Újabb hangfelvétel: "Magyar Péter egy nárcisztikus p*cs"

INSIDER
Létrehozva: 2022.08.21.

Miklósa Erika és Rofusz Ferenc kapta a Magyar Szent István-rendet

Ez a legmagasabb kitüntetés.

Miklósa Erika operaénekes és Rofusz Ferenc rajzfilmrendező kapta idén a Magyar Szent István-rendet a nemzeti ünnep alkalmából, a kitüntetéseket Novák Katalin köztársasági elnök adta át szombaton Budapesten, a Sándor-palotában.

 A Magyar Érdemrend nagykeresztje (polgári tagozat) díjban Andrásfalvy Bertalan néprajzkutató, antropológus, a Magyar Érdemrend nagykeresztje (katonai tagozat) elismerésben Benkő Tibor vezérezredes részesült.

„A Szent István-napi ünnepségsorozat kiemelt pontjához érkeztünk, hiszen a reggeli Kossuth téri zászlófelvonás és tisztavatás, majd a székesfehérvári ünnepség és kenyérszentelés után most nemcsak államalapító hősünk és régmúlt idők hősei előtt tiszteleghetünk, hanem a mai kor legnagyobbjait méltathatjuk” - hangsúlyozta ünnepi beszédében Novák Katalin.

Az államfő az 1980-as éveket idézve elmondta, hogy ekkor fejezte be Rofusz Ferenc rajzfilmrendező A légy című művét, amely elnyerte a legjobb animációs rövidfilmnek járó Oscar-díjat is.

Rofusz Ferenc, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar rajzfilmrendező átveszi a legmagasabb állami kitüntetést, a Magyar Szent István Rendet Novák Katalin köztársasági elnöktől a nemzeti ünnepen a Sándor-palotában 2022. augusztus 20-án

Rofusz Ferenc, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar rajzfilmrendező átveszi a legmagasabb állami kitüntetést, a Magyar Szent István Rendet Novák Katalin köztársasági elnöktől a nemzeti ünnepen a Sándor-palotában 2022. augusztus 20-án

Fotó: MTI/Máthé Zoltán

„A kommunista hatalom mindezt úgy hálálta meg, hogy lehetetlenné tette az alkotó számára a díjátadón való részvételt, majd ez a rosszindulatú hatalom az egész világ előtt nevetségessé vált, Rofusz Ferenc pedig megkapta a méltó elismerést és nemzetközi megbecsülést” - hangoztatta Novák Katalin.

Miklósa Erika hazánk egyik legsikeresebb és nemzetközileg is legismertebb operaénekese, aki Budapesttől Párizson keresztül Londonig, Münchentől New Yorkig fellépett már, énekével elismerést vívott ki saját maga és Magyarország számára - méltatta a művészt a köztársasági elnök.

Hozzátette: Miklósa Erika számára kiemelten fontos a tehetséggondozás is, amelyet a Virtuózoktól kezdve az alapítványi munkáján át a Stipendium Peregrinum ösztöndíj-programig végez.

Novák Katalin Andrásfalvy Bertalanról szólva kiemelte, a néprajzkutató számára sosem voltak vesztett ügyek, ha a magyarság identitásáról és annak megőrzéséről volt szó.

Andrásfalvy Bertalan hagyományt teremtett és példát mutatott azzal, hogy felkarolta a csángómagyarság sorsát itthon és külföldön egyaránt. Meg tudta értetni másokkal is, hogy a hagyományunk, kultúrkincsünk nemcsak múzeumokba való, hanem éltetni kell, valamint továbbadni - mondta az államfő.

Benkő Tibort méltatva hangsúlyozta, a vezérezredes 2010 és 2018 között a Honvéd Vezérkar főnökeként, majd 2018 és 2022 között honvédelmi miniszterként nagy szerepet vállalt azon kihívások megoldásában, amelyek próbára tették hazánkat. Idejében látott neki a honvédség fejlesztésének és korszerűsítésének ahhoz, hogy a magyar állam szembe tudjon szállni a tömeges migráció veszélyével, majd a koronavírus-járvány idején az általa vezetett honvédségnek kulcsszerepe volt a járvány elleni védekezés sikerességében.

Mindeközben Benkő Tibor a nagy stratégiai ügyekről sem feledkezett meg: ott voltunk katonáinkkal, és ma is ott vagyunk a világ válsággócaiban, eleget tettünk és teszünk szövetségesi kötelezettségeinknek - mutatott rá a köztársasági elnök.

„Mi, magyarok büszkék vagyunk önökre, szakmai teljesítményükre, elhivatottságukra és kiemelkedő emberi mivoltukra. A nemzet mond köszönetet azért, amit eddig értünk, magyarokért és hazánkért, Magyarországért tettek” - mondta a kitüntetettekhez szólva Novák Katalin.

Magyarország születésnapján sikeres születéstörténetet ünneplünk, hiszen Szent István alkotása egy évezred után is élő egység - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Budapesten.

Gulyás Gergely az államalapítás napja alkalmából tartott, kitüntetések átadásával egybekötött ünnepségen azt mondta, az évezredes múlt előnye, hogy mindarra felkészít bennünket, ami a jövőben történhet, hiszen sikerült már túlélni a tatár, a török és a szovjet megszállást, Trianont, és azokat az időket is, amikor az ország sorsáról nem Magyarországon döntöttek.

Mindezek alapján jó okunk van remélni, hogy a jelen akadályait is sikerrel vesszük majd - emelte ki.

Márai Sándor írót idézve azt mondta, a megmaradás kulcsa a méltányosság, a türelem és az arányérzék. Ez mindig így volt, és különösen fontos ez napjainkban, amikor komoly válságokkal nézünk szembe - hangoztatta a miniszter.

Gulyás Gergely arról beszélt, hogy senki nem él önmagában és önmagának, minden, amit teszünk, hatással van a környezetünkre. Igaz ez első királyunkra is, akinek 40 éves uralkodása alatt nagyot fordult a világ, de élete műve és öröksége ez az ország, a keresztyén hit meggyökerezése, amelyből "ezeréves kultúránk kinyílt", és az állam, amely keretet ad a nemzet életének.

Szent István megalkotta a vármegyéket, amelyek ezer esztendeje szolgálják a helyi közösségeket, jogrendje és első törvénykönyve ma is mintaként szolgál, intelmei örök iránymutatást jelentenek, és a mai értelemben vett európai együttműködés előképe is az ő öröksége - sorolta a miniszter.

Gulyás Gergely a díjazottakat méltatva azt mondta, az állami ünnepen számba vehetjük, hogy milyen sokaknak milyen sokat köszönhetünk. A munka, amelyet a hétköznapok csendjében elvégeztek, közös örökségünk és büszkeségünk része. A kitüntetetteknek megköszönte, hogy erősebbé tették az országot és gazdagabbá a magyarokat.

A rendezvényen - Novák Katalin köztársasági elnök által adományozva - a Magyar Érdemrend középkeresztje, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje és a Magyar Érdemrend lovagkeresztje, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt és Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetéseket adtak át.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjét vehette át Dobos Menyhért László, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. nyugalmazott vezérigazgatója, míg Siklósi Beatrix újságíró, a Kossuth Rádió csatornaigazgatója a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült.

A díjazottak teljes listája alább megtekinthető: 

 

A MAGYAR ÉRDEMREND KÖZÉPKERESZTJE kitüntetésben részesült:

dr. LENGYEL GYÖRGYI volt miniszteri biztos, közigazgatási államtitkár és kormánymegbízott példaadó hivatástudattal és a közigazgatás iránti szakmai alázattal végzett vezetői munkája, különösen az igazgatási gyakorlat innovatív fejlesztésében és az egészségipari intézkedések stratégiai megalapozásában vállalt meghatározó szerepe elismeréseként.
    
A MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE kitüntetésben részesült:

DOBOS MENYHÉRT LÁSZLÓ, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. nyugalmazott vezérigazgatója a hazai média területén több mint öt évtizeden át végzett mértékadó szakmai tevékenysége, különösen a Közszolgálati Kódex megalkotásában, valamint a magyar kultúra, a nemzeti identitás és az anyanyelv megőrzését szolgáló torockói Duna-ház létrehozásában vállalt szerepe elismeréseként;

HARANGOZÓ BERTALAN, a Vas Megyei Kormányhivatal volt kormánymegbízottja Vas megye érdekében több évtizeden át végzett példaértékű munkája elismeréseként;

HEGMANNÉ NEMES SÁRA, a Magyar Posta Zrt. Igazgatósága elnöke, korábbi államtitkár, Szolnok volt alpolgármestere, a Közösen Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Egyesület elnöke a nemzeti vagyon védelme, illetve a nemzeti vagyongazdálkodás hosszú távú alapjainak megteremtése érdekében végzett munkája, valamint széles körű társadalmi tevékenysége elismeréseként;

KASSAI FERENC építőmérnök, a Budapesti és Pest Megyei Mérnöki Kamara elnöke a hazai és a határon túli magyar mérnöktársadalom fejlődését szolgáló munkája, valamint elhivatottan végzett, eredményes szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként;

WEISZ PÉTER, a gyöngyösi Bugát Pál Kórház főigazgatója mély elhivatottsággal végzett kórházvezetői munkája, valamint közösségformáló tevékenysége elismeréseként.

A MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE kitüntetésben részesült:

DR. BERAN FERENC LAJOS esperes, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kara Erkölcsteológiai Tanszéke egyetemi docense, a Budapest-Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébánia plébánosa, a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács tagja kiemelkedő társadalmi és hitéleti tevékenysége, különösen az érdekegyeztetés területén, a Magyar Katolikus Egyház és az Egyházi Oldal képviselőjeként végzett munkája elismeréseként;

GÁBOR MIKLÓS, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Ifjúsági Bizottsága irodavezetője, a Katolikus Ifjúsági Mozgalom tiszteletbeli elnöke
a katolikus ifjúság nevelése és a felnőttképzés elősegítése érdekében folytatott tevékenysége, valamint a hazai és a határon túli magyar katolikus ifjúság magyarországi és nemzetközi programjainak megszervezésében vállalt szerepe elismeréseként;

GRUNDA JÁNOS görögkatolikus pap, a Nyíregyházi Egyházmegye oktatásügyi tanácsadója a görögkatolikus oktatási és nevelési intézményrendszer kialakítása és fejlesztése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként;

DR. HALMOS PÉTER ISTVÁN fül-orr-gégész, audiológus főorvos, a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház nyugalmazott főorvosa Salgótarján és Eger lakóinak egészségügyi ellátása terén végzett több évtizedes, színvonalas gyógyítómunkája elismeréseként;

DR. KARASSZON DEZSŐ orgonaművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara nyugalmazott egyetemi tanára, Orgona és Egyházzenei Tanszaka megalapítója, a debreceni Schola Calviniana alapító karnagya orgonaművészként és egyházzene-történészként, illetve oktatóként végzett iskolateremtő munkája, példaértékű életútja elismeréseként;

KÁLDI GYULA Pro Architectura és Forster Gyula-díjas építész, a Teleki László Alapítvány kurátora a magyarországi és a határainkon túli magyar épített örökség védelmének szentelt életműve, értékteremtő építészeti tervezői tevékenysége elismeréseként;

DR. ÖTVÖS ISTVÁN, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Intézete Jelenkortörténeti Tanszéke egyetemi docense, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tagjának és Katonai Munkacsoportja vezetője a közelmúlt történelmi fordulópontjainak kutatása, valamint a feltárt tényanyag széles körű megismertetése érdekében végzett sokoldalú, példamutató munkája elismeréseként;

ÖVEGES LÁSZLÓ építészmérnök, Kecskemét főépítésze Kecskemét fejlesztése érdekében végzett magas színvonalú és értékteremtő főépítészi munkája elismeréseként;

DR. PAPP JUDIT, a Baranya Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Munkaügyi és Munkavédelmi Főosztálya Munkaügyi és Munkavédelmi Osztálya nyugalmazott osztályvezetője a közigazgatásban négy évtizeden át magas szintű szakmai tudással, példaadóan végzett munkája elismeréseként;

SIKLÓSI BEATRIX újságíró, szerkesztő, műsorvezető, a Kossuth Rádió csatornaigazgatója az értékközvetítés küldetése iránt elkötelezett, több évtizedes szakmai munkája, különösen a Jónak lenni jó! karitatív mozgalom élén végzett példaértékű tevékenysége elismeréseként;

DR. SZÉKELY ANDRÁS BERTALAN művelődésszociológus, kisebbségkutató, nyugalmazott minisztériumi főtanácsadó a Kárpát-medence népeinek és nemzetiségeinek együttélését segítő kultúr- és kapcsolattörténeti kutatásai, illetve ismeretterjesztő és oktatói tevékenysége elismeréseként;

VÉGERBAUER RICHÁRD, a Szentszék Magyarországi Nagykövetsége titkára Magyarország és a Szentszék kapcsolatainak előmozdításában vállalt jelentős szerepe elismeréseként.

MAGYAR ARANY ÉRDEMKERESZT kitüntetésben részesült:

BERKY ANNA, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. nyugalmazott munkatársa, a korábbi Művelődési és Közoktatási Minisztérium és a Határon Túli Magyarok Hivatala volt köztisztviselője, a Sapientia Alapítvány kuratóriuma volt tagja a külhoni magyar közösségek oktatási és kulturális tevékenységének, illetve szakmai programjainak fejlesztése iránt elkötelezett közszolgálati pályája, valamint a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem megalapítása és működtetése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként;

BREUER PÉTER újságíró, a Breuer Press Production Tanácsadó, Kulturális és Szolgáltató Kft. ügyvezetője, a Heti TV alapítója, szerkesztő-műsorvezetője
több mint négy évtizedes hírügynöksége élén, illetve a közéleti kérdéseket formabontó látásmóddal bemutató televíziós csatorna vezetőjeként végzett értékőrző munkája elismeréseként;

DR. BREZANÓCZY FERENC gyógyszerész, a váci Vácz Remete Gyógyszertár tulajdonos-vezetője, a Magyar Gyógyszerészi Kamara Pest Megyei Szervezete volt elnöke a gyógyszerészek érdekképviselete területén elért eredményei, valamint több évtizedes szakmai tevékenysége elismeréseként;

FÜZESI BRIGITTA, a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége és a Cukorbetegek Budapesti Egyesülete elnöke a diabétesszel élők érdekében végzett odaadó munkája elismeréseként;

JUHÁSZ MÁRTON, a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány ügyvezető igazgatója a rászorulók támogatását szolgáló munkája, különösen az Ukrajnából érkező menekültek és a Kárpátalján élők megsegítése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként;

RÉVÉSZNÉ OSGYÁN SZILVIA, a Baptista Szeretetszolgálat szóvivője, segélyezési programigazgatója, a Baptista Női Misszió vezetője a Baptista Szeretetszolgálat tevékenységének koordinálása során végzett kiemelkedő tevékenysége, különösen az ukrajnai menekültek megsegítését szolgáló munkája elismeréseként;

RÉVFALVI DOROTTYA szociális munkás, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Országos Segélyközpontja vezetője szociális és humanitárius területen végzett három évtizedes munkája, valamint az Ukrajnából érkező menekültek megsegítését szolgáló tevékenysége elismeréseként;

SZEVERÉNYI JÁNOS lelkész, az Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió igazgatója, a Híd evangélikus missziói magazin főszerkesztője az egész Kárpát-medencére kiterjedő rádiómissziós szolgálata, a Keresztyén Ifjúsági Egyesület újjászervezése érdekében végzett munkája, illetve a legszegényebbek körében folytatott szociális tevékenysége elismeréseként;

YANCHEV TANCHO POPGANCHEVNEK, a Magyarországi Bolgár Ortodox Egyház lelkésze a magyarországi bolgár ortodox közösség körében végzett több mint négy évtizedes lelkipásztori szolgálata elismeréseként.

MAGYAR EZÜST ÉRDEMKERESZT kitüntetésben részesült:

BÉKÉSI JÁNOS EMIL, a Kamerával az Erdőért Egyesület alapító tagja a civil szervezetek tevékenységének  bemutatása és népszerűsítése érdekében végzett munkája elismeréseként;

BODOR LÁSZLÓNÉ, a Tolna Megyei Kormányhivatal Tamási Járási Hivatala nyugalmazott osztályvezetője a közigazgatásban végzett több mint három évtizedes, magas színvonalú munkája elismeréseként;

GURÁLY EDINA ERZSÉBET, a Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete igazgatója a rászorulók támogatása, különösen az Ukrajnából érkező menekültek megsegítése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként;

DR. SEBŐ TAMÁS PÉTER, a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal Esztergomi Járási Hivatala Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálya vezetője, járási főállatorvos a közigazgatás állategészségügyi területén végzett több évtizedes, magas színvonalú szakmai munkája elismeréseként;

SZABJÁN IMRE, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Vészhelyzetkezelési Munkacsoportja vezetője az elmúlt évek humanitárius katasztrófahelyzeteiben tanúsított rendkívüli helytállása, valamint vezetői tevékenysége elismeréseként;

SZABÓ ILDIKÓ egykori atléta, olimpiai 5. helyezett távolugró példaértékű sportpályafutása elismeréseként;

SZEDMÁK TAMÁS, a kiskőrösi Főnix Kulturális és Ifjúsági Egyesület alelnöke a civil közösség érdekében végzett munkája, valamint a Bács-Kiskun megyei civil szervezetek tevékenységének szakmai támogatásában vállalt szerepe elismeréseként;

TOLNAI SÁNDOR, a salgótarjáni Háztartások Foglalkoztatásáért Alapítvány alapító kuratóriumi tagja a civil közösség érdekében végzett munkája, valamint a Nógrád megyei civil szervezetek tevékenységének szakmai támogatásában vállalt szerepe elismeréseként;

DR. TÓTH ZOLTÁN ISTVÁN, a Vas Megyei Kormányhivatal Celldömölki Járási Hivatala Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálya vezetője, járási főállatorvos a közigazgatás állategészségügyi területén végzett magas színvonalú szakmai munkája elismeréseként.

MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT kitüntetésben részesült:

KUZMA ENDRE ácsmester, egyéni vállalkozó Pányok és térsége oktatási, egyházi és magántulajdonú épületei tetőszerkezetének kialakítása és felújítása során végzett több mint négy évtizedes, magas színvonalú szakmai munkája, valamint a község érdekében

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek