kulcsár edina
Nem csak az Európai Bizottság alelnöke dolgozik Soros György keze alá. A tõzsde spekulánsnak több embere is dolgozik Brüsszelben. A TV2 kiderítette, miként és kiken keresztül befolyásolja a milliárdos az európai politikát.
Soros György hétfőn Brüsszelbe látogatott, ahol az Európai Bizottság első alelnökével, Frans Timmermansszal találkozott. A találkozóról az Európai Bizottság szóvivője, Margaritis Szkínász tájékoztatta a közvéleményt: „Soros György és az alelnök rendszeresen egyeztet az Európai Uniót érintő témákról, a megbeszéléseken pedig sok szó esik többek között a nyitott társadalmak melletti elkötelezettségről, és az európai megosztottság felszámolásáról”.
A TV2 Tények birtokába került dokumentumok újabb információkkal támasztják alá, hogy a milliárdos nem csak Timmermansszal áll kapcsolatban.
Hálózata az unió több intézményére kiterjed, mindenhol vannak emberei. Így próbálja érvényesíteni akaratát, üzleti céljainak elérése érdekében, a nyílt társadalom eszméjének a terjesztésével és a bevándorlás támogatásával – írja a Bors.
Az a lista már korábban kiszivárgott, amin Soros György azokat az EP-képviselőket gyűjtötte össze, akik megbízhatónak számítanak.
Ezen Niedermüller Péter, a Gyurcsány-párt európai parlamenti képviselője is szerepel, ő hivatalosan is a milliárdos egyik legmegbízhatóbb szövetségesének számít. A baloldali politikus többek között a kötelező betelepítési kvótát is megszavazta az Európai Parlamentben. De a magyar EP-képviselők közül az LMP-s Meszerics Tamás is megtalálható Soros névsorában.
A zöldpárti holland képviselő, Judith Sargentini is többször találkozott már Soros Györggyel. A találkozókon a migráció mellett a magyarországi helyzet is szóba került. Nem véletlen, hogy ő az a képviselő, aki a Magyarországot támadó, brüsszeli LIBE-jelentést előkészíti. A dokumentum szerint állítólag Magyarországon súlyosan sérülnek az uniós értékek.
A svéd Cecilia Wikström is büszkén vállalja kapcsolatát Soros Györggyel, még közösségi oldalán is megosztott egy fényképet, amin együtt láthatók. Õk akkor is találkoztak Brüsszelben, amikor Magyarországon nemzeti konzultációt tartottak a bevándorlásról. Pár nappal később pedig az Európai Parlament elfogadott egy jelentést a felső korlát nélküli kötelező betelepítésekről, amit éppen Wikström készített elő.
A Soros-tervről szóló nemzeti konzultációt támadó belga Guy Verhofstadt szintén Brüsszelben találkozott a spekulánssal. Verhofstadt, az EP liberális frakcióvezetője kezdeményezte a magyar uniós nagykövet bekéretését a nemzeti konzultáció leállítása érdekében.
A migráció legfőbb támogatójának számító Soros-szövetséges Dimitrisz Avramopulosz, az unió migrációs biztosa. Õ 2016-ban arról beszélt, hogy az Európai Bizottság kész büntetni a tagállamokat, amelyek visszautasítják a migránsok befogadását a kötelező elosztási kvóta alapján. Ezektől az országoktól megvonnák az uniós támogatásokat.
A Soros-hálózat tehát a döntéshozókig elér, az információk pedig a Nyílt Társadalom Alapítványon, civil szervezeteken és a szintén Soros-pénzen működtetett médiumokon keresztül jutnak el az emberekhez.