kulcsár edina
Az ultrahang nem mutatott rendellenességet, a baba mégis súlyos betegen jött világra.
Bár összetört Bonnie Williams és párja szíve, mégis úgy döntöttek, a nyilvánosság elé állnak és elmesélik történetüket, hogy más állapotos kismama ne kerülhessen abba a pokolba, amelyben most ők élnek.
A 31 éves Bonnie és 30 éves párja, Kurt Payne a világ legboldogabb embere volt, amikor kiderült, Bonnie várandós. Úgy döntöttek, magánklinikára mennek és már 10 hetesen ultrahangot csináltattak, aggódtak ugyanis, mivel Bonnie-nak volt korábban egy vetélése. Tudni akarták, hogy minden rendben a babával. A 16. héten is elmentek, és az ottani személyzet szerint a baba tökéletesen egészséges volt.
Csakhogy a 20. héten Bonnie már az állami ellátás keretében ment ultrahangra egy kórházba, ahol szörnyű hírt közöltek vele: a babának veleszületett rekeszizomsérv (CDH) van, ahol a rekeszizom nem tudta megfelelően lezárni a hasi szerveket, így azok nyomást gyakorolnak a tüdőre.
"Sokkot kaptunk, amikor megtudtuk. Addig azt mondták nekünk minden vizsgálaton, hogy minden rendben van. A 16. heti ultrahang után még genderpartit is tartottunk, hogy a családunk és a barátaink körében tudjuk meg a baba nemét" - emlékezett vissza Bonnie. Miközben ünnepeltek, a baba szíve "rossz helyen volt", a gyomra és a mája pedig nyomta a tüdejét.
Az állami kórházban történt vizsgálatot követően Williams asszonyt egy vezető szakemberhez, Kypros Nikolaidis professzorhoz irányították a londoni King's College Kórházba, és azt mondták neki, hogy esete „súlyos”, és méhen belüli műtétre van szükség, hogy csökkentsék a baba tüdején nehezedő nyomást.
A műtétet hetente végzett szkennelés követte, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy működik, de Bonnie kislánya, Mabelle-Rose a 39. héten megszületett. Azonnal intenzív osztályra vitték, de a születése utáni napon meghalt.
„Szülőként nyilvánvalóan a legnehezebb döntés, amit valaha meghozhatunk, a gépek kikapcsolása. Kivették a csöveket, és a karjaimban halt meg a kislányom".
Videót tett közzé a TikTok közösségi oldalon, amely figyelmezteti a leendő anyákat a privát ultrahang kockázataira. Egy Nagy-Britanniában végzett vizsgálat során kiderült, hogy az ultrahangot kínáló magánrendelők majdnem fele nem felel meg az egészségügyi elvárásoknak, nem is képzett személyzet végzi a vizsgálatokat, így azt sem tudják, ha beteg a baba, de gyakran a gyerek nemét is rosszul mondták meg a szülőknek.