KÜLFÖLD

Szerző t.t.

Létrehozva: 2025.01.06.
Módosítva: 2025.01.06.

Herbert Kickl, Orbán Viktor szövetségese lehet Ausztria kancellárja

Erősödik a magyar kormány pozíciója az Orbán-kormány leváltását célul kitűző Brüsszellel szemben. Herbert Kickl lehet Ausztria kancellárja.

Herbert Kickl, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnöke, a Patrióták Európáért egyik alapítója lehet Ausztria következő kancellárja - írják osztrák lapok. Alexander Van der Bellen osztrák államfő hétfőn délelőtt fogadta Herbert Kicklt, a jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnökét, hogy a kormányalakítás kilátásairól egyeztessen, miután a választásokon legtöbb szavazatot szerző FPÖ megkerülésével tartott koalíciós tárgyalások zsákutcába jutottak.  A konzervatív Osztrák Néppárt korábban közölte, hogy kész koalíciós tárgyalásokra Kickl pártjával. Van der Bellen és Kickl hétfőn több mint egy óráig tárgyaltak, majd a köztársasági elnök közölte, megbízta Kicklt, hogy tárgyaljon az ÖVP-vel és alakítson kormányt. Kickl kormányalakítási megbízása azt is jelenti, hogy erősödhet az EU-ban a Patrióták politikai befolyása. 

Herbert Kickl
 Patrióták Európáért. A  képviselőcsoport megalakulását  június 30-án jelentette be Herbert Kickl (FPÖ), Orbán Viktor (Fidesz) és Andrej Babiš (ANO) - Fotó: MTI/MTVA 

Herbert Kickl béketárgyalásokat sürget, megállítaná az illegális migrációt, leállítaná a genderpropagandát

Kickl kormányalakítási megbízása aligha tetszik Brüsszelnek, ugyanis Herbert Kickl és Orbán Viktor is kiáll a világban zajló háborúk, így az orosz-ukrán háború tűzszünet és tárgyalások útján történő mielőbbi befejezése mellett. Álláspontjuk szerint Európának helyszínt kellene biztosítania a béketárgyalások számára, ezáltal visszatérve az EU-t békeprojektnek tekintő eredeti elképzeléshez.  A miniszterelnök és az FPÖ elnöke tavaly márciusi megbeszélésükön egyetértettek abban, hogy egyre nagyobb az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye, ezért minden lehetséges fórumon fel kell szólalni az azonnali tűzszünet és a béketárgyalások érdekében. Megállapították, hogy a Brüsszel által kierőszakolt háborús szankciók ráadásul példátlan áremelkedéseket hoztak Európában. Ha béke lenne, és megszűnnének a szankciók, az infláció is azonnal lemenne – szögezték le. A Fidesz és az Osztrák Szabadságpárt elnöke üdvözölte Ausztria és Magyarország stratégiai együttműködését az illegális migráció elleni küzdelemben. Sürgették az Európai Bizottságot, hogy végre tegyen megfelelő lépéseket a külső EU-határok védelméért, és pénzzel járuljon hozzá a tagállamok által felhúzott kerítések építéséhez és fenntartásához.  

Herbert Kickl és Orbán Viktor október 31-i Bécsi nyilatkozatukban kimondták:

  • Európa és az Európai Unió reformja nem a központosítás erőltetését, és az intézmények még bonyolultabbá tételét jelenti, hanem azt, hogy "a hatalmat visszaadjuk az embereknek és a tagállami parlamentekben lévő, általuk megválasztott képviselőknek." 
  • A jogállamiság valamennyi rendelkezésre álló eszközét fel kell használni az illegális migrációval és a menedékjoggal való visszaéléssel szemben.
     
  • Határozottan fellépnek azzal szemben, "hogy a férfiakon és nőkön kívül - abszurd módon - több más nem is létezne, valamint hogy a baloldali érzékenyítési kísérletek eredményeként gyerekeink már fiatal korban elveszítsék nemi identitásukat".
     
  • Aktívan támogatják a világban zajló háborúk tűzszünet és tárgyalások útján történő mielőbbi befejezését.
     A fentiek nyilvánvalóan szembe mennek a brüsszeli elit elképzeléseivel.

Kickl bízik abban, hogy életképes megoldást talál

Ausztriában a kormányalakítási tárgyalások szombaton szakadtak meg az ÖVP és a szociáldemokraták (SPÖ) között, miután a NEOS liberális párt pénteken kilépett a hárompárti koalíciós egyeztetésekből. A Néppárt vezetésének egy új választás kiírása vagy a Szabadságpárttal való koalíciós tárgyalások megkezdéséről kellett döntenie. „Gyorsan világossá vált, hogy az új választások a legrosszabb megoldás, nemcsak a párt, hanem az ország számára is, mert az ismét több hónapos leállást jelentene a 2025-ös válságévben” – mondta Thomas Stelzer (Felső-Ausztria) kormányzó. Alexander Van der Bellen osztrák elnök hétfőn adott zöld utat a Szabadságpárt (FPÖ) vezetőjének, Herbert Kicklnek, hogy megkísérelje megalakítani az új kormánykoalíciót. "Kickl bízik abban, hogy életképes megoldásokat talál a tárgyalások keretein belül, és eleget akar tenni ennek a megbízásnak" - mondta Van der Bellen. Az ÖVP-nek és az FPÖ-nek  a következőkben meg kellene állapodnia a kormányprogramban. Nagyrészt egyetértenek olyan kérdésekben, mint a migráció és az adók. Kül- és biztonságpolitikai téren azonban vannak különbségek a béketárgyalásokat szorgalmazó, EU-kritikus FPÖ és az ÖVP között.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek