tóth gabi
Szanatóriumba akarta magát átkérni a börtön helyett az olaszországi gyerekgyilkos anya, Bradács Katalin. A kétéves korában megölt Alex édesapjának jogi képviselője, Massimiliano Scaringella abszurdnak tartja a nő elképzelését.
Mint azt a Bors korábban megírta, Bradács Katalin és Juhász Norbert kapcsolata még azelőtt megromlott, hogy a közös gyermekük, Alex megszületett volna. Egy darabig mégis megpróbáltak közösen élni, de be kellett látniuk, hogy nincs lehetőség a békülésre. Elindult a harc a gyermek felügyeleti jogáért, és mikor a magyar bíróság a kétéves kisfiút ideiglenesen az apánál helyezte el, Katalin Olaszországba menekült a kisfiúval együtt. Több ismerős is győzködte, hogy jöjjön haza, hiszen az olasz állam úgyis kiadja Magyarországnak, nem hallgatott rájuk. Miután telefonon beszélt Norberttel, aki nem tett rá egyértelmű ígéretet, hogy a nő bármikor találkozhat a gyermekével, nem csupán a bíróság által megállapított gyakorisággal, több késszúrással végzett a kis Alexszel.
A nő később egy látomással magyarázta borzalmas tettét. Mint ahogy egy barátjának írt, a szerkesztőségünkhöz az ő kifejezett beleegyezésével eljuttatott levélben kifejti,
egy fehér ruhás alak biztatta, hogy segítsen a kisfiának egy jobb és boldogabb világba eljutni.
– A bíróság túl súlyosnak ítélte a vádlott cselekményét és a társadalomra való veszélyességét, ráadásul úgy látta, fennáll annak veszélye, hogy Katalin hasonló jellegű bűncselekményeket követne el – mondta a Borsnak Massimiliano Scaringella, a megölt kisfiú édesapjának ügyvédje.
A gyerekgyilkos anya elmeállapotát több orvos is vizsgálta. Egy háromtagú orvosi bizottság
nem talált olyan szintű kóros elváltozást a gyermekgyilkos személyiségében, ami a büntethetőséget kizárná.
Az ügyészség életfogytig tartó, de legkevesebb 25 évnyi fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. A volt pornószínésznő jelenleg előzetes letartóztatásban ül, de szeretett volna a börtönnél jobb körülmények közé kerülni. Az ügyvédjével ezért kezdeményezték, hogy átmehessen a Casa Tezon nevű intézménybe. Ez egy új, kísérleti hely Olaszországban, amit a börtönszlengben csak wellnesrészlegként emlegetnek, de valójában egy szociális farm. A bentlakók életében nagy hangsúlyt kap a mezőgazdaság, a környezet tisztelete. Az intézmény különféle szolgáltatásokat is nyújt: a betegek rendelkezésére állnak többek között irodák, gyengélkedőszobák, külön helyiségek a családtagokkal való érintkezéshez, mi több, a szabadidős elfoglaltságokhoz is.
– Teljesen abszurdnak tartottam Katalin kérvényét, ezért is vagyok elégedett a bíró döntésével. A Tezon Házban nincsenek sem börtönőrök, sem rendőrök, ezért onnan lényegesen könnyebb megszökni. Kifejezetten nagy szabadságot ad a gondozottaknak – zárta szavait Scaringella.