekre már jelentősen megszaladt a Kecsup.hu finanszírozási igénye, és a pénz útja is változott.
2020 februárjában létrehozták az Áramlat Alapítványt, amely azóta is a Kecsup.hu kiadója. Az Áramlat döntéshozó szerve a kuratórium, amelynek tagja Alter Róbert Lászlóné – a már említett Alter Róbert édesanyja –, Balogh László András és Madács János Richárd kuratóriumi elnök. Érdekesség, hogy a Kecsup-alapító Alter Róbert István édesapja, Alter Róbert László a DK delegáltja volt a Bács-Kiskun Megye 1. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottságban 2022-ben, ugyanitt pedig Madács János Richárd is tag volt, méghozzá a Jobbik delegáltja.
Balogh László András tudomásunk szerint 1998 óta MSZP-tag, a párt kecskeméti szervezetének alelnöke.
Az MSZP még egy módon hozzáköthető a Kecsup.hu-hoz és az Áramlat Alapítványhoz: a szervezet jogi képviselője tudomásunk szerint Brúszel Ágnes, akinek édesapja Brúszel László korábbi MSZP-s országgyűlési képviselő.
Az Áramlat Alapítvány finanszírozását 2020-ban és 2021-ben nagy részben már a baloldali pártokhoz köthető alapítványokon keresztül oldották meg
– derül ki a szervezet nyilvános beszámolóiból. 2020-ban 800 ezer forintot kaptak a Gyurcsány-párt alapítványától, az Új Köztársaságért Alapítványtól. 1,332 millió forint érkezett az LMP-közeli Ökopolisz Alapítványtól és kétmillió forint a Kiegyensúlyozott Médiáért Alapítványtól. Ez utóbbi szervezet a Jobbik Magyarországért Mozgalomtól kapta a forrásait, a párt az Alfahír nevű portált és az N1TV-t működtette. Az Áramlathoz 2020-ban összesen 7,9 millió forint érkezett, ennek több mint a fele közvetetten az ellenzék pártjaitól.
2021-ben az Áramlat bevétele 12,3 millió forintra nőtt. Az Ökopolisz ismét közel kétmillió forinttal támogatta őket, hivatalosan az „ökológiai szemlélet erősítése a homokhátságon” projektre kapták a vissza nem térítendő támogatást.
A Jobbik-közeli Kiegyensúlyozott Médiáért Alapítvány szintén kétmillió forintot adott, ők már kevésbé voltak szemérmesek és nyíltan a Kecsup.hu online és nyomtatott változatának előállítására adtak pénzt. 2021-ben egy új támogatót is bevonzott az Áramlat: a Soros György nevével fémjelzett Nyílt Társadalom Alapítvány svájci szervezete 8,4 millió forinttal támogatta a Kecsup.hu-t kiadó szervezetet, az összegből 4,4 millió forintot használtak fel 2021-ben. A függetlennek hazudott Kecsup.hu tehát maga a megvalósult ellenzéki összefogás: az LMP, a DK és a Jobbik némi pénzt rakott bele, az MSZP-sek működtetik és Soros György tolta bele a legtöbb forrást. A tartalom pedig ennek megfelelő: a „gonosz Fidesz” áll szemben a fehérpáncélos baloldallal.
Jelentős részben a Soros-féle NGO-kon keresztül érkezik a nemzetközi dollármédiába a propaganda, amellyel a globális liberális elit a szuverenista országokat – köztük hazánkat – igyekszik lejáratni. A mélyen átpolitizált "jogvédő" szervezeteknek a legnagyobb nemzetközi lapoknál is megvannak azok az embereik, akik révén elhelyezhetik a különböző manipulált anyagaikat. A módszereik között szerepel a médiamunkások lekenyerezése, továbbá a konkrét pénzösszegek kifizetésén túl jellemzően hotel- vagy vacsorameghívásokkal is befolyásolják az újságírókat.
A dollármédia bemutatásáról szóló előző cikkekben mi is végig vettük az Ezalényeg nevű lejárató portál és a Telex külföldi támogatását, a 444-nek adott pénzeket, a Szabad Európa újra indítását, Gulyás Márton és a Partizán pénzelését, a dollármédia brüsszeli támogatásait, Soros György szerepét, a „tényfeltáró" portálok finanszírozását és egy új híroldal indítását, valamint a vidéki hálózat létrehozását. Bemutattunk egy Soros-pénzekből támogatott mamutszervezetet is, amely a legnagyobb nemzetközi "fősodratú" médiumokat táplálja a globális liberális elit propagandájával. Sorozatunk újabb részében azt járjuk körül, hogy a Soros-hálózat finanszírozta NGO-k miként befolyásolják a külföldi sajtót az önálló politikát folytató országok lejáratására.
A magukat jogvédőnek nevező nem kormányzati szervezetek a saját krédójuk szerint a demokratikus értékeket igyekeznek megvédeni és népszerűsíteni, ám valójában az NGO-k fenntartói politikai fegyverként állítják hadrendbe ezeket az alakulatokat. Az eszközeik között a különböző médiamunkások lekenyerezése is szerepel, egyebek mellett fizetett utazásokkal, jó hotelekkel és éttermi ebédekkel vásárolják meg az újságírókat a különböző NGO-k, hogy az ő narratívájuk szerint jelenítsék meg a különböző országokat a nemzetközi médiában. Erről korábban több Soros-szervezet egykori vezetője is beszélt.
FORRÁS: IMAGINECHINA VIA AFP/DYCJ - IMAGINECHINA/DYCJ
A Magyar Nemzet birtokába került hangfelvételen Andrej Nosko, a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) korábbi igazgatója egyebek mellett arról számolt be, hogy több alkalommal is fizetett egy-egy újságírónak az említett célból. Mint mondta, még az OSF vezetőjeként azért is felbérelt egy újságírót, hogy a közvélemény-kutató intézetük publikációját promotálja. Hozzátette, mivel kényes kérdés gázsit fizetni az újságírónak, ezért inkább „csak" a költségeket állják. Így amikor egy egész hónapra bérelt fel egy médiamunkást, összesen csaknem tízezer eurót tett ki az újságíró szállására, étkezésére, utazására, valamint a tolmácsolásként elszámolt összeg.
Nosko beszámolójából az is kiderül, hogy megvannak a jól bejáratott embereik az ilyen feladatokra. Például Andrew Connelly, aki korábban a migrációs válság kapcsán támadta a bevándorlást ellenző országokat, köztünk hazánkat is. Az egykori igazgató kitért arra is, hogyan hasznosíthatók azok az anyagok, amelyek nem férnek be a napi politikával foglalkozó olyan nemzetközi lapokba mint a Politico vagy a Financial Times. Úgy vélte, ezeket a történeteket olyan magazinokban lehet elsütni, mint a New Europe, a Visegrád Insight vagy éppen a National Geographic. Kiemelt fontosságúnak nevezte, hogy az adott sztori megragadja a lapok figyelmét, s ezért szerinte akár kreálni is lehet a hírértéket.
Nick Thorpe
FORRÁS: ARPAD FOLDHAZI/FÖLDHÁZI ÁRPÁD
Jeney Orsolya, a Soros-féle Amnesty International korábbi igazgatója ugyancsak arról beszélt egy másik Skype-interjúban, miként próbálják rávenni a külföldi sajtót, hogy a jogvédő szervezetek szája íze szerint írjanak bizonyos témákról. – Ha a külföldi média képviselői érkeznek Magyarországra, akkor kvázi VIP-személyekként kezeljük őket, különleges bánásmódot kapnak. Alapvető dolog például, hogy elmegyünk velük villás reggelizni, de ha kiadunk egy jelentést, akkor is megetetjük őket. Nagyobb valószínűséggel írják meg ezeket a dolgokat, ha van egy ilyen kommunikációs csomag – fejtette ki. Az egykori igazgató beszélt Nick Thorpe-pal, a BBC közép-európai tudósítójával folytatott együttműködéséről is. – Csak szólni kellett neki, hogy hé, figyelj csak, Nick, van itt valami, ami érdekelhet téged – idézte fel.