tóth gabi
Megnövekedett a tűzifa iránti igény, ezzel párhuzamosan a csalók száma is szaporodik, pedig eddig sem voltak kevesen.
A csalások ellen a leghatásosabb ellenszer, ha a vásárlók a tűzifa beszerzése előtt tájékozódnak és ismerik az intő jeleket. Itt van hozzá egy kis segítség!
Évtizedek óta nem látott roham indult a fatelepeken, rengetegen akarnak betárazni tűzifából. A drasztikusan megnőtt kereslet miatt számos telep már nem tud új rendeléseket felvenni. Ősszel talán még érdemes próbálkozni, illetve az erdészeket érdemes keresni, ahol előrendelést is felvesznek. Érdemes mielőbb körülnézni, mert kérdés, mennyiért adják később a fát, mivel az árak megugrottak, és a hatalmas kereslet is drágítja a fát – olvasható a Növekedés.hu elemzésében.
Július 15. után kezdődött el a fakitermelés, de kevés a munkaerő és sokba kerül az üzemanyag (50 literig jár csak 480-as áron, felette a piacit kell fizetni). Ehhez hozzájön a három-négyszeresére nőtt kereslet és a tény, hogy a fa árát a gáz világpiaci árához igazítják. Máris megvan az oka annak, hogy csak az elmúlt időszakban húsz százalékkal drágult a tűzifa.
Sokan először az interneten néznek utána, hol mennyibe kerül a téli tüzelő. A rengeteg hirdetés között viszont sok a kamu, ahogy a kiszállítás közben is előfordulnak ügyeskedések. A fakereskedőket felügyelő Nébih ezért minden favásárlót arra int: csak körültekintően, megfontoltan! Ebben segít a Nébih Tűzifát Okosan hirdetéskeresője és folyamatosan bővülő tematikus információs oldala is.
Egy jó tűzifahirdetésben fel van tüntetve az eladó személye vagy a cég, akitől a fát rendelhetjük. Az áron és az elérhetőségen kívül pedig az eladó EUTR azonosítója is szerepel a hirdetésben, ez ugyanis előírás és garancia arra, hogy egy, a hatóságok által ellenőrzött és nyilvántartásba vett kereskedőről van szó.