Létrehozva: 2022.06.03.
Módosítva: 2022.06.03.

Jakab menekül: beáldozta mamuszos kabinetfőnökét

Ezek már a Jobbik végnapjai.

Szerző Ripost

Egy „munkalakásban” együtt töltött sokadik éjszaka és újabb lebukás után Molnár Enikő, a főtitkárnő lemondott minden tisztségéről.

Egy volt BKV-ellenőr kerítette hatalmába Jakab Péter pártelnököt, és rajta keresztül a Jobbikot is, amelyet a mostani botránysorozat lényegében felrobbantott. Sneider Tamás volt elnök szerint a párt menthetetlen.

Váratlan fordulat a Jobbikban: nem a pártelnök, a botrányt botrányra halmozó Jakab Péter jelentette be lemondását, hanem kabinetfőnöke, a „mamuszos nőként” ismert Molnár Enikő mondott le minden tisztségéről. Jakab párttársai egymás között csak „főtitkárnőnek” hívják a pártelnök legközelebbi munkatársát, aki BKV-ellenőrből lett a Jobbik tényleges irányítója a Metropol forrásai szerint.

Molnár Enikő még szerda délután dobta be a törülközőt, miután ismét bebizonyosodott, hogy a pártelnök sokadik alkalommal tölti vele az éjszakát egy XI. kerületi „munkalakásban”. Jakabot és kabinetfőnökét most is egy olvasói fotó buktatta le, amint kedden este egy kelenföldi ház hátsó bejáratán érkeztek meg együtt a „munkalakásba”, a Bors riporterei pedig másnap reggel a kapuban várták őket. A pártelnök és élettársa rövidesen fel is bukkantak, holott Jakab a vagyonnyilatkozatában azt állította, hogy Miskolcon él a családjával, feleségével és három gyermekével.

Amint azt megírtuk, a legfrissebb botrány a Jobbikban a kabinetfőnök miatt robbant ki. Az elnökségben többen megelégelték Jakab szeretőjének önkényeskedését, azt, hogy bábként mozgatja a pártelnököt. Az elégedetlenkedők élére Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettes állt, aki három alelnökkel kezdeményezte, hogy a „mamuszos hölgy” és Szabó Gábor pártigazgató bizalmasa, az informatikai vezető jogköreit korlátozzák, e két személy ne vehessen részt az elnökség ülésein. Jakab ezt ellene szervezett puccsnak értékelte, s maga is kiviharzott a múlt heti elnökségi ülésről. Ezután Jakab feljelentette Potocskánét, hűtlen kezeléssel gyanúsítva helyettesét. A Jobbik dunakeszi elnöke viszont Jakabot citálná az etikai bizottság elé, szerinte a pártelnök bizonyítékok nélkül vádolja vezetőtársát.

Ami a leköszönő kabinetfőnököt illeti, a Magyar Nemzet már 2020 júniusában megszellőztette, hogy Molnár Enikőnek erős a befolyása a pártelnökre, a Jobbikban sokan voltak már szem- és fültanúi a Jakab és Molnár közötti heves szóváltásoknak, és ilyenkor mindig Molnár vitte a prímet, nyilvánvalóan ő viselte a nadrágot. Nem egyszer vetette a pártelnök szemére azt is, hogy segítsége nélkül elnök sem lett volna Jakab.

A pártelnök és kabinetfőnökének eltitkolt élettársi kapcsolatát tavaly ősszel a Bors tárta fel, miután többször is lencsevégre kapták, ahogy esténként nagy bőröndökkel bemennek, majd másnap reggel elhagynak egy XI. kerületi lakást. Elgondolkodtató, hogy Molnár Enikő legalábbis a papírformát illetően háromgyerekes édesanya, férjezett asszony, aki a Metropol forrásai szerint „őrizgeti a látszatot, és igyekszik úgy tenni, mintha a lehető legnagyobb boldogságban élne”. Legutóbb gyereknapon is hazament Békés megyébe a szüleihez, férjével és gyermekeivel együtt. Erről még képet is posztoltak a Facebookon.

Egyébként Molnár Enikő korábban postai levélfeldolgozó volt, majd sokáig BKV-ellenőrként dolgozott. Ezután lépett be a Jobbik V. kerületi alapszervezetébe, ahol rámosolygott a szerencse, a vehemens hölgyet ugyanis a párt sajtóosztályára, Jakab Péter sajtófőnök mellé irányították. A Metropol forrásai innen eredeztetik kettejük bensőséges kapcsolatát, amelynek csúcspontjaként Jakab Molnárt a Jobbik Magyarországért Alapítvány kuratóriumi tagjai közé is bejegyeztette.

Sneider Tamás, a párt korábbi elnöke a friss botrány kapcsán az ATV-nek azt mondta, nincs, aki átvegye a Jobbik irányítását, nem nagyon lát olyan személyt, aki vállalná azt, hogy gyakorlatilag megszünteti a pártot. Mert bárki is próbálná ezt meg Jakab után, akár a régi vezetők is visszamehetnének, a Jobbikot megmenteni már nem lehet.

Vona Gábor, a párt alapító elnöke a Spirit Fm Aktuál című műsorában úgy fogalmazott: „azt hittem, a Johnny Depp-ügynél nincsen bulvárabb téma ma a világon, de úgy tűnik, a Jobbik gondoskodott arról, hogy legyen”. Már nem lehet politológiai, vagy racionális szempontokkal megfejteni, mi zajlik a pártban, személyi konfliktusok és személyes ellentétek halmozódtak fel, amelyek most fölrobbantak – közölte Vona. Úgy véli, azt nem lehet kijelenteni, hogy vége a pártnak, de a tendencia mindenképpen ez.

Rövidesen leválthatják a Jobbik elnöki posztjáról Jakab Pétert, a teljes elnökség és a frakció kétharmada már szembefordult a politikussal - értesült a Metropol. Az ügyben összehívták a Jobbik rendkívüli választmányát.

A lap úgy tudja, hogy Jakab Péter legutóbbi felelőtlen politikai lépése, miszerint önkényesen büntetőeljárást kezdeményez a párt alelnöke, Potocskáné Kőrösi Anita ellen, jó eséllyel a pártelnök politikai bukását jelenti.

A végjáték utolsó fejezete ott kezdődött, hogy néhány napja a pártelnökség szembefordult a pártelnökkel, és hatalmaskodó kabinetfőnökével, Molnár Enikővel.

Jakab ekkor már puccsot emlegetett, és több jelenlévő szerint lemondással fenyegetőzött. Minden eshetőségre készen saját kezűleg meg is írta a lemondását. Ezt követően néhány nappal, hétfőn büntetőfeljelentést tett a párt alelnöke ellen.

A dunakeszi szervezet elnöke erre tegnap este etikai eljárást kezdeményezett ellene, lényegében a pártelnök felfüggesztését követelve.

A legújabb fejlemények szerint már a teljes pártelnökség követeli Jakab Péter távozását. A Metropol információi szerint a parlamenti frakció kétharmada máris támogatja őket ebben.

Új fejlemény az is, hogy Ander Balázs a választmány rendkívüli összehívását kezdeményezte. Ezzel végképp megpecsételődhet Jakab Péter politikai sorsa - hívja fel a figyelmet a portál cikke.

Puccskísérlet Jakab Péter pártelnökkel szemben, Jakab legfőbb bizalmasainak háttérbe szorítása, az alvó mandátumokért folytatott kenyérharc, politikai kannibalizmus jellemzi napjainkban a megcsappant támogatottságú Jobbik belső világát.

Jakab Péter, a Jobbik elnöke vagy kinyírja ellenfeleit, vagy megkísérli megvásárolni – ez volt nyilvánvalóan a forgatókönyv arra, hogy minden ugyanúgy működjön a párt irányításában, ahogyan Jakab elnöksége alatt történt. Ám ez a forgatókönyv, úgy tűnik, most borult, s egyfajta ketrecharccá változott – mondta a Magyar Hírlapnak Apáti István, a Jobbik Mi Hazánkhoz igazoló egykori alelnöke a múlt heti elnökségi ülésen történtekre reagálva.

Mint megírtuk, Jakab bizalmasai, a párt alelnökei, Ander Balázs, Dudás Róbert és Magyar Zoltán Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettes vezényletével fellázadtak, többségüket kihasználva módosították az elnökség működésének szervezeti szabályzatát, s elérték azt, hogy az elnök kabinetfőnöke, Molnár Enikő és Németh Zsolt informatikai vezető ne lehessen jelen az elnökségi üléseken, így ne befolyásolhassaa döntéshozatalt.

A lázadás következtében az indulatok olyannyira elszabadultak, hogy az elnökségi ülésről kiabálva kirohant Molnár Enikő, akit a párt informatikai vezetője, Németh Zsolt is haladéktalanul követett. Jakab Péter egy ideig mereven maga elé bámulva a helyén maradt, majd „Ez egy puccs ellenem!” felkiáltással ő is kirohant a teremből.

Ez a fordulat azért is meglepő, mert korábban Apáti is azt vizionálta, hogy Jakab a Jobbikban meglévő két alvó mandátumot Ander Balázs alelnöknek, valamint másik legfőbb bizalmasának, Potocskáné Kőrösi Anitának fogja odaadni. Mindketten lelkes támogatói Jakabnak, s Ander arról sem volt hajlandó nyilatkozni újságíróknak, hogy mi a véleménye a szatmári szexuális terrorról, amelyen Szilágyi György korábbi alelnök élettársát próbálta megerőszakolni egy helyi politikus, az ellenzék közös országgyűlési képviselőjelöltje.

Apáti szerint ez a két tartalék mandátum – amelyeket jelenleg nem jobbikos politikusok, hanem a párt alkalmazottai töltenek be – hivatott halottaiból feltámasztani azokat a politikai hullákat, akik a választáson egyéniben veszítettek, s így kiszorultak a parlamentből.

A Jobbikban az éhezők viadala azonban mostanra átcsapott politikai kannibalizmusba – fogalmazott Apáti, hozzátéve, politikai értelemben egymást kezdik el felzabálni a párt politikusai. Ennek jele, hogy a személyi kérdésekben túl nagy hatalmat birtokló mamuszos kabinetfőnököt a lázadó elnökség megpróbálja megfosztani a kiváltságaitól, a hírek szerint pedig Jakabot a frakcióvezetői posztjától is eltántorítanák. Ebben a folyamatban a baloldallal történő összesimulást legerősebben képviselő Potocskáné a legfőbb kannibál – vélekedett Apáti, hiszen jelenleg sem Potocskáné, sem Ander Balázs nem tagja a parlamenti képviselőcsoportnak. Megfogyatkozott a zsákmány, s nagy valószínűséggel a saját mandátumáért vívja ezt a ketrecharcot az elnökhelyettes a pártelnökkel szemben – tette hozzá.

 


 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek