tóth gabi
Végre válaszokat kaptunk az országot öt éve foglalkoztató kérdésekre: ki és miért ölte meg Kardosné Gyurik Krisztinát 2013 szeptember 25-én este. A tettes a hajléktalan életmódot folytató, öt éve vagyon elleni bûncselekmények miatt börtönben ülõ R. Szilveszter, aki valószínûleg az elõzõ napokban kinézte áldozatát. A különös kegyetlenséggel, aljas indokból elkövetett emberölésért valószínûleg életfogytig tartó fegyházra ítélik.
Sajtótájékoztatón jelentette be szombaton dr. Petőfi Attila, a Készenléti Rendőrség kiemelt ügyeket felderítő főosztályának vezetője: hosszú és kitartó nyomozás eredményeként megtalálták a soroksári futó nő gyilkosát. A tettes 2013 októbere óta börtönben van vagyon elleni bűncselekmények miatt, végül a DNS-e buktatta le. Nem tett vallomást, de a rendőröknek azt mondta, járt a helyszínen a kérdéses időpontban. Úgy adta elő, hogy ő a nő segítségére sietett, megütötte támadóját, akkor került a helyszínre a DNS-e. Erre a mesére alighanem öt éve készül.
A tettes 16 éves koráig élt a Vízisporttelep utcában szüleinél, asztalosnak tanult, de nem dolgozott. Hajléktalan életmódot folytatott, részben lopásból, rablásból tartotta fenn magát, 2013 szeptemberében és októberében balatoni nyaralókat fosztott ki, emiatt ítélték el. A telefonja cellainformációi alapján 2013. szeptember 23-án és 24-én is Soroksáron tartózkodott, valószínűleg ekkor figyelte ki a minden kora este itt futó Kardosné Gyurik Krisztinát, akire 25-én rátámadt, kezét-lábát összekötözte, részben lemeztelenítette, megbecstelenítette, majd kötéllel megfojtotta. Sokáig úgy gondolták a rendőrök is, hogy több elkövető lehet, mert a 36 éves asszony jó kondícióban volt. R. Szilveszter magas, nagydarab, erős férfi, így jelentős fizikai erőfölényben volt, de valószínűleg azért kötözte meg áldozatát, mert a nő erőteljesen védekezett. A gyilkosság idején a férfi 35 éves volt, most 40. Büntetése 2020-ig tart, csak ezután kezdheti meg annak a büntetésnek a kitöltését, amit a soroksári futó nő megöléséért kap.
„Büntetett előéletűként a különös kegyetlenséggel, aljas indokból elkövetett emberölésért nagy valószínűséggel életfogytiglani fegyházbüntetést szab ki a bíróság” – vélekedik dr. Kamarás Péter ügyvéd. - „Ha tényleges az életfogytiglan, akkor már feltételesen sem bocsátható szabadlábra. A bíróság rendelkezhet arról, hogy meghatározott idő után felülvizsgálható a feltételes szabadlábra helyezés, a gyakorlat szerint ez is 25-35 év. Itt a bíróság azt is figyelembe fogja venni a döntésnél, hogy ez a bűncselekmény rendkívül felzaklatta a közvéleményt, társadalmi veszélyessége kiemelkedően nagy.”
Eszerint könnyen lehet, hogy a tettes többé nem hagyhatja el a fegyházat, de legjobb esetben is 67 évesen szabadulhat.