RETRO RÁDIÓ

Politico: Brüsszel nem is akar segíteni a magyaroknak

WM
Szerző
WM
Létrehozva2024. 07. 31. 13:45

A brüsszeli lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva arról ír, hogy az Európai Bizottság szerint a „mi bajunk”, ha benzinhiány fenyeget szeptembertől.

A Magyarországra érkező kőolaj jelentős része Oroszországból származik, ami Ukrajnán keresztül jut el hazánkba. Nemrég Kijev vezetése úgy döntött, hogy elzárja a Magyarország és Szlovákia felé tartó csapokat, aminek az lehet az következménye, hogy ősztől üzemanyaghiány léphet fel a hazai benzinkutakon. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a legutóbbi kormányinfón úgy fogalmazott: nincs ok a pánikra jelenleg, de szeptemberig megoldást kell találni. Magyarországnak 90 napra van tartaléka.

Szijjártó Péter külügyminiszter szerint Ursula von der Leyennek azonnal színt kell vallania, hogy a kőolajvezeték elzárása valóban Kijev ötlete volt-e, vagy Brüsszelben döntöttek a kemény zsarolás mellett (Fotó: AFP)

Magyarország és Szlovákia két héttel ezelőtt az Európai Bizottsághoz fordult, segítséget kérve az ügy mihamarabbi rendezésének érdekében. Szijjártó Péter külügyminiszter a minap ezzel kapcsolatban arról írt bejegyzést a Facebookon, hogy 

két hét alatt Brüsszel nem tett semmit. 

Aminek két oka lehet:

  • 1: Az Európai Bizottság annyira gyenge, hogy képtelen érvényt szerezni két tagállam alapvető érdekének egy tagjelölttel szemben.
  • 2: Nem is Kijevben, hanem Brüsszelben találták ki az egészet, nem is az ukrán kormány, hanem az Európai Bizottság akarta, hogy zsarolják meg a két békepárti, fegyverszállításokat elutasító országot. 

Brüsszel nem is akar segíteni

A brüsszeli Politico című lapnak név nélkül nyilatkozó forrás úgy tudja, hogy az Európai Bizottságnak egyáltalán nem tetszik, hogy a két ország még mindig jelentős mennyiségű orosz kőolajat importál. A bennfentes informátor arról is beszélt, ez a fő oka annak, hogy Brüsszel tulajdonképpen a füle botját sem mozdítja annak érdekében, hogy megvédje a saját tagállamai érdekeit. 

Az ő bajuk

– állítólag ez a közvélekedés a háborúpárti brüsszeli vezetésben. 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.