Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2023.02.27.

Amerikai kormányhivatal: a koronavírus egy kínai laborból szabadult ki

A tudományos közvélemény egyre inkább hajlik afelé, hogy a világjárványt okozó Sars-Cov-2 koronavírust mesterségesen hozták létre.

Szerző Gaál József

Az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériumának napokban publikált jelentése szerint a SARS-CoV-2 koronavírust "nagy valószínűség szerint" mesterségesen hozták létre, és egy laboratóriumi szivárgás következtében szabadult rá a világra - írja a Wall Street Journal (WSJ). A hírportál beszámolója szerint a minisztérium különböző hírszerző ügynökségek, valamint a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) jelentéseire hivatkozva jutott arra a megállapításra, hogy a világjárványért felelős kórokozó "laborszökevény".

Sokak szerint a koronavírus a Vuhani Virológiai Intézetből (WIV) szabadult ki

Miután Joe Bident 2021 januárjában beiktatták a hivatalába, az amerikai elnök utasította a különböző kormányzati ügynökségeket, hogy derítsék ki: a Covid-19 állati eredetű vagy mesterségesen hozták-e létre. Ezzel kapcsolatban a kormányfő 2021 májusában kapta készhez az első titkosszolgálati jelentést, amely nem tudott hitélt érdemlő választ adni a járvány eredetére. Ugyanebben a hónapban Biden 90 napot adott a szövetségi ügynökségeknek, hogy kiderítsék, melyik forgatókönyv a valós, azonban a vizsgálat eredményeiről a Fehér Ház soha nem adott tájékoztatást.

A Wall Street Journal beszámolója szerint az Energiaügyi Minisztérium jelentését azért érdemes komolyan venni, mert a hivatal felügyeli az USA-ban működő katonai laborhálózatot, köztük azokat az intézményeket, ahol vírusokkal kísérleteznek. A tárca jelentése szerint, melyet a Fehér Ház és az illetékes kongresszusi bizottságok is megkaptak, a Covid-19 nem egy kínai biológiai fegyverprogram eredménye.

Fontos elmondani, hogy az amerikai kormányon belül nincs egyetértés a vírus eredetét illetően. Az Energiaügyi Minisztérium mellett eddig csak az FBI jutott arra a következtetésre, hogy a kórokozó feltehetően laborszökevény. Öt másik szövetségi ügynökség elvetette ennek a lehetőségét, szerintük a vírus egy állat közvetítésével terjedt át az emberre. Kettő másik pedig egyik verziót sem fogadta el.

Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója WSJ cikkére reagálva azt mondta, hogy „nincs végleges válasz” a vírus valódi eredetére. „Biden elnök ismételten arra utasította hírszerző közösségünk minden elemét, hogy erőfeszítéseket és erőforrásokat fordítson a kérdés megválaszolásra” – fogalmazott Sullivan vasárnap a CNN-nek nyilatkozva.

A koronavírus-járvány 2019 decemberi kipattanása óta Kína következetesen tagadja, hogy a kórokozó valamilyen laboratóriumból szabadult volna ki. A szivárgás elméletet támogatók leggyakrabban Vuhani Virológiai Intézetet (WIV) gyanúsítják ezzel, mivel az labor három kutatója is az elsők között volt, akik kórházi ellátást igényeltek a koronavírus miatt. Ahogy arról a Ripost is beszámolt, tavaly decemberben Dr. Andrew Huff, a WIV korábbi alkalmazottja azt állította, hogy a Sars-Cov-2 koronavírust az Egyesült Államok finanszírozásával, mesterségesen hozták létre Kínában.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek