tóth gabi
Nem csak adathalász sms-ekkel tudnak adatot és információt kinyerni eszközeinkből a hackerrek. Több módjuk is van rá.
Laura Kankaala etikus hacker, de a lehető legbrutálisabb technikákkal dolgozik. Egy okos otthontól kezdve, az autóig tényleg bármit fel tud törni. "A jó oldalon áll", főként bűnözőket buktat le. Most saját praktikáiból oszt meg párat azért, hogy észrevegyük, ha valaki épp meghekkelné a telefonunkat.
Egy pötty jelenik meg a képernyődön:
Ha Androidos telefonod van, akkor zöld, ha pedig Iphone-od, akkor egy sárga pöttyöt látva a készüléked előlapjának tetején szinte biztos lehetsz benne, hogy rajtad kívül valaki más is épp használja az eszközöd. Ezek a kis karikák akkor szoktak megjelenni, ha épp hangot rögzítünk vagy épp kamerázunk. Viszont ha egyiket sem tesszük valószínűleg egy kémprogramot telepítenek a telefonunkra.
Lehet, hogy hangot akarnak rögzíteni a mikrofonodon keresztül, vagy épp hozzájutni az üzeneteidhez és ahhoz, jelenleg hol tartózkodsz.
Éppen ezért Kankalla azt javasolja, hogy gyakran nézzük át applikációinkat, és ha számunkra ismeretlent találunk rajta, akkor azt mindenképp töröljük.
Felmelegszik a telefon:
Ha egy háttérfigyelő applikációval folyamatosan lekövetik a helyzeted, akkor úgy érezheted, hogy felmelegszik a telefonod, sőt valószínűleg azt is tapasztalni fogod, hogy rendkívül gyorsan merül az aksi.
E-maileket kapsz közösségi médiafelületekről, bankoktól:
Ha olyan értesítést kapsz, hogy jelszó változtatást igényeltél, akkor biztos lehetsz benne, hogy valaki hozzászeretne jutni az adataidhoz.
Egy hackernek nem feltétlenül kell applikáció ahhoz, hogy ellopja az adataidat, simán sikerül ez neki egy hamis weboldalon keresztül is, ahova egy e-mail segítségével vezetett el téged. Ha nem tudsz belépni valahova mondván a belépési jelszó megváltozott, akkor áldozat lettél.
De ugyanilyen metódusnak számít a jól ismert kamuhívás és kamu sms-s is - írja a Dailymail.