tóth gabi
A közmédia mindenkit maga mögé utasított.
Az év eddigi legnézettebb eseménye a Tűz és fény játéka élő közvetítése volt a közmédián és a teljes hazai televíziós piacot tekintve is.
Idén is széles tömeg volt kíváncsi az államalapítás ünnepe alkalmából tartott budapesti tűzijátékra. A közvetítés az év eddigi legnézettebb eseménye lett – nemcsak a Dunán és a teljes közmédián, de az összes csatornát figyelembe véve is.
A Tűz és fény játéka élő közvetítésébe idén 1 millió 357 ezer néző kapcsolódott bele legalább egy percre és a legnézettebb percben, 21 óra 25 perckor közel 1,1 millióan látták.
A közvetítés alatt a Duna volt messze a legnézettebb csatorna: minden negyedik tévénéző követte a csatornán a tűzijátékot, így augusztus 27-én a csatorna a teljes esti főműsoridőt megnyerte.
A közmédia online felületein is sokan nézték élőben: mintegy 45 ezer videoindítást kezdeményeztek. Az azóta eltelt időben több mint 24 ezren nézték újra a tűzijáték-közvetítést a Médiaklikk.hu oldalon.
A Tűz és fény játéka című műsorszám az adásba kerülés után még 60 napig újra nézhető a Médiaklikken!
A tűzijáték kerettörténetében egy kisgyermek álma elevenedett meg a Duna felett. A kisfiú a Szent Korona szellemével találkozva repült végig az államalapítás utáni magyar történelem nagy fejezetein, a hódítók korától egészen a 20. századig.
Az idei tűzijáték és a hozzá tartozó show több mint 4 kilométer hosszan, a Margit hídtól egészen a Petőfi hídig tartott
Az első blokkban az államalapítás utáni történelem eseményei álltak a középpontban, a második rész a Hunyadi-kornak és a nándorfehérvári diadalnak állított emléket, a harmadik szakasz az 1848-as forradalmat és szabadságharcot mutatta be, a negyedik pedig az 1956-os eseményeket emelte ki. A produkció utolsó percei a magyar történelmet, jelenünket és jövőnket állította párhuzamba.
Az idei tűzijáték és a hozzá tartozó show több mint négy kilométer hosszan, a Margit hídtól egészen a Petőfi hídig tartott. A negyvenezer pirotechnikai eszközt könnyen felismerhető, látványos motívumok és alakzatok színesítették, a műsort hatszáz drónból álló drónshow, fényfestés és fényshow egészítette ki. A hidak és Budapest egyes ikonikus helyszínei külön világítást kapnak, a látványt pedig tovább fokozzák a Duna vizét színező, világító elemek és az égre vetített élő hologramok.
A harmincöt perces műsorban párbeszédes hangjátékot hallhattak az érdeklődők, amit Besnyő Dániel fényfestőművész motívumai, egy, a történetnek keretet adó kisfilm, és a már tavaly is nagy sikert aratott drónjáték tett még élvezetesebbé. A zenei aláfestésről Elek Norbert zeneszerző gondoskodott a Budapest Scoring Orchestra közreműködésével.