Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2022.07.14.

Olasz, spanyol, lengyel és francia jobboldali EP-képviselők álltak ki Magyarország mellett

Nem vagyunk egyedül.

Az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottságában (LIBE) szerdán megszavazott, Magyarországot elmarasztaló jelentés szubjektív véleményeken és politikailag elfogult kijelentéseken alapul, értékítéleteket tükröz, és kettős mércét alkalmaz – jelentette ki Jorge Buxadé Villalba, az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) nevű pártcsalád spanyol képviselője.

Az Európai Parlament LIBE bizottságának a jogállamiság magyarországi helyzetéről szóló jelentéstervezetét szerdán bocsátották szavazásra, és fogadták el. A dokumentummal kapcsolatban több EP-képviselő, így Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője, Jorge Buxadé Villalba, Jadwiga Wisniewska, Patryk Jaki és Vincenzo Sofo, az Európai Konzervatívok és Reformerek, valamint Jean-Paul Garraud és Annalisa Tardino, az Identitás és Demokrácia pártcsalád EP-képviselői kisebbségi véleményt nyújtottak be.

Jorge Buxadé Villalba a véleményről szólva elmondta, a szóban forgó jogállamisági jelentés előfeltétele az objektivitás, az egyértelmű kritériumok alkalmazása és a tények szigorú betartása lett volna.

Ehelyett a jelentés több esetben is olyan ügyeket hoz fel, amelyeket a felelős szervek már orvosoltak, vagy olyan kérdéseket érintenek, amelyek nyilvános viták részét képezik, és a tagállamok kizárólagos hatáskörébe tartoznak.

„A szöveg az általános jogállami helyzet elmarasztalásának jól ismert narratíváját tükrözi, miközben semmilyen konkrét jogsértést nem támaszt alá. Ez a szöveg a föderalista európai politikai pártok újabb kísérlete arra, hogy ideológiai okokból támadják Magyarországot és annak kereszténydemokrata, konzervatív kormányát” – ismertette a vélemény szövegét a spanyol EP-képviselő.

Hozzátette, hogy a jelentés az Európai Parlament újabb kiábrándító munkája olyan időben, amikor az EU egységére nagyobb szükség van, mint valaha.

A spanyol politikus újságíróknak hangsúlyozta, egyértelmű, hogy Magyarországon demokrácia van, a kormány alkotmányosan működik, és tiszteletben tartja a jogállamiság normáit. Elmondása szerint az EP-ben a baloldali, liberális pártok veszélyeztetik a tagállamok a szuverenitását, hozzátéve, hogy más Európa is elképzelhető – egy olyan Európa, amely tiszteli a tagállamok önállóságát és az uniós szerződéseket. Most Magyarország és Lengyelország szorul védelemre, de Európa más kormányai is könnyen a támadás célpontjaivá válhatnak – figyelmeztetett.

A politikus kijelentette: a jelentés nem objektív és fel akarja használni az Európai Parlamentet arra, hogy politikai tevékenységet folytasson a konzervatív politikusok ellen, holott őket demokratikusan választották meg. A magyar kormányt is így választották meg – emlékeztetett.

A spanyol EP-képviselő végezetül kiemelte: az EP jelentéseiben kettős mérce jelenik meg, kizárólag azokat a kormányokat büntetik, amelyek ellentmondanak a politikai fősodor által képviselt iránynak.

A jelentésről szóló véleménnyel kapcsolatban megszólalt Vincenzo Sofo, az Európai Konzervatívok és Reformerek másik képviselője is. Ő hangsúlyozta, hogy pártja, az Olasz Testvérek is támogatják Magyarországot a Brüsszellel szemben vívott harcával. Kijelentette: Brüsszel föderális Európát kíván létrehozni, ennek egyik jele a koronavírus-járvány utáni helyreállítást segítő uniós források kifizetésének visszatartása.

Hidvéghi Balázs, a Fidesz EP-képviselője szerdán hazugnak nevezte a LIBE jelentését, szerinte az európai baloldal már több mint tíz éve képtelen megemészteni azt, hogy Magyarországon egy nemzeti alapon álló, kereszténydemokrata kormány van, amelyet újraválasztanak az emberek.

Vincenzo Sofo, olasz EP-képviselő kiemelte: Brüsszel politikai céljai elérése érdekében uniós pénzekkel zsarolja Magyarországot.

Vincenzo Sofo kiemelte: pártja teljes mértékben kiáll Magyarország mellett, és elutasítja a zsarolási kísérleteket. Az EP-képviselő szerint a Delbos-Corfield jelentés is egyértelmű példája annak, hogy európai baloldal mindent elkövet azért, hogy Magyarország ne jusson hozzá az uniós forrásokhoz addig, amíg nem teljesíti Brüsszel politikai feltételeit.

A két EP-képviselő és további olasz, lengyel és francia EP-képviselők egy, a jelentéshez benyújtott alternatív véleményben hevesen bírálták a LIBE jelentés tartalmát. A dokumentum szerint a jelentés szubjektív véleményeken, politikailag elfogult kijelentéseken alapul, homályos aggályokat fogalmaz meg és kettős mércét alkalmaz.

Nem tudja megemészteni az európai baloldal, hogy Magyarországnak óriási többséggel újraválasztott, kereszténydemokrata, konzervatív kormánya van – fogalmazott Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő. Szégyenletesnek nevezte Donáth Anna és Dobrev Klára viselkedését.

Határozottan visszautasította lapunknak nyilatkozva Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője, az újabb, Magyarország elleni támadást. Gwendoline Delbos-Corfield francia zöldpárti EP-képviselő jelentésével kapcsolatban, amit szerda délelőtt szavazott meg a parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE), a politikus rámutatott: a hazánk ellen indult, az uniós alapszerződés hetes cikkelye szerinti eljárásban az EP-nek jogilag már nincs dolga, és eleve nem ilyen jelentésekkel kellene foglalkoznia akkor, amikor Európát háborús infláció sújtja.

Rámutatott, az Európai Parlament baloldali része napirenden akarja tartani az ügyet, folytatja a nyomásgyakorlást, támadást Magyarország ellen, tíz éve képtelenek ugyanis elfogadni, hogy Magyarországnak nemzeti alapon álló kereszténydemokrata kormánya van, ráadásul a Fidesz-kormányt néhány hónapja óriási többséggel, demokratikusan újraválasztották. Hidvéghi szerint a balliberális képviselőket nem érdekli, hogy az emberek döntöttek, „ők fanatikus politikusok, akik rá akarják kényszeríteni másokra a világképüket”.

Azzal kapcsolatban, hogy a jelentés a hazánknak járó helyreállítási források visszatartását sürgeti, a képviselő felidézte: Magyarország megállapodásra törekszik, gesztusokat tesz az Európai Bizottság felé, és vannak biztató jelek. „Ez az akció ennek a megállapodásnak a megtorpedózását kísérli meg” – hangsúlyozta.

Hidvéghi Balázs felháborítónak és szégyenletesnek nevezte, hogy a momentumos Donáth Anna és a DK-s Dobrev Klára mindehhez buzgón asszisztál. Rámutatott: a magyar baloldal képviselő következetesen úgy szavaznak, hogy azzal hazánknak kárt okoznak.

Hidvéghi Balázs arról is beszélt lapunknak, hogy francia, olasz, lengyel és spanyol képviselőkkel kisebbségi állásfoglalást jegyeznek, ezt csatolták a jelentéshez. Rámutatott, nem csak magyar ügyről van szó, Európában bármely kereszténydemokrata, konzervatív kormány baloldali támadások célkeresztjébe kerülhet.

 Kovács Attila, az Alapjogokért Központ európai uniós kutatási igazgatója rámutatott, a jelentés ideológiai okokból, politikai célból, alaptalanul ítéli el hazánkat. Rámutatott, a magyar baloldal lényegében a háborús inflációnak, a gyenge árfolyamnak szurkol és a tervek elfogadásának késleltetésével, elutasításával megakadályozza, hogy a magyar kormány az uniós forrásokat a gazdaság megerősítésére, az oktatási és egészségügyi szektort érintő béremelésekre fordítsa.

A hazánknak járó uniós források megvonását követeli szerdán elfogadott jelentésében az Európai Parlament alapjogi bizottsága. Jorge Buxadé spanyol konzervatív képviselő szerint az EP politikai aktivizmust folytat.

Megszavazták az Európai Parlament balliberális többségű Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) szerda délelőtti ülésén a francia zöldpárti Gwendoline Delbos-Corfield jelentését, amelynek címe „Javaslat az Európai Unióról szóló szerződés 7. cikke (1) bekezdésének megfelelően az Unió alapértékeinek Magyarország általi súlyos megsértése egyértelmű kockázatát megállapító tanácsi határozatra”.

A jelentés kifejezetten arra utasítja az Európai Bizottságot, hogy vonja meg Magyarországtól az uniós Helyreállítási Alapból hazánknak jogszerűen járó forrásokat, ne hagyja jóvá a magyar helyreállítási tervet.

Az Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR) frakciójának nevében a spanyol VOX politikusa, Jorge Buxadé élesen bírálta a jelentést, amely álláspontja szerint nem objektív, arra használja fel az Európai Parlamentet, hogy politikai aktivizmust folytasson olyan demokratikusan megválasztott konzervatív kormányokkal szemben, mint amilyen a magyar is. Rámutatott, a dokumentum nem azonosítja objektíven a jogállamiság megsértését semmilyen módon.

Delbos-Corfield azzal támadta a spanyol politikust, hogy a szintén jobboldali, szuverenista Identitás és Demokrácia (ID) képviselője, a francia Nicolas Bay társaságában Buxade is tagja volt a múlt ősszel hazánkba látogató LIBE-delegációnak, ám állítása szerint nem vettek részt a legtöbb meghallgatáson. Buxade a kezével intett, hogy ez nem igaz, de már nem kapott szót.

„Tavares után Sargentini. Sargentini után Gwendoline Delbos-Corfield vette át a jogállamisági rendőr szerepét az Európai Parlamentben. Közben eltelt több mint tíz év és ugyanaz a nóta… Az EP több mint tíz éve képtelen jogilag alátámasztani az ideológiai vádjait. Kíváncsian várjuk, hogy ki jön majd Gwendoline Delbos-Corfield után és hogy hány évtizedig kap még fizetést sok EP-bürokrata Magyarország jogállamisági vegzálásáért” – írta korábban a jelentéssel kapcsolatban Varga Judit igazságügyi miniszter a közösségi oldalán.

Delbos-Corfield jelentését szeptemberi plenáris ülésén vitatja meg az Európai Parlament.

Szubjektív és elfogult jelentés

A jelentésre reagálva konzervatív képviselők kisebbségi állásfoglalást fogadtak el. A dokumentum szerint a jelentés a LIBE-bizottság által korábban elfogadottakhoz hasonlóan „szubjektív véleményeken és politikailag elfogult állításokon alapul, homályos aggályokat, értékítéleteket és kettős mércét tükröz”. „Több esetben olyan ügyeket hoz fel, amelyeket az illetékes szervek már régen rendeztek, vagy olyan kérdéseket érintenek, amelyek a nyilvános vita részét képezik és a tagállamok kizárólagos hatáskörébe tartoznak” – mutattak rá. A szerzők szerint a jelentés szövege a jól ismert narratívát tükrözi, amely a „jogállamiság általános helyzetét” kifogásolja, miközben nem támasztja alá a konkrét jogsértéseket.

„Ez a szöveg a föderalista európai politikai pártok újabb kísérlete arra, hogy ideológiai okokból támadják Magyarországot és kereszténydemokrata, konzervatív kormányát. Ez a jelentés kiábrándító dolgozat az Európai Parlament részéről, különösen egy olyan időszakban, amikor az Európai Unió egységének fontosabbnak kellene lennie, mint valaha” – írták. Az állásfoglalást Jorge Buxadé mellett a francia Jean-Paul Garraud, az olasz Vincenzo Sofo és Annalisa Tardino, a lengyel Patryk Jaki és  Jadwiga Wiśniewska, valamint Hidvéghi Balázs, a Fidesz képviselője jegyzi.

A magyar baloldal gyengítené a gazdaságot

„A jelentés ideológiai okokból, politikai célból, alaptalanul ítéli el hazánkat és követeli a Helyreállítási Alap és a többéves pénzügyi keret forrásainak megvonását Magyarországtól” – mutatott rá lapunknak Kovács Attila, az Alapjogokért Központ európai uniós kutatási igazgatója. A szakértő szerint a dokumentum „számos jogilag megalapozatlan, a magyarországi helyzetet tévesen bemutató megállapítást tartalmaz”. „Végeredményében annak elérésére törekednek, hogy az orosz-ukrán háború okozta válságos helyzetben Magyarországot újabb uniós szankciókkal sújtsák, így hazánk nehezebben tudjon megbirkózni az elhibázott brüsszeli szankciós politika eredményeként kialakult gazdasági válsággal, a háborús inflációval, és mindennek következtében meginogjon a magyar kormánnyal szembeni állampolgári bizalom” – magyarázta.

Kovács Attila kitért arra is, hogy a Momentum képviselője, Donáth Anna „a baloldal képviseletében azonban ebben a helyzetben is az ideológiát, a politikai zsarolást helyezte előtérbe a gazdasági kihívások megoldása helyett”. „A magyar baloldal tehát lényegében a háborús inflációnak, a gyenge árfolyamnak szurkol és a tervek elfogadásának késleltetésével, elutasításával megakadályozza, hogy a magyar kormány az uniós forrásokat a gazdaság megerősítésére, az oktatási és egészségügyi szektort érintő béremelésekre fordítsa” – fejtette ki.

Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője lapunk megkeresésére azt nyilatkozta, nem tudja megemészteni az európai baloldal, hogy Magyarországnak óriási többséggel újraválasztott, kereszténydemokrata, konzervatív kormánya van.

Jogállamisági nap Brüsszelben, egyenes magyar válaszok

Az Európai Bizottság kiadta éves jogállamisági jelentését, amely nem ért minket meglepetésként. A magyar kormány a már jól megszokott össztűzben is a higgadt, szakmai párbeszéd pártján áll - írja Facebook-oldalán Varga Judit.

Az igazságügyi miniszter kiemeli: bár a jelentés a korábbi évekhez hasonlóan bizonytalan indexekre, elfogult NGO-kra és előítéletekre alapoz, fontos leszögezni, hogy a Bizottsággal folytatott tárgyalások során egyre bizakodóbbak lehetünk, ugyanis a szakmai párbeszéd most már a megoldásokra koncentrál és nem a problémákra. Mi maradunk legalapvetőbb testtartásunknál: az őszinteségnél. Hiszen őszintén beszéltünk a problémákról és most őszintén beszélünk a megoldásokról is - emlékeztet.

A posztban így fogalmaz: mindeközben Európai Parlament eldöntötte, hogy a háborús időkben is inkább a probléma része marad a megoldás helyett, hiszen a magyar baloldallal jó viszonyt ápoló LIBE-bizottság a mai napon megszavazta Gwendoline Delbos-Corfield jelentését, amelyben a hazánknak járó uniós források megvonását követelik.

Az EP-nél beakadt a lemez, hiszen a jelentésükben válogatás nélkül visszhangozzák a baloldal unalomig ismételt vagdalkozásait a tények és szakmai érvek figyelembevétele nélkül. Ez a hozzáállás igencsak megkérdőjelezi a LIBE-bizottság és Sargentini utódjának a szakmai felkészültségét - véli Varga Judit.

Összegezve: az újdonsült Sargentini Asszony amellett, hogy egyes interjúkban hazugságokat és valótlanságokat terjeszt, még egy korrekt szakmai állásfoglalást sem képes összerakni - csapott oda a miniszter.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek