tóth gabi
Elképesztő emberi drámáról tudósít a Ripost7.
A Ripost7 stábja Kárpátalján járt és megdöbbentő dolgokat tapasztalt testközelből a háború sújtotta országban. Kárpátalján például jószerével csak asszonyok és gyerekek maradtak, a férfiak vagy elmenekültek a háború és a behívó elől, vagy már a fronton vannak.
Az ott élő Erzsébet szerint az emberek duplán megszenvednek: a szétszakított családok itt maradó nőtagjai az emelkedő árak és a csökkenő munkalehetőségek miatt is megsínylik az egyre romló helyzetet. A drágaság mellett áruhiány is sújtja a Kárpátalján élőket. Kárpátaljára pedig rendületlenül érkeznek menekültek Ukrajna különböző területeiről. Tele vannak már velük az itteni szükséglakások, az óvodák és iskolák, ahol emiatt szünetel a tanítás.
A menekültek között találjuk Viktoriját, a háromgyermekes édesanyát is.
„Amikor az oroszok elfoglalták Szumot, a férjemmel és a gyerekekkel rögtön elindultunk onnan. Megérkeztünk ide menekültként, és a férjemet rögtön elvitték katonának. Az első sorba küldték a frontra, szembe a tankokkal és rakétákkal, egy szál fegyverrel, aminek a kezelését is menet közben, a buszon kellett megtanulnia. Nem csoda, hogy sokan meghaltak közülük. Ő még él, naponta beszélünk telefonon” – meséli a Ripost7-nek Viktorija. Majd így folytatja:
Bírósághoz fordultam, mert az ukrán kormány minden törvényt megszegett, amikor besorozta, három kiskorú gyermekkel nem lett volna joguk ehhez. A nyolc hónapos kisbabánk két napig nem evett és nem mosolygott, miután elvitték az apukáját
– vallja be könnybe lábadó szemmel.
Az orosz-ukrán háború elképesztő drámáiról, emberi megpróbáltatásairól 5 oldalas kárpátaljai helyszíni riportot találsz a Ripost7 május 17-én megjelent számában. Keresd az újságárusoknál!