kulcsár edina
Európában eluralkodott a háborús pszichózis. Egyre több vezető beszél arról, hogy az európaiaknak fegyvert kell ragadniuk. Most már az Európai Tanács elnöke is azt mondja: fel kell készülni a háborúra...
Újabb, vezető pozícióban lévő politikus kardoskodik amellett, hogy Európának háborúba kell indulnia Oroszország ellen. Charles Michel, az Európai Tanács elnöke egy véleménycikkben fejtette ki a gondolatait.
Ha békét akarunk, akkor fel kell készülnünk a háborúra
- ezzel az elsőre komoly képzavarnak tűnő kijelentéssel írt véleménycikket Michel az Euractivon. A fontos beosztásban lévő európai politikusnak az az álláspontja, hogy ha nem reagál a kontinensünk megfelelően az orosz-ukrán háborúra, akkor Oroszország Európa több országát is megtámadhatja rövid időn belül.
Az Európai Tanács elnöke szerint ez csak úgy előzhető meg, ha Európa átáll hadigazdálkodásra és felkészül a háborúra.
Fel kell készülnünk a védekezésre és át kell állnunk a háborús gazdálkodásra. Itt az idő, hogy felelősséget vállaljunk saját biztonságunkért. Nem számíthatunk másokra, nem lehetünk többé kitéve a választási eredményeknek az Egyesült Államokban vagy máshol
– fogalmaz Michel, aki szerint Európának fegyverkeznie kell, hogy meg tudja védeni magát, illetve Ukrajna támogatását is fokoznia kell.
Brüsszelben, Párizsban, Berlinben Helsinkiben és Varsóban is arról megy a politikai párbeszéd, hogy miként lehetne az orosz-ukrán háborúban az ukránokat további harcra ösztönözni, ami a háború kiterjedéséhez vezethet. Ahelyett, hogy a béke lebegne a vezető politikusok szeme előtt, mindenki azt szajkózza, hogy még több pénzt, fegyvert és egyesek szerint már katonákat is kell küldeni Ukrajnába.
A legutóbbi uniós csúcson arról döntöttek, hogy újabb 50 milliárd eurós támogatást küldenek Ukrajna számára. Az uniós csúcs történéseire Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója úgy reagált, hogy Brüsszel továbbra is háborús lázban ég, a brüsszeli vezetők elvakultan menetelnek a fegyveres konfliktusba.
Mi, magyarok nem adjuk fel az álláspontunkat, továbbra is a béke pártján állunk, fegyvert nem küldünk, a háborúban nem veszünk részt. Hiszünk ugyanakkor abban, hogy ahogyan a bevándorlás ügyében, a háború kapcsán is igazunk lesz. Tudjuk, hogy az európai emberek többsége békét akar
- fogalmazott.
A háború fejleményeiről készült videónkat itt nézheted meg:
Az európai háborús pszichózisról írt bővebb összefoglalónkat ebben a cikkünkben olvashatod.
Orbán Viktor március 15-i beszédében emlékeztetett arra, hogy Budapesten ismerjük a háborút: halottak, özvegyek, árvák, lerombolt hidak, földönfutóvá tett emberek tízezrei, egy emberöltő ment rá az utolsó háborúra.
Magyarország csak a békével járhat jól, nem kérünk a háborúból!
– jelentette ki határozottan a miniszterelnök.
A június 9-ei európai uniós választások legfőbb tétje, hogy háború vagy béke lesz-e Európában.