tóth gabi
Összesen mindössze két évre zárták börtönbe azt a házaspárt, akik embertelen körülmények között tartották mind a négy gyermeküket.
A 47 éves Shane Curran és felesége, a 44 éves Nicola McCall egy koszos kis glasgow-i házban éltek négy gyermekükkel. A fiatalokat folyamatosan éheztették, bántalmazták, lopásra kényszerítették és egy szeméttel teli házban „nevelték”.
Az egyik kisgyermek a bíróságon elmesélte, hogy szülei arra kényszerítették, hogy pénzt lopjon azért, hogy ne éheztessék.
A gyermekek különféle kábítószerekkel, köztük amfetaminnal is kapcsolatba kerülhettek. A velük való bánásmód is rendszerint attól függött, hogy szüleik mennyi anyagot használtak magukon.
A négy gyermek közül három is többször kapott verést szüleiktől. A vádak szerint a négy kisgyermek bántalmazása még 2010 áprilisa és 2016 augusztusa között történt.
A bíró a következőket mondta az ítélet meghozatalakor:
Meg vagyok róla győződve, hogy a szülők őrizetbe vétele volt az egyetlen megfelelő lépés annak érdekében, hogy ne történhessen nagyobb baj, tekintettel a korábbi életmódjukra.
Az esküdtek szerint mindkét szülő teljes kudarcot vallott alapvető szülői kötelességük teljesítésében, ugyanis sem a megfelelő, biztonságos otthoni környezetet, sem a kényelmet nem tudták megadni gyermekeiknek, hogy ők megfelelően tudjanak fejlődni.
Az eset kapcsán az is kiderült, hogy a házban nem pusztán kosz volt, de elképesztő mocsokban is élt a „család”. Emellett soha nem volt otthon élelem, nehogy a gyerekek enni tudjanak, ha éhesek.
A bizonyítékok és a szemtanúk vallomásai alapján a két szülő hangulata a napi kábítószerfogyasztásuktól függött, ahogyan az is, éppen hogyan bántak a gyermekeikkel
– írta meg a Daily Record.
A szülők egyébként mindent tagadtak és azt állították a bíróságon, hogy ők jól bántak gyermekeikkel.
A védőügyvédjük szerint ők valóban ezt gondolják, még akkor is, ha a gyermekek sokkal jobb helyen vannak ott, ahová most kerülnek és mindez örökre nyomot hagy majd rajtuk, mely lelki sebektől sajnálatos módon egész hátralévő életükben szenvedniük kell.