RETRO RÁDIÓ

Praktikus, egyszerű és olcsó - nagy sikere van az ország- és vármegyebérleteknek

Létrehozva2023. 05. 17. 06:30

Már több mint 300 ezer új országos- és vármegyebérlet fogyott el a bevezetésük utáni első két hétben, ami azt jelzi, hogy nagy a sikere. A Ripost által megkérdezett utasok szerint ez az utazásnak praktikus és takarékos módja.

Nemcsak sokat spórolnak vele, de rendkívül praktikus és jelentősen megkönnyíti az utazást is a nemrég bevezetett vármegye- és országbérletek, amelyeket a legtöbb helyen már április 28-tól mindenki megvásárolhat. A két új bérlettípus óriási könnyebbséget jelent a családoknak. Népszerűségét mutatja, hogy már több mint 300 ezer ilyen bérlet kelt el. 

Sokat spórolhatunk az új bérletekkel Fotó: FOLDI D. ATTILA

A vármegyebérlet 50 forinttal olcsóbb, mint a Budapest-bérlet, az országbérlet pedig 2500 forinttal olcsóbb, mint egy 30 kilométerre érvényes bérlet. Jó hír, hogy a diákok 90 százalékos kedvezménnyel vehetnek ország- és vármegyebérletet is. Így ők 945, illetve 1890 forintért utazhatnak a Volánbusz és a MÁV járatain. 

Aki vonattal és busszal utazik, annak sokkal olcsóbb is, mert nem kell külön megvennie a bérletet sem a Volánra, sem a Mávra

 - mondta a Ripost kérdésére Amarilla. Az egyetemista lány arra buzdítja a fiatalokat, hogy vegyék meg a vármegye- vagy és az országos bérletet, mert sokat spórolhatnak. A bérleteket a MÁV-Start pénztáraiban, automatáinál és a MÁV appon, a Volánbusz pénztárainál, a buszok fedélzetén, illetve GYSEV pénztárainál lehet megvásárolni. Érdemes hozzátenni, hogy a vármegyebérlet és az országbérlet nem vehető igénybe helyjegyköteles vonatokon, 1. osztályon és a helyi közösségi közlekedési társaságok járatain.

Ugyan én már elmúltam 65 éves, így ingyen utazok, de nagyon jó ötletnek tartom ezt a bérlettípust

- mondta a Ripost kérdésére Hédi. Az asszony szerint az új bérletekkel sokkal olcsóbban lehet utazni, ráadásul könnyebb, egyszerűbb, és még sorban sem kell állni.

A Ripost megkérdezte az utasokat arról, hogy mi a véleményük a két új bérlettípusról. Ezt válaszolták:

220 ezer vármegyebérlet, 68 ezer kedvezményes országbérlet fogyott

Meghaladta a 300 ezret az eladott vármegye- és országbérletek száma - közölte a MÁV. Budapest főpályaudvarai mellett Pest vármegyében Vácon, vidéken pedig Debrecenben, Miskolcon, Székesfehérváron, Pécsen és Győrben vették a legtöbb vármegye- vagy országbérletet a pénztári és az automatás jegyváltások adatai szerint. Összesen csaknem 304 ezer újfajta bérlet kelt el, ebből mintegy 220 ezer vármegyebérlet volt, melyek közül a legtöbbet, 53 ezret Pest vármegyére váltották. Az eddigi számok alapján a mindössze 1890 forintba kerülő kedvezményes országbérlet a legnépszerűbb termék, amiből 68 ezer darabot adtak el. A vásárlók 16 százaléka döntött úgy, hogy a MÁV app segítségével szerzi be a bérletet. A hó eleji, jellemzően 1-8-áig tartó intenzívebb vásárlási időszak adatai alapján májusban mintegy 70 ezer eladott bérlettel felülmúlják az értékesítési adatok az idei első négy hónap MÁV-START, Volánbusz és GYSEV bérleteladások havi átlagát.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.