Bő egymillióval van több szavazója a Fidesznek, mint a Tisza pártnak

POLITIK
Létrehozva: 2022.03.14.

Mielőtt bulizni mégy, ezt mindenképp állítsd be a telefonodon!

Szerencsére a legtöbb gyártó biztosít lehetőséget arra, hogy készülékünk helyzetét távolról meghatározzuk, vagy akár töröljük is adatainkat. Már csak az a kérdés, élünk-e ezzel a lehetőséggel, vagyis ezeket a funkciókat aktiváljuk-e előre.

Mit állítsunk be előre?

Célszerű, ha alapból valamilyen védelemmel van ellátva a telefon, így nem tudja bárki feloldani azt. A legjobb az ujjlenyomat vagy arc-zár. Ezen kívül a legtöbb telefonban van olyan funkció, amivel a zárolt képernyőre kiírhatjuk egy másik elérhetőségünket, például az e-mail címünket. Így, ha elhagyjuk a telefont, szólni tud nekünk a becsületes megtaláló.

Ha mégis megtörténik a baj

Értesítsük a mobilszolgáltatónkat (ne tudjanak hívást indítani a telefonról), a bankunkat, ha a hitelkártya adataink is mentve vannak az eszközön és változtassunk jelszót a telefonon bejelentkezett fiókokban (Gmai, Facebook stb.) és tegyünk bejelentést a rendőrségen. Ehhez szükség lesz a készülék tulajdonlásának igazolására és a készülék egyedi IMEI azonosítójára, ami a garanciális papíron szerepel. Ez alapján az IMEI szám alapján bemérhető lesz a készülék legutóbbi helyzete, a rendőrség pedig fel tudja deríteni a pontos helyét.

Fotó: Getty Images/iStockphoto / Getty Images/iStockphoto

Mit tehetünk még?

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) intelme értelmében, akinek almás (Apple) eszköze van, aktiválja a Lokátor alkalmazás iPhone keresése funkcióját, amelyről a gyártó oldalán található bővebb információ. Ezután a www.icloud.com/find oldalon történő bejelentkezéssel rá tudunk keresni, merre van például a mobilunk. A keresést megejthetjük egy másik Apple eszköz segítségével is, vagy családi megosztás alkalmazása esetén egy megosztott készülékről. További jó hír, hogy így nem csak keresni lehet, de távolról zárolni is az eszközt.

Az Androidos készülékek esetében használhatjuk az android.com/find oldalt, Samsung készülékek esetén pedig a Samsung Find My Mobile alkalmazást. Azt viszont fontos tudni, hogy a készülék megtalálásához a GPS-nek bekapcsolva kell lennie, és az elveszett eszköz be kell, hogy legyen jelentkezve Google-fiókba, vagy valamelyik Google-alkalmazásban, például a Gmailben vagy a YouTube-on. Máskülönben maximum zárolni és törölni tudjuk távolról a készüléket.

Mit tegyünk, ha okostelefont találtunk?

Fontos tudnunk, hogy nem tarthatjuk meg az eszközt. 8 napon belül adjuk le a területileg illetékes polgármesteri hivatal talált tárgyak osztályán vagy a rendőrségen. Ha nem így teszünk, és a nyomozás során a készülék IMEI azonoítója alapján a rendőrség nálunk találja a készüléket, felelősségre vonhatnak bennünket.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek