Létrehozva: 2023.09.07.

Újabb parádé, a magyar válogatott fordított és győzött Szerbia ellen

A magyar labdarúgó-válogatott folytatta idei remek sorozatát és újabb bravúrt végrehajtva idegenben 2-1-re legyőzte Szerbiát az Európa-bajnoki selejtező G csoportjának rangadóján.

A magyar labdarúgó-válogatott a 10. percben hátrányba került Szerbia ellen az Európa-bajnoki selejtezőn, az első játékrészben azonban sikerült fordítani 2-1-re. A második félidőben nem változott az eredmény, így sikerült az újabb bravúr, Szoboszlai Dominikék három ponttal távoztak Belgrádból.

Varga Barnabás (19-es mezben) nem tud leállni a gólgyártással Fotó: Czeglédi Zsolt

Hiába kezdte mezőnyfölényben az összecsapást Marco Rossi együttese, a 10. percben az első igazi szerb támadásból rögtön gól született, Dusan Vlahovics gólba tartó labdáját megpróbálta bravúrral menteni Szalai Attila, ám ez nem sikerült neki, egy szerencsétlen mozdulattal szerzett vezetést a hazai csapat, 1-0. A fehér mezben játszó magyar csapat azonban nem rogyott össze olyannyira, hogy a 34. percben sikerült az egyenlítés, Sallai Roland kipattanójára a szenzációs formában játszó Varga Barnabás érkezett, aki Litvánia után újfent eredményes volt a nemzeti csapatban, 1-1.

Ha pedig egy bolt beindul... Alig telt el két perc a játékból, máris sikerült fordítani, Vanja Milinkovics-Szavics rosszul jött ki a kapujából egy szöglet után, az ebből lévő kavarodásból pedig Orbán Willi jött ki győztesen, aki Lang Ádám forintos labdáját passzolta a kapuba, 1-2. A második játékrészt vehemensen indították a szerbek, Dibusz Dénes azonban két remek védéssel tartotta az egygólos előnyt.

Marco Rossi a hajrában újoncot is avatott, Nagy Ádámot az MTK Budapest futballistája, Kata Mihály váltotta. Az utolsó percekben hiába próbáltak támadni a szerbek, a védelem remekül állta a sarat, 95 perc játék után pedig Juan Martinez Munuera spanyol játékvezető lefújta az összecsapást.

A magyar labdarúgó-válogatott a hétvégén pihenőt kap az Eb selejtezőknél, vasárnap 18 órától a Puskás Arénában egy felkészülési találkozón fogadja Csehországot.