Szerző ML

Létrehozva: 2023.10.17.
Módosítva: 2023.10.17.

Szoboszlaiék pontot mentettek Litvániában, még nincs meg az Eb-kijutás

A magyar labdarúgó-válogatott abban a tudatban lépett pályára a Litvánia elleni Európa-bajnoki selejtezőn, hogy egy esetleges győzelem esetén biztosan kijut a jövő évi Eb-re.

A magyar labdarúgó-válogatott kedd este kulcsfontosságú Európa-bajnoki selejtező játszott Litvánia ellen, a tét az Eb-re való egyenes ági kijutás volt. A találkozó végül 2-2-es döntetlennel zárult, ezzel a következő meccslabdát kell kihasználni november 16-án Bulgária ellen.

Nem sikerült nyernie a magyar labdarúgó-válogatottnak Litvániában Fotó: MTI/MTVA

A találkozó első perceiben már megszerezhette volna a vezetést a magyar válogatott, Sallai Roland beadását Loic Nego várta középen, az utolsó pillanatban azonban tisztázott a litvánok hátvédje. A hazai együttes viszont nem illetődött meg, és nagyon bátor játékot mutatott, aminek köszönhetően a 20. percben megszerezte a vezetést Fedor Černych remek szólója után. Szoboszlai Dominik szabadrúgásból közel állt az egyenlítéshez, Emilijus Zubas azonban hárította a próbálkozást. Ellenben a túloldalon a 36. percben egy szöglet után Pijus Sirvys bólintott a kapuba, 2-0. Az első félidő előtt Zubas bemutatott még egy bravúrt, a remekül játszó Litvánia pedig kétgólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A második játékrészben feljavult Marco Rossiék játéka, sorra jöttek a helyzetek, a 67. percben pedig Zubas elsodorta Sallait, a büntetőt pedig Szoboszlai értékesítette, 2-1.

A magyar lendület továbbra is kitartott, az elképesztő formában lévő Varga Barnabás a 82. percben egy remek fejessel egyenlített 2-2.

A G csoport másik összecsapásán Szerbia a második félidőben intézte el Montenegrót, és egy 3-1-es győzelemmel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A magyar csapat a következő meccsén Bulgáriában már döntetlennel is kvalifikálja magát az Eb-re.

lakaskultura.hu

A '60-as és '70-es évek hippikultúráját ünnepli az IKEA: szívet melengető, ikonikus darabok térnek vissza

Jákob Zoli üzent a Ferrariját összetörő Herczeg Csabinak: "ez nem teszi semmissé a 2-3 milliós kárt"

videa.hu

Malpura, joghurtos fánkocskák: hűsítő, gyümölcsös desszert -receptvideó ( hirdetés)