Évek óta véres terror a nyugat-európai karácsonyi vásárokon

POLITIK
NA NE!

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.05.01.

A kutatók elsápadtak attól, ami a Vörös bolygóról előkerült

Furcsaságokra figyeltek fel a tudósok. Nagyobb hatással van a Földre a Mars, mint azt eddig hittük!

Megjelent egy tanulmány, amely a Marson észlelhető szokatlan metáningadozás miértjét vizsgálja. Eszerint a NASA Marsjárója 2012 óra többször is érzékelte a gáz jelenlétét a bolygó Gale-kráterében. A metán itt azonban furcsán viselkedik, ugyanis csak éjszaka észlelhető, és a szintje hirtelen emelkedésre hajlamos. A kutatók számára az is meglepő, hogy a gáz nincs jelen számottevő mennyiségben magasan a légkörben - írja a space.com.

Mars Vörös bolygó
Egy lépéssel közelebb kerültünk a Mars rejtélyeinek felfedéséhez. (Fotó: Pixabay)

Alexander Pavlov és kollégái úgy vélik, hogy a metán egy megszilárdult sókéreg alatt található, ezért időszakos a gáz megjelenése. Az azonban továbbra sem világos, hogy miért van metán az égitesten, hisz azt a Földön élő szervezetek állítják elő.

A tudósok továbbá arra a felfedezésre jutottak, hogy a Vörös bolygó néhány millió évente módosítja a Föld pályáját, ami felmelegedést okoz és a tengerekre is hatással van. Az óriási távolság ellenére úgy tűnik, hogy a Mars gravitációs hatása örvényeket kelt a Föld óceánjaiban. A két bolygó távolsága a keringés miatt folyamatosan változik, a keringési pályájukból fakadó gravitációs kölcsönhatás miatt a Föld 2,4 millió évente közelebb kerül a Naphoz, ami a földi klíma felmelegedésével jár, de ez véget is ér, amint a bolygó távolodni kezd a Naptól.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek