RETRO RÁDIÓ

Bajba jutott szörföst kellett kimenteni a Balatonból

Piréz
Szerző
Piréz
Létrehozva2023. 03. 13. 21:04

Társa segítségén múlhatott az élete.

Két szörfös indult el hétfő délután a keszthelyi Helikon strandról Balatonberény irányába, ám egyikük menet közben elhagyta a deszkáját. Szerencsére a másik szörfös észrevette, és felvette társát a sajátjára. 

Fotó: Pixabay

Közben a segélyhívót is elérték, így a téli készenléti ügyeleti formában működő vízirendőrség (BVRK) és a vízimentők (VMSZ) a mentés gyors megszervezését követően azonnal megkezdték a bajbajutott felkutatását. A VMSZ „Kenese Lomac” nevű mentőhajója két vízirendészeti járőrrel és egy vízimentővel a fedélzetén rövid időn belül meg is találta őket. A bajbajutott szörföst a mentőhajó vitte partra, míg társa a saját eszközén tért vissza a strandra.

A vízimentők az eset kapcsán arra figyelmeztettek, hogy a nyár még odébb van, a Balaton vize csak 7 fokos, ezért csalóka lehet a jó idő. Fontos, hogy felkészülten kell a vízre szállni, segélyhívásra alkalmas eszközzel. Okostelefonra érdemes leölteni a BalatonHelp applikációt, amely a pontos GPS-koordinátákat adja meg a vízimentő-központnak, így még hamarabb tud megérkezni a segítség.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.