tóth gabi
Nem mindegy hogyan tartjuk az eszközt. Ha nem figyelünk oda, műtét lehet a vége.
Manapság szerves része életünknek a telefon, van, aki konkrétan már ezzel dolgozik. Ilyenkor azonban nem a legjobb a testtartásunk sem, hiszen görnyedtek vagyunk, illetve a kezeinkre is nagy erőhatást fejtünk ki. Ha nem tartunk szünetet a mobil nyomkodása közben az a kéz betegségeihez vezethetnek: íngyulladáshoz, vagy épp kéztőalagút szindrómához.
A csuklónál egy un. csatornában mennek át azok az inak, amik az ujjakat hajlítják. Illetve párdarab artéria és két darab ideg. Ezt egy vastag szalag zárja le. Ha szűkül a tér, az ideg érzékenyebb lesz a téraránytalanságnak köszönhetően. Ezért ha nagyon megerőltetjük a kezünket, akkor a szalag, ami a csatornát lezárja megvastagszik, így nyomást gyakorolva a csatornára.
- mesélte Magyar Mátyás ortopéd traumatológus a Mokka reggeli adásában.
Elmondta, hogy egy ilyen megbetegedés függ azért attól is, hogy ki, mennyire hajlamos rá. Kiemelte, az is fontos, hogy milyen gyorsan és milyen gyakran kapja a terhelést a testünk.
Az emberi szervezet csodákra képes, mindenféle terheléshez hozzá tud szokni, ha elég időt kap hozzá, és megfelelő fokozatossággal van kitéve annak.
Ennek következtében napi több óra intenzív mobiltelefonhasználat súlyos problémákat okozhat. A baj ezzel csak az, hogy ha már kialakult egy kéz-betegség, akkor azt nagyon nehéz nem műtéti úton kezelni, ezért elengedhetetlen a prevenció, a megelőzés. Javasolja, hogy, aki nagyon sokat használja a kezét menjen el gyógytornára, már csak a testtartása, a nyaka miatt is, amire szintén nagy hatást gyakorol a rossz testtartásunk.
Fontos lenne tehát, hogy odafigyeljünk arra, hogy ha az elektronikai eszköz munka eszköz is, akkor se használjuk folyamatosan. Figyeljünk oda az ergonómiai szempontokra is, magyarul ne legyen túl közel a szemünkhöz. Illetve próbáljuk meg csökkenteni a nyomást az ujjainkban, amit úgy tudunk elérni, hogy az alkar izmait ellazítjuk, ugyanis az mozgatja azokat.