Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.06.14.

Szélsőséges anarchisták foglalták el Seattle központját

Mint arról korábban a RIPOST is beszámolt, múlt kedden felfegyverkezett szélsőbalos aktivisták terjesztették ki uralmukat az amerikai nagyváros Seattle központja felett, és ott alternatív politikai hatalmat hoztak létre.

Az úgynevezett Capitol Hill-i Autonóm Zónában (CHAZ) zajló fejleményekről Mike Solan, a Seattle-i Rendőrök Szövetségének elnöke szombaton arra hívta fel a figyelmet a Fox Newson, hogy erős politikai vezetők nélkül tovább eszkalálódhat a helyzet.

„Nagyon aggasztó, ami most történik. Véleményem szerint mindenki számára nyugtalanító, hogy a jelenség átterjedhet az egész országra” – mondta Solan. A zónát törvénytelen államnak és a helyzetet elfogadhatatlannak nevező rendőrségi vezető szerint teljesen egyértelmű, hogy a helyi tisztségviselők részéről nincs politikai akarat a szabályok betartatására.

Korábban a történtekről Donald Trump tweetjében azt írta: Seattle-ben terroristák vették át az uralmat, miután szinte a teljes belvárost felgyújtották.

Erre Jenny Durkan városvezető úgy reagált, hogy „Seattle jól van, nem kell annyira félni a demokráciától”.

Csakhogy ez a fajta „népuralom” a helyi rendőrfőnök, Carmen Best szerint azt eredményezte, hogy az elmúlt napokban szexuális bűncselekmények, rablások és erőszakos cselekmények történtek a környéken. Onnan ugyanis az anarchisták a baloldali városvezetők hallgatólagos támogatásával kiszorították a rendőrséget.

Putyin: a zavargások a mélységi válság megnyilvánulásai Az amerikai zavargások az ország mélységi válságának megnyilvánulásai – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Rosszija 1 tévécsatorna Moszkva, Kreml, Putyin című, vasárnapi magazinműsorának nyilatkozva. „Amikor győzött, abszolút nyilvánvalóan demokratikus módon győzött, a vesztes fél mindenféle mesét talált ki csak azért, hogy kétségbe vonja legitimitását” – hangoztatta. Hozzátette, hogy általában igyekszik óvatosan vagy egyáltalán nem kommentálni a más országokban zajló eseményeket. Hangot adott ugyanakkor azon véleményének, miszerint az amerikai politikai rendszer legfőbb hibája, hogy abban „a csoportos pártérdekeket adott esetben az egész társadalom érdekei, a nép érdekei fölé helyezik”. Összehasonlításként dicsérte az orosz rendszert, amelyben bizonyos költségek és veszteségek mellett az orosz hatóságok „ütemesen dolgoznak” a koronavírus elleni küzdelemben, és – mint mondta – magabiztosan, minimális veszteségekkel jönnek ki a helyzetből. „Az (Egyesült) Államokban nem ez történik. Ez egyebek között az irányíthatósági rendszer miatt van” – fogalmazott Putyin. Kiemelte, hogy Oroszországban a kibővített kormányzat – a miniszterekkel és a kormányzókkal – egységes csapatként működik. „Nem hiszem, hogy nálunk valaki a kormányban vagy a régiókban fogná magát és azt mondaná: Nem fogjuk azt tenni, amit a kormány vagy az elnök mond. Nem tartjuk célszerűnek. Menjetek ti!” – nyilatkozott Putyin. Putyin romboló jellegűnek nevezte az Egyesült Államokban és Európában kirobbant, szobordöntögetéssel kísért zavargásokat, hangsúlyozva, hogy Oroszország ereje soknemzeti jellegében rejlik, amit meg kell őriznie. Úgy vélekedett, hogy semmi jóra nem vezet az állam számára, ha a törvényes jogokért folytatott harc a radikális nacionalizmus, a szélsőségesség formáit ölti. Kifejezte reményét, hogy „az amerikai demokrácia fundamentális alapjai” lehetővé teszik az Egyesült Államoknak a válságból való kilábalást.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek