Létrehozva: 2024.11.06. 16:26

Megszakad a szív: Így néz ki a születésnapján a Szomszédok sztárjának sírja – Fotó

A színésznő november 6-án ünnepelné 88. születésnapját, ám már az égi legendák köszöntik. Csűrös Karola a Farkasréti temetőben nyugszik.

November 6-án ünnepelné 88. születésnapját Csűrös Karola, a Szomszédok Etusa. A színésznő 85 éves korában hunyta le utoljára a szemét, 2021. november 23-án, éjjel.

Csűrös Karola
Csűrös Karola 88 éves lenne (Fotó: Bors)

Csűrös Karola temetése december 7-én volt a Farkasréti temetőben. Nemcsák Károly és Szirtes Tamás érzelmes beszédben búcsúzott a legendás színésznőtől, az egybegyűltek pedig egy-egy szál rózsát helyeztek el a ravatalnál. Karolát, akit sokan csak Karcsinak becéztek, egy sírba temették a férjével, a Szomszédok rendezőjével Horváth Ádámmal.

A Ripost olvasója épp Csűrös Karola születésnapján járt kint a Farkasréti temetőben, hogy egy kicsit rendbe tegye egyik közeli hozzátartozója sírját. Már épp visszafele sétált az autójához, amikor meglátta a Szomszédok Etusának végső nyughelyét. Ahogy mondja, a szívét egyszerre öntötte el a meghatottság és a szomorúság.

„Nagy Szomszédok rajongó voltam, nem tagadom! Mint ahogy azt sem, hogy semmi másban nem láttam Csűrös Karolát, de Etusként örökké emlékezni fogok rá. Máig emlékszem arra a napra, amikor olvastam az újságban, hogy elhunyt. Nagyon elszomorodtam, ő egy igazi nagy formátumú színésznő volt”

– vélekedett olvasónk, Árpád, aki néhány képet is készített Csűrös Karola sírja mellett állva. 

Csűrös Karola
Csűrös Karola egy sírban nyugszik a férjével, Horváth Ádámmal (Fotó: Ripost olvasó)
Csűrös Karola
Csűrös Karola sírja: a színésznő a Farkasréti temetőben nyugszik  (Fotó: Ripost olvasó)

Csűrös Karola halálhírét a Madách Színház jelentette be

Egy emberként rendült meg az ország 2021. november 24-én, amikor a Madách Színház közzétette: mindenki Etusa nincs többé.

„Csűrös Karola 1959-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Cserfes, jókedvű naivaként kezdte pályáját, modern lányfigurák megformálásával. Hamar rátalált saját művészi hangjára, karakterszerepek megformálásával, vígjátékokkal érte el legnagyobb sikereit. Első jelentősebb filmszerepét a Két emelet boldogság című filmben kapta 1960-ban. 1962-ben szerződött a Madách Színházhoz. Öt évtizeden át volt a színház tagja, derűs személyiségével jókedvet hozott mindennapjainkba. Célia, Shakespeare Ahogy tetszik című vígjátékában, Margit a Régimódi történetben, fantasztikus komika Ray Cooney: Ne most, drágám! című komédiájában. Utolsó bemutatója a Forgószínpad volt, amelyben többek között Psota Irénnel, Pásztor Erzsivel, Békés Italával, Für Anikóval, Kállai Ilonával, Lehoczky Zsuzsával és Zenthe Ferenccel játszott együtt. Férje, Horváth Ádám teleregényében, a Szomszédokban lett országosan ismert és nagyon népszerű. Örökre mindenki számára Etus maradt, talán azért, mert ő maga volt a kedvesség, a gondoskodás, az életigenlés és a humanizmus. Művészetét 1993-ban Erzsébet-díjjal és Déryné-díjjal ismerték el, 2001-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét, 2006-ban Érdemes művész lett. Csűrös Karolát a Madách Színház saját halottjának tekinti”

– állt a teátrum közleményében.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek