NA NE!

Szerző K.B.

Létrehozva: 2025.01.13.

Áttörő felfedezés: tényleg idegen élet lehet ezeken a bolygókon?

Összesen már 85 potenciális célpontot találtak a kutatók.

Hatalmas áttörés az űrkutatásban: egy brit egyetem űrkutatói óriási felfedezést tettek, ugyanis átnézték a NASA űrmissziós adatait, amely 1,4 millió csillagot vizsgált meg az elmúlt években. Ezek közül 60 olyan exobolygót jelölt meg a kutatócsoport, amelyeken van esély rá, hogy kialakulhatott az idegen élet. Ezzel együtt 85-re bővült az a lista, amelyen azok az égitestek szerepelnek, ahol megfelelő körülmények lehetnek az élet virágzására.

Venus.,Planet,Of,The,Solar,System.,The,Elements,Of,This
Már legalább 85 olyan bolygót fedeztek fel a kutatók, amelyen megfelelő hőmérséklet van az élet kialakulásához / Fotó: Vladi333 / Shutterstock (Illusztráció)

A Unilad számolt be róla, hogy a Warwicki Egyetem által kiválasztott 60 exobolygó méretben a Jupiterhez és a Szaturnuszhoz hasonló, és mintegy 70 billió mérföldre találhatóak a Földünktől. Az exobolygó azt jelenti, hogy olyan bolygók, amelyek nem a Napunk körül keringenek, hanem a Naprendszerünkön kívül más csillagok körül keringenek. A most talált 60 exobolygó azért számít "lakható" égitestnek, mert a hőmérsékletük se nem túl hideg, se nem túl meleg, így az élet kialakulhatott rajtuk. Jelenleg a Földünkhöz legközelebbi exobolygó a Proxima Centauri b, amely "mindössze" csak 4 fényévre van tőlünk. Ide 114 ezer év alatt tudnánk eljutni a jelenlegi technológiai tudásunkkal. 

A lap tájékoztatása szerint ennek a 85 exobolygónak a keringési periódusa eltérő a Földünkétől, ők 20 naptól egészen 700 napig is keringhetnek, mire megtesznek egy kört a pályájukon. Ennek eredményeként az égitestek rendelkezhetnek "lakható zónával". 

A csoport egyik tagja, a PhD kutató Faith Hawthorn elárulta a lap számára, hogy hogyan találják meg ezeket a bolygókat.

Megfigyeljük azt, hogy az általunk vizsgált objektum mennyi csillagfény halványulást okoz, amikor elhalad más égitestek előtt, ezzel a technikával pedig megtudjuk határozni a méretüket és az elhelyezkedésüket. Ezzel a módszerrel bárhol megtalálhatjuk a bolygókat

- nyilatkozta a professzor. Ez az új módszer azért számít nagy sikernek, mert korábban 3 komponens alapján tudták csak azonosítani az exobolygókat, most viszont a Warwicki Egyetem módszerével két meghatározás is elég hozzá.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek