Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.08.21.

Szabad a pusztítás? Műemléket vertek szét Karácsony „szakemberei”

Az új vezérigazgató a régi gárdára próbálja tolni a felelősséget.

Mint azt a Riport is megírta, visszafordíthatatlan rombolást végeztek a Széchenyi fürdőben, szétverték, lebontották a női öltöző műemlék kabinsorát. A barbár akcióért a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) Karácsony Gergely által kinevezett új vezérigazgatója az előző vezetésre próbálta kenni a történteket, de nagyon úgy fest, hogy nem mondott igazat.

A Magyar Nemzett megkereste a BGYH korábbi műszaki igazgatóját, aki állítja, hogy nem ő adott utasítást a Széchenyi fürdő műemlék kabinjainak elbontására. Szendvei Balázs szerint a visszafordíthatatlan pusztításhoz az vezethetett, hogy Szűts Ildikó meggondolatlanul leépítette az évekig jól működő műszaki fejlesztési osztályt.

Szúts Ildikó nem tudta, hogy a Széchenyi fürdő kabinsora műemlék (Forrás: Facebook)

Az új vezérigazgató, Szűts Ildikó azt állította a Magyar Nemzetnek, hogy a vállalat előző műszaki vezetése rendelte el a bontást, ezt azonban Szendvei Balázs kategorikusan cáfolta.

– A bontás bizonyíthatóan 2020 márciusának első tíz napjában történt, amikor már az új műszaki igazgató töltötte be hivatalát. A bontást egyébként a BGYH saját gárdája végezte, amely nem tartozik a műszaki-fejlesztési igazgatóság irányítása alá, így nekik utasítást sem adhattunk – nyomatékosította az építészmérnök szakember.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Szűts egyébként azt sem tudta, hogy műemlékként tartották nyilván az elbontott kabinokat, holott ezt Budapest Főváros Kormányhivatala is megerősítette. Arra is kitértek, hogy a kormányhivatalhoz mint illetékes örökségvédelmi hatósághoz a női öltözők átalakításával kapcsolatban megkeresés nem érkezett, és a hivatal engedélyt sem adott ki semmilyen átalakításra.

Ráadásul a vezérigazgató nagyjából hetven évet tévedett a kabinsor megépítésének dátumával kapcsolatban: azt állította, hogy a 90-es években alakították ki a kabinokat, ám a Széchenyi fürdő belső műemléki jegyzéke és a kormányhivatal tájékoztatása szerint is az 1920-as években készültek.

Szendvei Balázs arra is kitért, hogy az új vezérigazgató teljesen leépítette a műszaki fejlesztési osztályt, amely hatéves működése alatt sikeresen látta el a feladatát.

Ez talán meg is magyarázza, hogy miként történhetett meg a visszafordíthatatlan pusztítás egy kiemelt műemlék épületben. A csapatot hat év alatt sikerült egésszé kovácsolni, és végig jól működött. Mára ebből a gárdából senki sem maradt, senki munkájára nem volt szükség. A műszaki ellenőri gárda színvonalát jól jellemzi, hogy mára már a konkurencia és a versenyszféra azonnal beszippantott mindannyiunkat – fejtette ki Szendvei Balázs.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek