tóth gabi
A tudósok egyelőre hallgatnak a felfedezés részleteiről.
A NASA Hubble Űrteleszkópja idegen élet jeleit találta az univerzumban, mintegy 125 millió fényévre a Föld bolygótól. A felfedezés részleteiről egyelőre nem árultak el többet, de a jelenlegi információink szerint a K2-18b nevű bolygón találtak arra utaló jeleket, hogy van esély rá, hogy kialakulhatott élet az égitesten. Most további kutatásokra van szükség, hogy megtudjuk, hogy valóban élnek-e idegenek a bolygón.
A Unilad számolt be róla, hogy 2023 szeptemberében fedezték fel a tudósok a K2-18b nevű égitestet, de eddig mélyen hallgattak erről az információról. Most Nikku Madhusudhan a Cambridge-i Egyetem csillagásza rántotta le a leplet a felfedezésről.
Az eredményeink rávilágítanak annak fontosságára, hogy figyelembe vegyük, hogy a lakható környezetek mennyivel változatosabbak lehetnek, mint gondolnánk, ezért fontos, hogy máshol is az élet jeleit keressük
– kezdte beszámolóját a kutatás egyik részt vevője a lapnak.
Hagyományosan az exobolygók kutatása során a kisebb sziklás bolygókon kutattunk, de úgy látszik, hogy a nagyobb Hiecáni bolygók (hidrogénből és óceánokból álló bolygók) lényegesen alkalmasabbak lehetnek arra, hogy légköri megfigyeléseket tartsunk rajtuk.
A kutatócsapat egy másik tagja Savvas Constantinou is megszólalt a lapnak.
Ezek az eredmények mindössze két megfigyelésből származnak, amelyeket a K2-18b bolygón végeztünk, és még rengeteg kutatásra van szükségünk. Ez azt jelenti, hogy az itt végzett munkánk csak egy korai demonstrációja annak, amit az űrteleszkóp megfigyelhet a lakható exobolygók terén.
– árulta el a kutató, aki leszögezte, hogy nem titkolózásról van szó, csupán nem robusztus felfedezést tettek, csupán minimális jeleit találták az élet kialakulásának esélyére az égitesten.