Szerző ML

Létrehozva: 2023.10.18.
Módosítva: 2023.10.18.

"Nagyon rosszak voltunk" - nem leplezte csalódottságát a magyar válogatott sztárja

A magyar labdarúgó-válogatott egy elképesztően fordulatos mérkőzés után pontot szerzett Litvánia ellen az Európa-bajnoki selejtezőn, az egyenes ági kijutás így még várat magára. A lefújást követően Varga Barnabás csalódottan nyilatkozott az összecsapásról.

A magyar labdarúgó-válogatott az első félidőben kétgólos hátrányba került a Litvánia elleni Európa-bajnoki selejtezőn, a második játékrészben azonban sikerült egyenlíteni, a győzelem viszont már nem jött össze (2-2). A nagy rivális Szerbia eközben nyert Montenegró ellen, így az Eb-re való kijutás még várat magára.

Felállt a kétgólos hátrányból a magyar válogatott, de továbbjutást még nem ünnepelhetett Fotó: MTI/MTVA

Az első félidőben rendkívül pontatlanul és gyengén játszott Marco Rossi együttese, a szünetet követően magára talált a piros mezes csapat, Varga Barnabás egyenlítése után viszont igazán komoly ziccer már nem alakult ki, amivel akár a három pontot is meg lehetett volna szeretni. A lefújást követően a Ferencváros gólgyárosa szólalt meg az összecsapásról, aki nem rejtette véka alá csalódottságát.

Győzni szerettünk volna, de nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, az egész első játékrészben rosszak voltunk

- kezdte őszinte értékelését az M4 Sportnak Varga Barnabás.

"A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy mindent megteszünk azért, hogy fordítsunk és kijussunk az Eb-re, de későn jött a két gól. Úgy gondolom, hogy utána is volt meccslabdánk, de be kellett volna lőni még egyet, hogy meglegyen a mérkőzés. Én idegesnek nem éreztem a csapatot, a párharcokban nem voltunk olyan magabiztosak, nagyon sok párharcot nyert az ellenfél, szerintem 80-20 százalékban, nem tudok mit mondani."

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint is példátlan volt az, ami az első félidőben történt a csapattal:

Nagyon rég játszottunk ilyen rosszul, mint az első félidőben. Nem úgy csináltuk, ahogy kellett volna. A második félidőben megmutattuk az igazi énünket. Ebből a meccsből is tanulnunk kell. Szerencsére nem halt meg senki, nem kell szomorkodni. Van ilyen is, a pozitívum, hogy reagáltunk az első félidőre.

A magyar válogatott sorsa novemberben dől el, a következő meccslabda Bulgária otthonában lesz november 16-án. Akkor a döntetlen is elég lesz a kijutáshoz. Három nappal később Montenegróval találkozik idehaza a csapat. A két meccsen egy pont elég a németországi Eb-szerepléshez.