Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2016.12.14.

Nem engedik ki a kórházból Torgyán Józsefet

Komolyabb a baj, mint eddig hitték, ezért az orvosok egyelõre nem engedik ki Torgyán Józsefet a kórházból. A legfontosabb most, hogy beállítsák a gyógyszereit, amelyeket korábbi szívritmuszavarára szedett. A bajt ugyanis éppen ezek okozták.

Bár felesége, Cseh Mária keddre várta haza a kórházban ápolt Torgyán Józsefet, az idős politikust mégsem engedték haza orvosai, akik egyelőre nem tudják megmondani pontosan, meddig tart majd, amíg rendbe teszik a gyógyszerezését.

"Kiderült, hogy a férjem túl erős pirulákat kapott a szívritmuszavarára, ezért lett rosszul.

Gyakorlatilag arról van szó, hogy a hatóanyagok összekeveredtek, és nem a megfelelő hatást váltották ki, sőt rontottak a helyzeten.

Rossz lett a vérképe is. Most ezt próbálják összehangolni, de ez a jelek szerint több időbe telik, mint ahogy eddig gondolták. A napokban már biztos, hogy hazajöhet, de nem tudni pontosan, hogy mikor”

- mesélte Marika, aki mindennap meglátogatja a kisgazdák egykori első emberét.

"Természetesen naponta látogatom, és ha csak tehetem, mellette vagyok. A körülményekhez képest jó a kedélye, de a kórházi koszttal nagyon nincs kibékülve.

Éppen ezért én főzök rá idehaza. Legutóbb krumplilevest kért, és remek étvággyal meg is ette az egészet.

Vittem még neki feketekávét, mert bent az sem olyan, ahogyan ő szereti. Nagyon erős ember, így nem aggódom jobban az indokoltnál. Ha most megtalálják a gyógyszerek helyes arányát, teljesen rendbe jön”

- mondta az egykori operettprimadonna.

Nincs mellékhatások nélküli szívgyógyszer!
A szakember szerint főleg a szívgyógyszerek esetében szinte kivétel nélkül minden páciensnél fellépnek mellékhatások, csak az intenzitásban van különbség.
"Minden gyógyszer természeténél fogva rendelkezik hatással és mellékhatással, ez fokozottan igaz a szívbetegek által szedett gyógyszerekre. Olyan gyógyszer gyakorlatilag nem létezik, amellyel elsőre elérhető a kívánt hatás. A beállítás nagy türelmet igényel a betegtől és az orvostól is. Az esetek többségében pont azért történik a „kísérletezés” kórházi körülmények között, hogy a jelentkező mellékhatásokra azonnal reagálhassanak az orvosok”- mondta dr. Bense Tamás.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek