OLDALVONAL

Szerző ML

Létrehozva: 2024.02.25.

Elárulta a világbajnok, titokban jár Magyarországon Verstappen

A háromszoros Forma–1-es világbajnok, Max Verstappen az M4 Sportnak adott exkluzív interjút, ahol kitért a Hungaroringre is. A 26 éves sztárpilóta imádja a mogyoródi pályát és az F1-en kívül is szeret rajta menni.

Max Verstappen elképesztő formában versenyez évek óta a Red Bullnál, a legutóbbi három Forma–1-es világbajnoki címet egyaránt ő zsebelte be. A holland világsztár a közelgő új idény előtt az M4 Sportnak adott exkluzív interjút, amiben szó volt a Hungaroringen szerzett élményeiről is.

Max Verstappen idén fölényesen győzött a Magyar Nagydíjon / Fotó: AFP

Verstappen eddig két alkalommal győzött Mogyoródon, 2022-ben és 2023-ban szerezte meg az első helyet a Magyar Nagydíjon. A 26 éves világsztár úgy fogalmazott, már Formula Renault-s időszakában megkedvelte a magyar pályát, ahova a mai napig visszajár.

Nemcsak a Forma-1-es hétvégéken, hanem máskor is, próbálok például GT-versenyautóval körözni rajta, annyira technikás

- mondta Verstappen.

„Ha valaki fejlődni szeretne, akkor annak a mogyoródi pálya tökéletes helyszín. Ha a középső szektorban elhibázol egy kanyart, akkor a következő is ugrik, így remekül meg lehet érteni az egymásba fűződő kanyarok technikáját” - árulta el Verstappen, aki szerint a Hungaroring vonalvezetése "nagyon egyedi és nehéz".

A Forma–1 mezőnye a héten Bahreinben vett részt egy három napos szezon előtti teszten. A pilóták maradnak majd a közel-keleti országban, az idénynyitó futam szintén itt lesz majd tartva a jövő hétvégén, ám ezúttal rendhagyó módon március 2-án, szombaton lesz a verseny. A szervezők ezt a döntést a közelgő Ramadánnal indokolták.