Létrehozva: 2021.12.31.

Páros lábbal szállt bele a véleményszabadságba a baloldali Guardian, nevetséges, amit tettek

Végtelenül kellemetlen, és egyben szánalmas döntést hozott a patinás brit lap.

Akkora pofont adott a véleményszabadságnak a világ egyik legolvasottabb baloldali hírportálja, a The Guardian online kiadása, hogy az minden demokratának még hetekig fájni fog. Történt ugyanis, hogy a brit lap nemes egyszerűséggel leállította a hónap közepén indított „év embere” internetes szavazását, azt ugyanis olyasvalaki nyerte volna meg, akinek a személye nem összeegyeztethető a médium „értékrendjével” – írja az amerikai Breitbart.

A magát függetlennek és objektívnek mondó The Guardian még december 15-én indította el az év embere szavazását, ahol egyetlen egyszerű kérdést tettek fel az olvasóiknak: „Ki legyen ön szerint 2021-ben az év embere, és miért?” A voksolás különlegességét az adta, hogy nem voltak előre felsorolt nevek, hanem mindenki beküldhette a maga választottját.

Így fordulhatott elő, hogy a kezdetben szoros verseny végül lefutottá vált, az év utolsó hetére ugyanis minden más jelöltet lekőrözött J. K. Rowling, a Harry Potter könyvek világhírű szerzője. Ezt észlelve a Guardian először leállította a jelölések fogadását, majd nem sokkal később törölték az egész voksolást. A portál nem adott magyarázatot a dologra, de feltehetően azért döntöttek így, mert a népszerű brit írónő az elmúlt évek során számtalan alkalommal kritizálta a radikális LMBTQ-lobbit és transzideológiát.

J. K. Rowling, a Harry Potter könyvek szerzője számtalan alkalomman fogalmazott már meg kritikát az LMBTQ-lobbi agresszív nyomulásával szemben.

A nemzetközi baloldal egykoron piedesztálra emelte J. K. Rowlingot, aki rendszeresen nagy összegű adományokkal támogatta a brit Munkáspártot, és elkötelezett híve volt az Európai Uniónak. Tavaly szeptemberben azonban az írónőt egy laza csuklómozdulattal kivetette magából ez a toleráns közeg, mivel Rowling egy, a radikális identitáspolitikai trendeket tömjénező cikkre reagálva a Twitteren leszögezte, hogy csak a nők menstruálnak.

A megosztott cikk arról értekezett, hogy a koronavírus-járvány után egyenlőbb világot kell teremteni „azon emberek számára, akik menstruálnak”. Rowling a nőkre utalva ehhez fűzte hozzá, hogy bizonyára létezik valamilyen szó ezekre az emberekre.

Rowling bejegyzése után a társadalmi igazságosság önjelölt harcosai digitális hadjáratot indítottak az írónő ellen, akit transzfóbnak bélyegeztek és többször halálosan megfenyegettek. Az ügy végül a brit bulvársajtóban is hatalmas hullámokat vert.

Az LMBTQ-aktivistáktól érkező zsigeri gyűlölködés azonban nem kényszerítette megállásra Rowlingot, aki azóta is rendszeresen hangot ad a radikális transzlobbit elítélő véleményének. Nemrég például egy hosszú esszében reagált az őt ért kritikákra. Ebben az írónő kategorikusan kijelentette, hogy „nem kér bocsánatot, kitart az elvei mellett, és őszintén aggódik az erőszakos transzmozgalom miatt, mivel félti a szólásszabadságot, és fél, hogy túl sok fia­tal dönt a nemváltás mellett.”

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek