RETRO RÁDIÓ

Hálásabbak már nem is lehetnének a nők ezért a találmányért

Hálásabbak már nem is lehetnének a nők ezért a találmányért
KF
Szerző
KF
Létrehozva2017. 05. 03. 12:54

Elképesztõ eszközt talált fel egy tinifiú: olyan melltartót fejlesztett, ami kiszûri az emlõdaganatot!

Egy 18 éves mexikói diák nyerte a Vállalkozó Diákok Világversenyének fődíját, miután bemutatta az okosmelltartót, amely felismeri a daganatos betegséget, felgyorsítva ezzel a mellrák diagnosztizálását és kezelését.

 

Julian Rios Cantut édesanyja szomorú példája inspirálta: az asszony melleibe többször is visszatért a rák, végül mindkét emlőjét el kellett távolítani.

Az okosmelltartón Julian három barátjával dolgozott a Higia Technologies névre hallgató vállalatuknál: a fehérneműbe nagyjából 200 bioszenzort telepítettek, amelyek képesek feltérképezni a mell aktuális állapotát, jegyzik a hőmérsékletet, a mell alakját és súlyát. Ha nő a testhő, az azt jelenti, hogy több vér áramlik a területen, amely vélhetően éppen „etet” – méghozzá valószínűleg egy daganatot.

A melltartó szenzorjai a kiértékelt adatokat számítógépre küldik tovább, így azonnal látható, ha probléma van. A fiatal zseni elsősorban azoknak a nőknek javasolja a találmányát, akik genetikailag hajlamosabbak a mellrákra.

A mexikói diák 20 ezer dolláros jutalommal térhetett haza a Frankfurtban megrendezett versenyről.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.