tóth gabi
A kormánypártok szerint a magyar baloldal és most már Brüsszel is napról napra felelőtlenebb nyilatkozatokat és javaslatokat tesz az ukrajnai háborús helyzettel kapcsolatban.
Nacsa Lőrinc, a KDNP országgyűlési képviselője keddi videónyilatkozatában arra hivatkozott: a baloldal nyilatkozataiból kiderül, hogy katonát és fegyvert küldenének Ukrajnába, belesodornák Magyarországot a háborúba.
A videón táblákon mutatták fel ellenzéki politikusok e témában tett nyilatkozatait, amelyeket Nacsa Lőrinc úgy értékelt: ilyen mondatokból háború idején egy is sok. Mégis - folytatta - a baloldal és „most már vele egybehangzóan Brüsszel is”, napról napra felelőtlenebbnél felelőtlenebb nyilatkozatokat, javaslatokat tesz.
Azt mondta, a baloldalra nem lehet számítani, ha Magyarország biztonsága a tét. „A baloldal nem békét, hanem háborút hozna” - jelentette ki.
A kormánypárti politikus ezért arra szólította fel Gyurcsány Ferencet, a DK elnökét, hogy „fogja vissza az embereit, ne engedje, hogy élezzék az így is nehéz helyzetet”.
A kormányoldalnak Magyarország biztonsága az első, ezért nem fogjuk engedni, hogy bárki belesodorjon bennünket ebbe a háborúba - szögezte le Nacsa Lőrinc.
A baloldal háborúpártisága veszélyezteti a magyarok megélhetését
A baloldal háborúpártisága veszélyezteti a magyarok megélhetését - kommentálta hétfőn közleményben a Fidesz az ellenzéki összefogás politikusainak sajtótájékoztatóját, amelyen a kormány gazdaságpolitikáját okolták a áremelkedésért.
A háború és az emelkedő energiaárak miatt egész Európában emelkedik az infláció. Az a baloldal prédikál most az áremelkedésről, amely eddig sem támogatott semmilyen, a magyar lakosságot védő árstopot, amely el akarja törölni a rezsicsökkentést és el akarja zárni a magyarok előtt a gázcsapokat, és amely háborúba sodorná az országot - írta a kormánypárt.
Úgy fogalmaztak, a baloldal háborúpártisága veszélyezteti a magyarok biztonságát és megélhetését. Április 3-án őrizzük meg Magyarország békéjét és biztonságát! - zárul a közlemény.
A szomszédunkban, Ukrajnában háború dúl. Magyarországnak ebben a helyzetben négy főszabályt kell követnie - írta Varga Judit, igazságügyi miniszter a közösségi oldalán megosztott videóhoz.
Négy alapelvet, melyet Brüsszelben is határozottan képviselünk:
Rendkívüli helyzetben rendkívüli intézkedésekre van szükség
Az uniós szolidaritás jegyében Magyarország a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszközben biztosított hitelkeret lehívását kéri az Európai Bizottságtól - jelentette ki az igazságügyi miniszter Brüsszelben, az uniós tagországok általános uniós ügyekkel foglalkozó minisztereinek ülését követően kedden.
Varga Judit magyar újságíróknak nyilatkozva emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök kedden levélben tájékoztatta Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét a magyar kormány döntéséről, mely szerint Magyarország kéri az Európai Bizottságtól a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszközben biztosított hitelkeret lehívását.
Az igazságügyi miniszter azt mondta: az ukrajnai háború elől menekültek, a konfliktus, valamint a szankciók gazdasági hatásai súlyos terhet rónak Magyaroroszágra. Kijelentette: nem engedhető meg, hogy a háborúnak a frontországokra gyakorolt hatásait ne vegye figyelembe az Európai Bizottság. Ezért az uniós alap forrásainak lehívását lehetővé tevő magyar program minél előbbi elfogadására van szükség - emelte ki Varga Judit.
Szükség van továbbá az alap felhasználásának rugalmasságára is, ugyanis az uniós pénznek lehetővé kell tennie a menekültek befogadására történő felhasználását is - tette hozzá Varga Judit.