kulcsár edina
Kiderült, hogy az emberek többsége kifejezetten gyenge kóddal védi bankkártyáját, így utat törve a csalóknak a pénzrabláshoz.
Kutatást végeztek, melyből kiderült, melyek a lehető legrosszabb PIN kódok a bankkártyáknál. Mindez Angliában történt azok után, hogy 2022-ben a briteknél egy év alatt több, mint 556 millió fontot, vagyis több milliárd forintot loptak el az emberektől csak azért, mert nem volt megfelelő a biztonsági kódjuk. Átlagosan 204 fontnak, azaz 92 ezer forintnak veszett nyoma. Ebből pedig ki lehet találni, hány károsult is keletkezett.
Az emberek azért kerülnek veszélybe, mert gyenge jelszavakat és PIN-eket adnak meg
– közölték 3,4 millió ember adatait figyelembe véve a kutatás során.
Jake Moore kiberbiztonsági tanácsadó szerint a legnagyobb baj, hogy az emberek továbbra is gyakran használt kódokat használnak, mint például a születési dátumok, hogy könnyen megjegyezhetőek legyenek. Ez azonban pont úgy támadhatóvá tesz minket, mint ahogy az is, ha évekig nem cserélünk PIN-t.
Ezek közül, ha lehet, ne válogassunk semmiképp! Ha pedig valamelyik a mi kódunk, akkor azt azonnal cseréljük.
Végül pedig az is kiderült, melyek a lehető legeslegrosszabb jelszavak, amiket valaki csak használhat. Arra is fény derült, hogy minden felhasználó évről évre gyengébb védelmi kódot használ, pedig igazából az a bankkártya egyik legfontosabb része, amivel azzal védekezhetünk a csalók ellen – írja a LadBible, akik megmutatták a TOP 25 legrosszabb jelkódot is ezek alapján: