NA NE!

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.06.17.

A tudósok is kővé dermedtek attól, ami az óceán mélyéről előkerült

A Föld legkevésbé ismert részébe merészkedtek a szakemberek. Nem mindennapi felfedezést tettek!

A kutatók arra vállalkoztak, hogy felfedezik a Csendes-óceán mélyét, a Clarion-Clippertonne zónát. A Mexikó és Hawaii közötti térségben egy távirányítású robotot 5500 méter mélységbe juttattak és nagy felfedezést tettek!

Maguk is alig hitték, de összesen 5142 olyan új állatfajt találtak, amelyek állandó sötétségében élnek. Thomas Dahlgren, a Göteborgi Egyetem tengerökológusa elismerte, a felfedezés hatalmas jelentőséggel bír a kutatók számára is. Megfigyeléseik szerint a bizarr külsejű, a Föld legkevésbé ismert részén élő állatok feljebbről származó szerves anyagokat, valamint állati tetemeket fogyasztanak.

Becslések szerint az itt lent élő tíz állatfaj közül csak egyet ismer a tudomány

- árulta el Dahlgren. A kutató elmagyarázta, a terület felfedezését a sötétség, a nagy víznyomás és a mélyben lévő hideg is nehezíti - írja a sciencealert.com.

A most megismert élőlények egy részéről videót is közzétettek. Az egyik legérdekesebb az Elpidiidae családhoz tartozó tengeri uborka, amely teljesen áttetsző, így tökéletesen látható az emésztőrendszere is. Felfedeztek továbbá olyan rózsaszínes üvegszivacsot is, amely akár 15 ezer évig is élhet. Egy másik állatot csak tengeri malacként emlegetnek az apró, tömzsi lábai miatt. A szakemberek nem adják fel, a most megismert, és az eddig ismeretlen lényeket is tovább kutatják.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek