Szoboszlai Dominik
Káoszba fulladt egy férfi temetése, miután az elhunyt hirtelen kinyitotta a szemét, sokkos állapotba hozva a gyászolókat.
Igazi pánikhangulat alakult ki egy temetésen a gyászolók között, miután az elhunyt férfi kinyitotta a szemét a koporsóban. A hátborzongató eset akkor történt, amikor a szerettei összegyűltek, hogy leróják kegyeletüket, és észrevették, hogy a férfi szemei mozognak.
Az egyik jelenlévő megjegyezte: „Nézzétek, kinyitotta őket!”. Míg mások azon tanakodtak, hogy a férfi még életben van, és hogy hívjanak-e hozzá mentőt.
Lehet, hogy épp az életéért küzd.
A Dominikai Köztársaságban történt eset kapcsán egyesek azt találgatták, hogy az észlelt szemmozgásokat csak a mobiltelefonok fényei okozhatták, míg mások szerint talán olyan izomtevékenységről lehet szó, ami a halál után is előfordulhat.
Ez a halál utáni izommemória, néha előfordul, hogy a holttesteknél jelentkezik
– jegyezte meg egy hozzászóló a téma kapcsán, míg egy másik így fogalmazott:
„Ez csak a mobiltelefonok lámpáinak visszatükröződése, nézd meg alaposabban”.
Azokban az országokban nem ismeretlenek az ilyenek esetek, ahol a temetéseken szokás a holttestet bemutatni. Ez az arcizmok változásainak tulajdonítható, amelyek a halál után ellazulhatnak és megmerevedhetnek – írja a Daily Star.