Létrehozva: 2021.08.09.

Fogadjunk, hogy ezt látni akarod: Nézd meg Gyurta Dani úszónadrágját

Ki volt az első olimpikonunk, aki megharapta az aranyérmet? Kinek a beceneve Csibi? Milyen volt egyenként a 177 mesés győzelem?

Többek között ezekre a kérdésekre is választ kapunk, ha ellátogatunk a Millenárisra, a Világraszóló Bajnokaink – 177 mesés győzelem olimpiatörténeti kiállításra, ahol a sportereklyék, személyes relikviák, különleges történetek mellett, valamennyi olimpikonunk pályafutását megismerhetjük és egy kicsit mi magunk is belekóstolhatunk a felkészülés izgalmaiba, nehézségeibe és küzdelmes örömeibe – írja a Metropol.

A Metropol ottjártakor már tele volt az üzenőfal, amelyre bárki felírhat néhány gondolatot, üzenhet vagy éppen fejet hajthat sportolóink teljesítménye előtt. A lap munkatársa Cseh Lászlónak, a legendás úszóklasszisnak köszönte meg a csodálatos pillanatokat, de üzentek Szilágyi Áronnak is, aki sorozatban harmadszor is olimpiai bajnok lett férfi kardvívásban – méghozzá egyéniben!

A kiállításra belépve először a Magyar delfinnek becézett Hajós Alfréddal „találkozunk”, aki az 1896. évi nyári olimpiai játékokon, az első újkori olimpián Athénban a 13°C-os tengervízben megrendezett versenyen megnyerte mind a 100 m-es , mind pedig az 1200 m-es gyorsúszószámot, ezzel ő szerezte a magyar sport első és második olimpiai győzelmét.

Fotó: Dombóvári Tamás / Metropol

Gyurta Dani úszósapkája és nadrágja is vitrin mögé került. 2012-ben, a londoni döntőben, ebben a szettben szerezte meg a magyar úszócsapat első aranyérmét 200 méteres mellúszásban, és közben új világcsúcsot döntött 2.07,28-as időeredménnyel.

Fotó: Dombóvári Tamás / Metropol

Számos olimpikon megtisztelte a tárlatot azzal, hogy aláírta a róla készült fotót a helyszínen. Cservenyák Tibor, olimpiai bajnok vízilabdázó – később sikeres edző – a Metropol fotósának kamerája előtt dedikálta egykori képmását.

Keleti Ágnes egy élő legenda: a 100 esztendős Nemzet Sportolója a legidősebb még élő magyar olimpiai bajnok. Idén januárban róla nevezték el az UTE tornacsarnokát is.

Fotó: Dombóvári Tamás / Metropol

Az interaktív úszómoziban korabeli felvételeken végignézhetjük akár Székely Éva Helsinkiben szerzett aranyát, de újra átélhetjük egy legenda születését, amikor Egerszegi Krisztina 1988-ban a szöuli olimpián a női 200 méteres hátúszás döntőjét, 14 évesen, az utolsó 50 méteren óriási hajrával, egy testhossz előnnyel ért a célba, és olimpiai csúccsal megnyerte a finálét. Magunkban egyszerre kiabáljuk Vitrayval a ma már szállóigévé vált mondatot: „Gyere Egérke, gyere kicsi lány!”

A koronavírusban elhunyt olimpiai bajnok sportlövő, Igaly Diána emléke és teljesítménye előtt is tiszteleg a tárlat azzal a kabalamacival együtt, amit Diána felmutatott a dobogón.

A tárlaton egy 5 küldetésből álló Bajnok Akadémia pályát is teljesíthetünk. A Metropol munkatársa a kajak ergométeren megdöntötte a 8 évesek szintidejét, de a lövészetben, a reflexfalnál és a kvízjátékokban vállalható szintet ért el.

Ne hagyd ki!

Világraszóló Bajnokaink – Interaktív kiállítás: Július 21. – Október 10. /Millenáris

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek