tóth gabi
Hihetetlen, de két évig rossz irányba terelte a nyomozást a Soroksáron meggyilkolt futónõ ügyében egy szennyezett kesztyû. Ezért most újra azt valószínûsítik a rendõrök: mégsem két tettes volt, hanem csak egy, mégpedig az, akitõl több vért is találtak a helyszínen.
Mint kiderült, a nyomozók a másik feltételezett tettes esetében csupán rossz DNS-mintát kaptak a kórbonctani intézettől. A holttestek mozgatása közben egy kórházi dolgozó vihette át a férfi hámsejtjeit és azokkal a DNS-ét is a meggyilkolt nő holttestére.
Később az is bebizonyosodott, hogy ez az ózdi férfi is már halott volt Gyurik Krisztina megölése idején. Sőt az is, hogy egy órával korábban ugyanazon az asztalon boncolták fel, ahol a meggyilkolt futónő, Gyurik Krisztina holttestét is.
Ez az ózdi férfi kiterjedt bűnözői kapcsolatokkal rendelkezhetett, ezért a rendőrök azt gondolták, ezen a nyomon indulnak el - derül ki a szerdai Ripost napilapból.
"Felháborító, hogy egy kiemelt gyilkossági ügyben ez megtörténhet"
- mondta a Ripostnak Kardos Lajos, az asszony férje.
"Azt mondom, hogy nem a rendőrség a hibás, hanem a kórbonctani intézet, ahonnan a rossz DNS származott. A nyomozás korábbi szakaszában szóltam is a rendőrségnek, hogy van egy olyan érzésem, nyomvételi hiba történhetett, sajnos kiderült, hogy igazam volt. Hogy mi alapján gondoltam?
Az egyik elkövetőtől rengeteg vérmintát találtak, a másiktól pedig olyan minimálisat, amiről azt sejtettem, hogy akár egy koszos gumikesztyűről is rákerülhetett a feleségem testére.
Ezek után hogyan lehet megbízni ebben az intézetben? A 21. században hogyan fordulhat ez elő? Hogyan hihetjük el, hogy minden esetben jó DNS-mintákat vesznek?"
- tette fel a kérdéseit Kardos Lajos, aki azt is elmondta: igyekszik megkímélni a fiát, ezért a gyerekkel nem beszélnek a nyomozás újabb fordulatairól. Az eset a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetben történt, ahol azt közölték lapunkkal: mivel a nyomozás folyamatban van, nem nyilatkozhatnak.