RETRO RÁDIÓ

Lemondott a halászléről Szilágyi Áron edzője: ez kerül a karácsonyi asztalra

Létrehozva2023. 12. 24. 09:30

A kardozók szövetségi kapitánya 2024-et hagyományosan Ausztráliában nyitja meg.

Idén újabb nagy eredményt értek el legjobb kardozóink. Szilágyi Áron és társai 16 év után nyertek világbajnoki aranyérmet csapatban. A gárda a közelmúltban rendezett orléansi Grand Prix-viadalon együtt emlékezett meg a karácsonyról. A vívók az ünnepekig jobbára családi előkészületekkel foglalatoskodnak, éppen ezért megbeszélték, hogy különleges, helyi étkekkel és finom francia borokkal köszöntik egymást Franciaországban. 

A csapat, középen a kapitánnyal, sikeres évet zárt

Decsi András kapitány a Ripostnak elárulta, idén a franciaországi élmények hatására lekerül az ünnepi asztalról a hagyományos halászlé.

"Másfél éve új házba költöztünk, jelenleg Csömör közelében élek együtt a szüleimmel, feleségemmel, két gyermekemmel" – tudtuk meg a szakembertől. "A szintén válogatott kardozó öcsém, Tamás szintén a közelünkben, Cinkotán lakik, így kézenfekvő, hogy a három család a szentestét együtt tölti."

 Ami a hazai ünnepi étkeket illeti, András előzetesen az édesanyjával méri fel az igényeket, majd elindulnak bevásárló-körútjukra, és persze a főzés-sütés is közös feladatuk. 

A szokott halászlé helyett Provence-i, közelebbről Marseille-ben ismert, kedvelt francia halleves, a boullabaise kerül asztalra, abban a mediterrán vidékek halféleségeit használjuk fel. Jó esély van arra, hogy a családi múlt alapján közkedvelt Wellington-bélszín tálalása „esélyes” idén is, ám ez még nem végleges. Ha mégis a bélszínnél maradunk, ügyelünk arra, hogy Tamás töltelékébe ne kerüljön gomba, tudniillik az öcsém gyomra arra érzékeny.

A család az ünnepi ebéd után egy hagyományos ausztriai sítúrára, Obertauernbe utazik sportolni, mozogni, friss levegőt szívni.

Az ünnepi italbiztosítás megoldott, ugyanis Decsiék klubja, a Kertvárosi Vívó Egyesület testvér-egyesülete, az AJ Auxerre elnöke, James Zhou küldi, hozza a finomabbnál finomabb nedüket. Chabli városából kifogástalan fehér borok és első osztályú francia pezsgő kerül asztalra. Immár hagyomány, hogy Decsi András famíliája Zhou elnök társaságában januárban Melbourne-be utazik egy hangulatos kikapcsolódásra. 

Foci az ünnepek előtt

Karácsony előtt Decsi András a 13 éves fiát egy debreceni kirándulásra kísérte el, Martin ugyanis a BVSC-utánpótlásban futballozik, és hajdúsági teremtornán lépett fel. 

"Már minden csapatrészben kipróbálta magát, most kapusként bizonyít. Felkészítésében az Auxerre kapusedzője, Farkas Attila is részt vállal" – jegyezte meg András. 

Martin két évvel fiatalabb húga, Linda édesapja örökébe lépett, kiválóan forgatja a kardot, idehaza különféle utánpótlás-viadalokon jelentős számban szerzi a dobogós helyezéseket.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.