tóth gabi
A Stop Soros-törvénycsomag ellen tiltakozott hétfõ este az Amnesty International (AI) fél tucat aktivistája Magyarország londoni nagykövetségénél.
Ulrike Schmidt, a Soros György által pénzelt nemzetközi emberi jogi szervezet londoni központjának kelet-európai koordinátora az egyórás demonstráció helyszínén az MTI-nek elmondta: ha az indítványt törvénybe iktatják, az súlyosan hátráltatná, akár lehetetlenné is tenné a magyarországi civil szervezetek, emberi jogi csoportok, nem kormányzati szerveződések tevékenységét, mindazok munkáját, akik a társadalom legelesettebb tagjainak nyújtanak segítséget.
Persze, azt elfelejtette hozzáfűzni, hogy a Stop Soros-törvénycsomag csak a bevándorlást támogató, külföldről pénzelt szervezetekre vonatkozik majd annak tervezete szerint.
Ulrike Schmidt kijelentette: az Amnesty International megdöbbentőnek tartja azokat a vádakat, amelyek szerint magyarországi szervezete és más civil szerveződések, köztük a Helsinki Bizottság szervezi és támogatja az illegális bevándorlást. Az Amnesty International kelet-európai koordinátora szerint ez „nyilvánvalóan nem igaz”.
Aggasztónak nevezte, hogy Magyarországon „démonizálják” a menekülteket. Hozzátette: Magyarországnak modern, civilizált országként nem akadályoznia, hanem támogatnia kellene a nem kormányzati szervezetek munkáját.
Az Amnesty két embere Brüsszelben is akciózott a magyar követség előtt, erről a Twitteren posztoltak képet:
Érdekes adalék, hogy Soros György az ír Amnesty Internationalt használta fel arra, hogy nyomást gyakoroljon a dublini kormányra: a Nyílt Társadalom Alapítvány tavalyelőtt 137 ezer eurót, azaz nagyjából 43 millió forintot adott a szervezet életellenes kampányára. A milliárdos által finanszírozott akció célja az abortuszszabályozás liberalizációjának kikényszerítése volt.
Az illetékes hatóságok megvizsgálták az ügyet, és arra jutottak, hogy az AI tiltott politikai tevékenységet folytatott. Márpedig az ír választási törvény a nemzeti érdekek védelmében, illetve a külföldi befolyásszerzés megakadályozásának szándékával tiltja a 100 eurónál nagyobb összegű, politikai akciókra szánt külföldi támogatások elfogadását a civil szervezeteknek. A Soros-hálózat támogatását élvező Amnestynek ezért vissza kell fizetnie a támogatás összegét. Mindebből az AI azt a következtetést vonta le, hogy Írországban is veszélybe kerültek a civilek.