kulcsár edina
Elképesztő felfedezést tett a Harvard egyetem egyik kutatócsapata, amihez a vezető professzor hatalmas reményeket fűz.
Avi Loeb harvardi professzor és csapata történelmi expedícióra indult, ami során sikerült összegyűjteniük 50 mikroszkopikus, porszemcsének tűnő, együttesen 35 milligramm súlyú részecske gömböt Pápua Új-Guinea partjainál.
Loeb még 2014-ben vett észre egy elszabadult tűzgömböt, ami az alsó légkörben felrobbant és az óceánba zuhant. Az azonosítatlan űreszközből származó mikroszkopikus maradványok körülbelül egy évtizede lehettek már a Csendes-óceánban. A harvardi tudós pedig azt reméli, hogy egy fejlett idegen civilizáció nyomaira bukkant.
„Az "IM1" feliratú objektum valójában keményebb és nagyobb anyagszilárdságú, mint a NASA által szétvágott összes űrszikla. Ez eléggé szokatlanná teszi” - állította Loeb professzor az expedíció hajójáról.
„Tekintettel az IM1 nagy sebességére és rendellenes anyagszilárdságára, a forrása egy, a Naprendszertől eltérő természeti környezet, vagy egy földönkívüli technológiai civilizáció lehetett” – tette hozzá izgatottan a professzor.
A kutató szerint az általuk felfedezett részecskék tökéletesen kerekek voltak. Miután mikroszkóp alatt megvizsgálták, azt mondta, hogy az objektumok úgy néznek ki, mint egy olvadt esőcsepp, amit Loeb a vércseppekhez hasonlított. Loeb professzor és csapata reméli, hogy sikerül kideríteni, honnan származik a tárgy.
„Ez lehet az első alkalom, hogy az emberek csillagközi anyagot fognak a kezükbe. Ilyenre még soha nem volt példa. Soha nem kaptunk még csomagot egy kozmikus szomszédunktól” - tette hozzá Loeb professzor.
Egyébként már önmagában a mikroszkopikus űranyagok begyűjtése az óceán fenekéről is komoly feladat volt. Loeb professzor és csapata lényegében erős mágneseket használtak. Képesek voltak követni az eredeti űrobjektum által bejárt pályát, az út során a mágnes segítségével pedig összegyűjtötték a részecskéket - írja a Mirror.