RETRO RÁDIÓ

Itt a 300 ezer forintos csodasajt!

Itt a 300 ezer forintos csodasajt!
László Béla
Szerző
László Béla
Létrehozva2015. 05. 16. 13:22

Aranyáron adják a szerbiai gazdák a szamársajtot, mégis van rá vevõ. Hiszen szamártejbõl készül, amiben Kleopátra is fürdött, sõt gyerekként Ferenc pápa is ezt itta. És nem utolsó sorban: rengeteg betegségre gyógyír, akárcsak a belõle készült sajt.

Meglepően borsos áron, kilónként ezer euróért árulja szamársajtját egy szerbiai termelő – írja az MTI tudósítója.

Az eladók szerint nem túlzás ez az ár, egy kilogramm szamársajthoz ugyanis 25 liter tejre van szükség, egy szamárkanca azonban naponta csupán két deciliter tejet ad.

Anyatej helyett is adható

A szamártejnek számos egészségmegőrző hatása van, állítólag fogyaszt, csökkenti a vér zsírtartalmát, gyógyítja a különböző bőrproblémákat, erősíti az immunrendszert és a légúti betegségekre is jó.

Emellett anyatej helyett is adható, összetétel szempontjából ugyanis az összes állat teje közül ez hasonlít a legjobban az anyatejhez. Csecsemőként Ferenc pápa is ezt itta.

Tömény egészség

A kancatejből készült sajt pedig koncentráltan tartalmazza azokat a hatóanyagokat, amelyek jótékony, immunerősítő hatással vannak az emberi szervezetre.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.