Szerző MM

Létrehozva: 2023.10.14.

Parádés győzelmet arattak Szoboszlaiék, óriási lépést tett az Eb felé a magyar válogatott

Belgrád után Budapesten is 2-1 ide Szerbia ellen! Itthon is legyőzte legnagyobb riválisát a Rossi-csapat. Karnyújtásnyira került az Európa-bajnoki szereplés kiharcolása.

A magyar labdarúgó-válogatott megnyert csoportrangadóval folytatta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a teltházas Puskás Arénában, remek meccsen 2-1-re verte az előző körben Belgrádban is legyőzött szerbeket.

Sallai Roland (balra) parádés góllal sokkolt a szerbeket
Sallai Roland (balra) szenzációs góllal sokkolt a szerbeket      Fotó: Origo

A kezdés előtti legfontosabb történésekről olasz-magyar szakvezetőnk és a magyar ultrák gondoskodtak: Rossi úgy döntött, hogy Fiola Attilával pótolja legújabb kieső alapemberét, Orbán Willit (a szeptemberi győztes gól szerzőjét) a védelemben, a szurkolók pedig látványos élőképpel, a betyár Rózsa Sándort idézve adták meg az alaphangot a csoportrangadóra.

A játékot aztán a favorit vendégcsapat kezdte jobban. Fölényben voltak ugyan a szerbek, de a 20. percben egy látványos ellentámadás végén – ki más?Varga Barnabás vezető gólt lőtt a mieinknek (1-0). A 33. percben aztán, egy nagy védelmi hibánkból adódó szögletből Sztrahinja Pavlovics fejjel egyenlített (1-1), de nem sokáig volt döntetlen az állás: Sallai Roland már a következő percben egy parádés labdaátvétel után, ballal bombázott a jobb felső sarokba (2-1).

A szünet után cserékkel és még nagyobb elánnal folytatta az attakot Szerbia, hogy mentse a menthetőt. Ez eleinte csak két, les miatt érvénytelenített gólt eredményezett, majd a túloldalon Varga lécet talált fejese jelezte, hogy a Rossi-csapat a második félidő derekára kijött a szorításból. Ekkor balszerencsénk volt, nem úgy a 70. perc végén, amikor egy szöglet után kétszer is a bal kapufánk tövét találták telibe a vendégek – hogy aztán az ellentámadásunk végén a nemrég becserélt Bolla Bendegúz lőtt mellé ziccerből. A folytatásban Varga is közel járt a győzelem bebiztosításához, és bár a hatperces hosszabbítás végéig izgulnunk kellett, Dibusz Dénes bravúros védésével is sikerült megtartani a vezetést.

A G csoport állása

1. Magyarország* 13 pont (gólkülönbség: 9-2)

2. Szerbia 10 (10-6)

3. Montenegró* 8 (5-5)

4. Litvánia 5 (6-10)

5. Bulgária 2 (3-10)

(* Magyarország és Montenegró öt-öt, a többiek hat-hat márkőzést játszottak már le.)

A csoport másik szombati mérkőzésén Litvánia 2-0-ra győzött Bulgáriában.

A következő játéknap meccsei (jövő kedd, 20.45): Litvánia–Magyarország, Szerbia–Montenegró.